Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Dali su stigli rezultati,šta kaže analiza,šta je u pitanju?
Još nisam dobio rezultate. Fitopatolozi kažu da liči na cerkosporu. Plašim se da će ove godine prvi tretman od cerkospore ici već do kraja meseca, na repištima koja su sklopila sada redove. Pogotovo što se naglo podiže temperatura.

- - - - - - - - - -

Nasi ogledi. POsejani 22. marta, oprskana parcela treći put prošli ponedeljak. Slikana jutros. Bilo je dosta mokro, tako da sam je slikao samo sa letnjeg puta.
66kwmq.jpg
 
Kojim preparatom raditi prvi tretman protiv cerkospore?Jos bolje pitanje, koji je vas redosled preparata u tretmanima protiv iste jer pretpostavljam da ne idete svaki put istim preparatom?Pitanje za sve reparose :ppozdrav:
 
Prvi tretman protiv bolesti
[TABLE="width: 647"]
[TR]
[TD]Sphera
[/TD]
[TD]0,3l/ha
[/TD]
[TD]24eura
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
(20 dana)karenca
Drugi tretman
[TABLE="width: 651"]
[TR]
[TD]Amister Extra
[/TD]
[TD]0,75/ha
[/TD]
[TD]38eura
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
(20 dana)karenca
Treci tretman
[TABLE="width: 658"]
[TR]
[TD]Duet Ultra
[/TD]
[TD]0,5l/ha
[/TD]
[TD]25eura
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
(40 dana)karenca

Ovako cu ici sa fungicidima, duet na kraju jer mu je najduze delovanje :D
 
Picture2785.jpg


Picture2782.jpg

Picture2781.jpg

Picture2780.jpg

Picture2778.jpg

Picture2777.jpg

Picture2776.jpg

Picture2775.jpg


Danas od 2 zaštitara (na terenu) nisam dobio odgovor šta činiti sa ovim,iz šećerane (poslao slike) rekli da naranim svinje i da ništa nediram,i još 2hemijske kuće dobile slike,jedni su teli odma uvaliti žestok fungicid,a drugi ni neznaju o čemu se radi,toliko o praksi većine zaštitara,dok je jedan stariji stručnjak(sa 30godina staža u repi) objasnio situlaciju,i ramularija,i bakterijska pegavost,a nađe se i cerkospora VEĆ ::samo bes::::jako_besan:::zli:
I zbućkao neke čarobne napitke sa šećernim vodicama,iza u oramiji,dao,i mi sa tim oprskali,pa čekamo šta će da bidne (naravno ostavljeno malo i kontrole,da vidimo šta bi bilo da nismo prskali)
 
@ mindjusar Prvo igracku holmera, da uci od malih nogu, a kasnije obavezno i pravog.

Nadamo se da ces i dobiti to sto pise, budi uporan, i mank se cokolade... Hehe
 
A malisa ce da vozi pravog... :)
Kad dodje do igracaka kupovacemo maslinastozrlene traktore ;)... A voziti i dalje ruse :)

Cena igracke je oko 150 ojra u DE. Maketa u razmeri 1:32
 
Ja sam danas obisao sa mojim zastitarem sve parcele pod repom, I od sedam parcela, na jednoj ce ici treci split za siroki list, a na dve drugi split, I to mu je to. Sutra poslepodne prskanje ako sve bude ok.
 
Da li si prvi tretman isao 1/3 doze svugde,ili si nesto prskao i 1/2...Ja nemam zastitara ali koliko sam video i gledao druge njive moja je sasvim OK,nema siroke trave,sve sprzeno a nova ne nice dal od kore ili cega vec ne znam, a prskana je 2/3 doze,odnosno 2 splita...Jedino sto cu prskati od Sirka koliko u petak i tom prilikom cu je malo prihraniti otopinom AN-a i Bioplant florom 1 lit/h
 
Da, uglavnom sam isao sa trecinama doze, na jednoj sam isao sa pola, sutra radim one koje sam radiotrecinu doza. Zastitatar je prijatelj od kojeg nabavljamo hemiju...
 
Nazad
Vrh