Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Ko ima sve svoje od setve pa do vađenja i sa nekim prinosom od 4 vagona jus repe po jutru na tu cenu ima solidne zarade.
 
@Calic
Da li ste naplatili repu, kad sa takvim elanom pisete?

I kad ukinu Nemcima i Francuzima kvote ne mora nista znacajnije da se desi. Ako je verovati novinarima, subvencije u EU se smanjuju i prelazi se na slobodno trziste. Ako zaista se to obistini i D i F prestanu da dotiraju proizvodnju repe, mi smo u boljoj poziciji od njih. Niko ne moze da proizvede jeftino kao Jugoistocna Evropa.
 
U pravu si donekle, ali ja mislim da Kostic i kompanija ne moze da diktira cene tamo nekim Nemcima ili Francuzima, postoji i tamo neki Kostic samo koji je 5x nadmocniji od naseg
Voleo bih da bude kako kazes, Amerikancima su dali slobodnu proizvodnju sa malim subvencijama i njhovim mogucnostima da se sami organizuju, ali mi smo usli sa tim u stos i sad vec znamo kako sami da se organizujemo, vec imamo dovoljno vise praxe od njih.


@ Nismo jos ostalo je jos da se isplati, ali gledamo to sa vedrije strane :)
 
2017 se ukidaju kvote. To su bile mere EU, da Nemacka, Francuzka sto vise unaprede proizvodnju secerne repe, i da se kontrolise uvoz secera dobijenog od secerne trske. Kad se ukinu kvote prica se da ce preovladati secer od secerne trske (kojeg proizvodnja je dosta jeftinija), videcemo da li je to istina.
 
Ja sam danas fakturisao repu predatu u decembru, valjda ce krenuti i neke sitnije uplate uskoro, nadam se.....Inace...:zli:
Ako zatvore secerane, nema veze, sejacemo nesto drugo, zabole nas za njih, kao I njih za nas.
 
Ja sam danas fakturisao repu predatu u decembru, valjda ce krenuti i neke sitnije uplate uskoro, nadam se.....Inace...:zli:
Ako zatvore secerane, nema veze, sejacemo nesto drugo, zabole nas za njih, kao I njih za nas.
Druže,fatura tj. RAČUN se pravi na dan prometa dobara - usluge,tj sa datumom prijema repe u šećeranu,to je tvoja ZAKONSKA OBAVEZA,drugačije je to krivično delo i kažnjivo je :cvetic:
 
Juče krenuo utovar repe od koperanata sa Gebom, ja bi trebao jedan deo svoje repe da tovarim sa Mausom. Kako sam čuo Pećinci bi trebalo za vikend da završe kampanju.
 
Kod nas mislim da je sva repa otisla iz sela. Danas sam malo isao po ataru i ne vidim nigde prizme.
 
Danas utovaren zadnji kamion, inace nisam bio na ovoj temi dugo jer mi nije bilo dobro od secera, moja repa otisla za sunoko, a ugovorena bilo sa sentom,ukupno proizvedeno 70 kamiona sa 28ha
 
Danas utovaren zadnji kamion, inace nisam bio na ovoj temi dugo jer mi nije bilo dobro od secera, moja repa otisla za sunoko, a ugovorena bilo sa sentom,ukupno proizvedeno 70 kamiona sa 28ha


Ja bas neki dan pricao sa terencem iz Sente i on mi kaze da svu ugovorenu repu su preuzeli i zavrsili kampanju za 2014 godinu...mozda su na tebe zaboravili, ili nisi direktno sa Fabrikom pravio ugovor!?
 
Jel nisi možda hteo da potpišeš aneks:sta: Dušane javi obaezno kad legnu pare ,makar i sutra (o kojoj š. je reč?:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh