Šećerna repa 2017

Posle doze od 30gr/ha, pipa,muve,bube,sve sto gamiže po zemlji je bilo mrtvo i umiralo nakon tretmana.Zastitarka mi je govorila da cu imati maximum dva tretmana tom dozom,ipak sam imao samo jedan.Imam nesto vise od 1kg.Pakovanje je 0,5kg.
3af22310933583cdc449d324fe1018be.jpg

Stalno dolaze nove bube
 
Ovi kao da se mnoze u rovovima...morali
zaPhWUh.jpg
[/IMG] smo da prskamo granulisani insekticid jer slabo ima vlage i zato jedva deluje...

da ne poverujes na svaki 50 cm u rovu vise od 20 komada
 
Repa posejana u nedelju polako izlazi. Nažalost ima kukuruzne pipe, koja pravi štetu na tek izniklim repama. Nisam video veliku repinu pipu. Blago zahlađenje i kiša, ako je bude dobro će doći.
 
E Stevo ovo je smešno šta sam video 90-ih dok sam radio na imanju, u rovu po 10cm debljine repine pipe, timet u rov one se samo izvrću, strašno za videti.
 
Danas obisao repu.Ima nesto malo kukuruzne pipe nista stasno.Ima dosta miseva,mora se preci da se nahrane
 
Nisam bio na setvi, pa nemam predstavu. Imam sliku od juče sa telefona, ali je repa baš mala, tako da nema bog zna šta da se vidi. Posle kiše će se već sigurno urediti, ako bude kiše u sredu.

- - - - - - - - - -

Repa od danas. Naziru se redovi. Nije baš najsjajnija slika.
 
Nikola juče sam bio na salašu sejao soju, pored mene i preko puta ka tebi repa nejednako niče. Sabijeno je zrno fest a setva je bila pre tvoje sigurno nekoliko dana.
 
I kod mene je nejadnako nicanje. Ova kisica sto je pala pomoce da se uredi lepo. Od nedelje ocekujem prvi tretman od korova a od pipe cu jos jednom protrcati cim temperature malko porastu. Teranova bolje nice od Fred-a.
 
Svi cute nista novo, 4x protiv pipe pa sad jos i misevi poceli da redjaju...uf....:sta:
 
Radi se prvi tretman od korova. Paralelno se prska pipa. Stanje redovno.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Kod nas u ataru je prva repa ospartana pre 7 8 dana. Tako da kasnite.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Dobri ste momci...mi sad sejemo neke redove 3x zbog miseva, ako nikne za mesec dana krecemo sa spartanjem i mi....:haha:
 
Nazad
Vrh