Šećerna repa 2017

Zeznuo si se, trebao si kud svi tu i ja:haha::osmeh:
 
ja samovu godinu preskocio bas zato kao sto si naveo :osmeh:
sad samo pratim temu
Zadnjih 15 g.nijednom se nije desilo da su dve uzastopne godine bile finansijski dobre u repi.Prošle godine nije toliko dobar rod dao ::novac::(rodile su sve ratarske kulture sa solidnim cenama) nego je prihod u odnosu na 2015 bio 250% veći,pa je utisak o da je bilo extra.Što Dušan kaže kad se samo setim šta joj sve treba::vadjenje_repe::
 
Juce oprskana repa od trave 1 tretman am11,goltix,apex.Stete od pipe nema,misovi su nahranjenji.Falilo je jedno10% sto je bilo u suvom,al i to ce izaci posto je palo5l pre neki dan
 
Kod mene fali vise sklopa cca 25%, kisa nije pala od Novembra kvalitetna. Na srecu to je samo jedna njiva gde sam plitko spremio, a ostalo sam dublje spremio i tu je ok nicanje. Pipa oprskana negde 1x, negde 2x, pocrkala sva. Takodje mi je muka od posla oko repe, juce da prskam vetar duva, duva, tek oko 20h se malo primirilo i izduvam jednu prskalicu. Planirao terati celu noc, medjutim oko 3m/s vetar i ne ide dobro, ostavljeno za subotu pa kako bude.
 
Juce oprskana repa od trave 1 tretman am11,goltix,apex.Stete od pipe nema,misovi su nahranjenji.Falilo je jedno10% sto je bilo u suvom,al i to ce izaci posto je palo5l pre neki dan

Znaci bio si vredan..ja cuo da te nesto napalo pa da se branis od nekog žuće..nisam ocekivao da si vec uvatio zalet..
 
Juče predvečer joj išo reć laku noć pa sam okinio jednu sliku.

242eo9u.jpg


Treći tretman je dobila i sad jo samo fali kiše koja je večeras lagano krenila padat.
 
Kod mene juce uradjen prvi tretman Betanal 1.2 + Safari 35g po ha. Fali kise izuzetno.
 
Mi smo juce radili 2. tretman, ostalo jos da se dovrsi ... kombinacijom kao iz prvog, Lontrel + Trimark.
2r4k57c.jpg

Posle ovog hladnog talasa prihrana i spartanje.
 
Juče slikana mobilnim telefonom. Zadovoljan sam. Sejana je 26. marta. Prskanje od korova iduće nedelje. Ima na par mesta gde nije ušlo seme u vlagu, ali ništa strašno. Uglavnom je to na drugoj njivi gde je bila soja, a i deo parcele je bio uništen, jer je bila iskopana velika rupa za neku halu, koju smo zatrpali kada smo kupili njivu.

 
Nazad
Vrh