Šećerna repa 2012.

Koliki rod repe očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 4 12,5%
  • 20 t

    Glasovi: 6 18,8%
  • 35 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 55 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 70 t

    Glasovi: 5 15,6%
  • Više

    Glasovi: 3 9,4%

  • Ukupno glasača
    32
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ Steco Ima u temi o vadilicama slika masine koja ce da vadi, ako nedodje do kakvih promena. zasto bi se njiva vadila izvana ka unutra? krene se od sredine, i eto, stvar resena.

---------- Poruka napisana 31-05-12 u 20:00 ---------- Prethodna poruka je 30-05-12 at 20:55 ----------

Slabo se piše u ovoj temi, danas sam dobio neke informacije, pa molim clanove da mi potvrde. Naime, kako se prica, ovu kampanju nece raditi Secerana u Zablju i Crvenka ove godine nece raditi. Ako je tako, mislim da nas ceka duga kampanja, s sporim i dugim utovarima repe.
 
otkuda ti pa gde ce onda repa sto je kod njih ugovorena ja nista nisam cuo a imam kod njih ugovoreno cak su i danas uplatili avans
 
Ovako izgleda repa na parceli do moje soje koju je potukao led.
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Ja sam tako cuo, valjda zbog krize, da su pukli. Navodno da ce MK preuzeti repu, ili da ce biti prodane secerane njima kako kazu. Mene isto to zanima, jer ako repa ide sva u sunoko bice problema s otpremom, jer ce se kampanja razvuci, nemaju kapacitete sve da prerade.
 
Nije moja, samo sam stavio sliku da se vidi koliko led osteti i veliku repu.
 
Ma daj ljudi pustite koleta i te antipropagande protiv konkurencije tipa kriza u eu a kod njega nije kriza.Sa šećeranom Žabalj lično sarađujem oduvek.Trenutno mi kamioni voze kamen za Žabalj već mesecipo.Već smo dovezli pola a MK je počeo pre dve nedelje.Evo sad baš pišem zahtev za avans,zvali da donesem uplata u ponedeljak.Nešto se ne javljaju članovi koji rade sa MK kakav su ugovor potpisali sa koletom ,ima li avansa i slično.Što se prodaje tiče EU je prošle godine vršila pritisak na Grčku da rasproda sve što je u državnom vlasništvu(helenikusugar 51% država Srbija49%)međutim grci su to lako eskivirali pošto šećerane donose ozbiljan profit.Prošle godine Žabalj je tužio list kurir zbog takvog pisanja.Kole naravno može da kupi (grčki paket je bio 150 mil. e)ali neće, nego je pokušao i sada pokušava da dođe do 2% grčkih deonica a za Srpske će lako(poznata tužna priča o spasavanju za 2 E)
Avans je 12000+pdv
 
Daje i Kole drugi deo od 6500 (ako je secerana Vrbas njegova :sta: prvi put imam kod njih) prvi bio pre mesec dana
 
Slikano 2.06 od čega su ova oštećenja lista na jednoj parceli u opazama?
sdc10975.jpg
sdc10975.jpg
sdc10974.jpg
 
Poslednja izmena:
Dali je ko radio sa Operom tretmane od bolesti lista i kome je slična sa aktivnom materijom.
 
@steco
To ti je ona bolest od kisa i hladnog vremena koje je bilo i pre dve godine,video sam i kod mene,ne mogu da se setim imena...:sta: , treba joj sunca i toplote
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh