Šećerna repa 2012.

Koliki rod repe očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 4 12,5%
  • 20 t

    Glasovi: 6 18,8%
  • 35 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 55 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 70 t

    Glasovi: 5 15,6%
  • Više

    Glasovi: 3 9,4%

  • Ukupno glasača
    32
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
2enygaw.jpg

15nx56f.jpg

ima i ovoga na pojedinim njivama
xduwqs.jpg
 
@saleso
Interesuje me kako izgleda ova repa, ovakvim sejanjem. Dali je i na ovakvu godinu "ok" sklop u tragovima.
hvala unapred.
1hz0pw.jpg

 
Juce sam gledao komsiju kako preseva repu, ovog puta kukuruzom, posejao je repu dva puta i sada treci kukuruz, mislim da je sejao fao 400.
 
Na kraju bič puca, kad se repa izvadi i ona sejana 5 maja može biti izuzetno dobra nije pravilo ali nikada mi presevana repa nije omanula pozdrav ...
::vadjenje_repe::
 
Dali se nekom desio da poneke repe ( oko 8-10 % ) su se isušile , ne sasvim samo mladi listovi ,ostalo je samo 5 - 6 listova koji su porasli kao na zdravoj biljci a sredina gde su mladi listovi isušilo se . Sad počinje kao da istera nešto ali mi se čini kilavo i kao da tera na više mesta šta će od toga da bude videćemo . E sad da li je to od hemije ili od onog mraza što je bilo .
 
Ne znam možda , bacio sam 3 dana pre one predhone kiše 100 kg ana po jutru , bilo je toplo 30 stepeni i posle je došlo naglo zahlađenje i kiša.
 
Slažem se sa Slobom, to je od đubriva. To se dešava kad se prihranjuje rasipačem, sa AN-om, ili KAN-om, tu gde padne zrnce na vlažan list, ili upadne u sredinu, sprži taj deo. Zato se ovakav vid prihrane, uvek primenjuje preko podneva, po baš suvom i toplom vremenu, kada su listovi suvi i opušteni.
 
Evo i moje repe...



41aow.jpg


---------- Poruka napisana u 18:15 ---------- Prethodna poruka je at 18:11 ----------

24c9j45.jpg
 
Prskano od sirka 17.5.2012



Uploaded with ImageShack.us

---------- Poruka napisana u 22:50 ---------- Prethodna poruka je at 22:47 ----------



Uploaded with ImageShack.us

---------- Poruka napisana u 22:52 ---------- Prethodna poruka je at 22:50 ----------

ovako je bilo u pocetku



Uploaded with ImageShack.us
 
Pozdrav Zlatko, slabo si nam aktivan na forumu, lepo si sredio repu, super izgleda.

---------- Poruka napisana 29-05-12 u 17:12 ---------- Prethodna poruka je 28-05-12 at 19:48 ----------

nekako sam ove godine najmanje slika okacio na forum, imam ih na telefonu, ali me mrzi uploadovati. Nekako sam to prevazisao, pa sam malopre uslikao repu koja mi je bukvalno iza kuce, i sad evo kacim njene slike da pogledate.


 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh