Šećerna repa 2012.

Koliki rod repe očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 4 12,5%
  • 20 t

    Glasovi: 6 18,8%
  • 35 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 55 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 70 t

    Glasovi: 5 15,6%
  • Više

    Glasovi: 3 9,4%

  • Ukupno glasača
    32
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja sam cuo da negde repa samo 30 posto nikla a ostatak ceka kisu
 
Evo kako izgleda kod mene na terenu, repa sejana 19.03

nqcmd2.jpg


---------- Poruka napisana u 23:13 ---------- Prethodna poruka je at 23:11 ----------

Slabo se vidi na slici, i ne vide se svi redovi
 
Pa ja ne znam gospodine Kish Rogerte gde vi gledata. Mora biti da ste daltonista kada ne vidite repu.
 
ja sad bio mislim da je sve proslo ok evo nekih slika
245lsmr.jpg
24qtugo.jpg
28mkck9.jpg
i junior trazi pipu nekad bolje vidi nego ja
 
kod nas je jutros bilo -2. Ima na manjoj repi malih promena na listu, a videcemo kako ce se izvuci. Trebalo ni da nebude stete. Kod nas je bilo danas malo pipe.
 
Ko zna kada će da nestane ona koja je smrzla.Nemam iskustvo sa mrazom,večeras je još bila živa.Neznam oće li sutra kad se vratim sa vašara biti konačno stanje.
 
Mislim da neće biti posledica od mraza, danas sam obišao nekoliko parcela i nisam primetio ništa sumnjivo mada je kod mene izašlo možda četvrtina a ostalo očekujem ovih dana. Sejana je 20 marta i bila je malo dublja setva.
 
ja sam cuo odnosno video za 9 april za vikend kisa onda ce se razvedriti pa onda zna se sta sledi
 
Pre jedno 10 godina je meni kao i mnogima u nasem ataru pomrzla repa 9.aprila bilo je -4 i duvao je jak ladan vetar repa je imala valjda 4 stalna lista ako se dobro secam.
 
Dobro se secas, to je bilo 2002 ili 2003, posle smo presejavali i nije bilo dovoljno vlage slabo nicanje (svugde bilo kise a kod nas slabo) pala kiša a bolje da nije pala nikakva, i na kraju na parcelama gde je bio loš sklop presejavali smo sa kukuruzom NS 444 2 Juna i na jesen bila dobra cena tel kel a kukuruz je imao 30 % vlage, to je bio nas slucaj.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh