Šećerna repa 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
da vlast nije takva kakva je, odnosno da radi u interesu njenih gradjana tako i nas seljaka. preostale secerane bi dala na upravljanje proizvodjacima secerne repe, tako da bi ovakvih primera bilo mnogo manje.
 
zcurcic je napisao(la):
da vlast nije takva kakva je, odnosno da radi u interesu njenih gradjana tako i nas seljaka. preostale secerane bi dala na upravljanje proizvodjacima secerne repe, tako da bi ovakvih primera bilo mnogo manje.
Da radi... pa raz.ebali su nas na svim poljima,rasprodali sve uljare,secerane... :zli: Repu cemo sejati jos dve-tri godine i onda kraj. Isti sistem je primenjen u Madjarskoj,nakon privatizacije radile su secerane 5-6 godina i SVE se pozatvarale jer je jeftiniji secer od trske.....
 
ovako je juce bilo kod mene

2z83uhh.jpg
 
Predusev psenisa, zaorano 300kg po jutru NPK 8:16:24, setvospremano, prskano zemljisnim insekticidom POSSE(ovo cu od sad da radim svake godine), drugi prohod setvospremanja radjen sa kombinovanom masinom kembridz-setvospremac,sejano 23. marta na razmak od 18cm
Nije radjena nikakva prihrana, ni preko lista niti je bacan azot.
Tretman protiv korova je radjen sa najjeftinijim herbicidima (betanal, selekt, i nesto malo lontrel)
tretman od cerkospore prvi put je radjen dosta kasno pa nisam radio drugi put (a trebalo je).
 
koja sorta i koji tip zemljista. predpostavljam da je cernozem.
ovo za cerkosporu je bas propust. dva tretmana su obavezna. mi smo prvo tretiranje obavili posle kise, a drugo polovinom avgusta.
azot u prolece isto predsetveno. mani sunokove preporuke.
 
Sorta Sofarizio od syngente, zemlja je cernozem II klase.
Prvenstveno sam prskao od zicara, pipe nije bilo, uopste nosam radio prskanje od pipe. Kod mene se jako malo seje repa pa nikad nisam imao problema sa pipom.
 
@case IH

Konačno neki realni prinos koji odgovara stvarnom stanju sa repom ove godine, ako se uzme u obzir i suša, i pojava truleži i krađa na nečistoći i digestiji.
 
Sa prinosom sam zadovoljan, necistoca je bila od 13% do16% a trulezi je bilo malo ali su je primili.
Kombajn je stricev, ja sam imao samo 12 jutara repe.
 
2uh26b8.jpg


Ovogodisnji prinos po kj 30t-48t neto, zavisno od parcele do parcele. Necistoca 19%, digestija ?? , jos neznam.

Digestija 14.5-15.5 , bice prosek kako sam i ocekivao a realno sigorno je nesto preko 16%
 
ja sam ovde nov kod nas nije bilo problema sa trulezi.ja sam moju povadio pocetkom novembra imao sam jus kvaliteta 4.35 vagona po jutru,radim sa secerenom crvenka
 
Čini mi se da samo mi ovde u Sremu radimo sa tzv "Šećernom mafijom" iz šećerane Donji Srem u Pećincima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh