Šećerna repa 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Predao sam šećerani u Kovačici , sorta severina DA Mityo fali jedna nula ( ispravljeno )
 
Završio sam vađenje šećerne repe,nisam zadovoljan sa prinosom ,prinos je3,3 vagona po jutru sa digestijom od 17,38, pošto prošle godine imao sam prinos od 4,5 vagona po jutru ,plative repe sa digesijom od18,58.Trule repe skoro da nije ni bilo,međutim imao sam čoveka koji je dežurao na kamioni da izbacuje eventualno ako nađe neku trulu repu(radnika plaća šećerana).
 
Završio sam vađenje šećerne repe Prosek: Plativa repa po Kj 34,15 t nečistoća 16,91 % Digestija 17,80 % . Sad čekamo ::novac:: ::novac:: ::novac:: ::novac::
 
nikad nisam sejao repu a nesto me svrbi, em jos imam neku arendu za koju sve teze pogadjamo cenu.Ima mnogo zainteresovanih za tu tablu.Pa me cisto zanima sta bi trebalo uciniti sad sa jeseni da bi se pripremilo za repu, na zemlji nije radjena analiza a predusev ja bila soja,kolko cega zaorati?
 
Ako ste završili sa repom jel neko uradio kalkulaciju za ovu godinu, ako nije problem da li bi mogao neko ukratko da napiše kako je prošao. Nešto se razmišljam da sejem. Hvala.
 
sasa22 je napisao(la):
predusev ja bila soja
Postoje neki herbicidi koji se koriste u soji a posle njih dogodine se ne sme repa. Ja ne sejem soju pa neznam tacno koji su to ali raspitaj se dobro sa cime je prskana soja (nisam razumeo dali si ti radio tu soju) i onda kod nekog agronoma koji se razume u to dali smes sijati repu.
 
@case ih
radio sam je ja i pretpostavljam da je opasan pivot, isao sam ga u kolicini 0.2l po kj ta doza nebitrebalo da smeta.A pre soje je zaorano 8 16 24 300kg/kj neznam sta bi sada valjalo uneti "pod" brazdu?
 
I ja sam mislio na pivot ali nisam bio siguran pa nisam hteo da lupam napamet. Znam da je max. doza 0.4l po ha, tako da si ti na granici i tu se nepreporucuje repa. Pogotovu da ove godine nije bilo previse padavina pa se pivot nije razlozio u potpunosti.
 
Ja isto koristim pivot u soji(0.2dl/kj) a na repi zasad nisam imao nikakvih posledica, pod platu godinama sam vec sa 40t sad dali bi bilo vise :sta: ili bolja digestija :sta: , sumnjam ali ne poricem. :ppozdrav:
 
Pivot i nije tako opasan po repu.... Najbolje da sad zaores 8 16 24 jedno 200-300 kila i sve to jednom potanjiras ili podrljas kad se malo prosusi da zatvoris brazde! U prolece ces lakse pripremiti setveni sloj i imaces vise vlage u zemlji ako bude susno prolece pa ce ti repa lepse nicati!
 
a kolko i kako azota na prolece?Koga god sam pitao svi su nesto 500-600kg djubreta al niko cega i kad
fala Mityoo
 
S obzirom da je predusev bila soja mozda bi bilo bolje da an bacis pre drugog spartanja! Inace ja an bacam u dva navrata, 100kila pre setve i 100kila pre drugog spartanja, ali nisam sejao posle soje, jer kod nas soja neuspeva pa se i neseje narocito...
 
Repa inače jako pozitivno reaguje na folijarnu prihranu.
Moj drugar je ove godine svaki tretman herbicidima kombinovao sa otopinom azotnog đubriva, i repa mu je vrlo lako podnela sve ovogodišnje stresove.
Ja sam probao da zaorem stajnjak pod repu, naravno u kombinaciji sa NPK, i vidna je razlika između te repe i one koja nije dobila stajnjak.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh