Šećerna repa 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
pa zar nemate da sa nekim drugim da ugovorite
 
Za Žabaljsku šećeranu repa stoji izvađena na gomili već skoro 20 dana. Šećerana nikako da pošalje kamione. ::lose::
 
prolazio sam neki dan kroz Staru Pazovu i video da jos uvek vadite repu i vucete na deponije, a ona tamo stoji i ceka :kisa: :kisa: :kisa:
 
ovde kod nas se jos uvek vadi stvarno je sad vec blato,idem kod ujaka da mu pomazem stvarno je strasno ali sta da se radi
 
ma mj smo nase povadili nego imaju ovi na upravama a ujak ima dva kombaja pa mu pomazem,a i malo je secerana kad je bilo lepo vrame kocila vadjenje
 
i kod nas šećerana koči....nedaje se da svi odjednom vade repu jel nestgnu sve pokupit...zanimljivo kako se kod vas smije linijom vaditi repu...kod nas su to zabranili...kao previse bude necistoće ::lose::
 
kod nas se linijama vadi samo za sentu,a koce samo kazu vlasnicima kombaja da se ne sme vaditi a sada bi da mi povadimo na brazinu a kombaji mili po njivi i na svakom kraju cistis
 
Istih problema smo i mi imali.... Nisu nam dali da vadimo do sredine oktobra, e onda kad su pocele kise i stojali na pola setve psenice onda su rekli e sad moze da vadite! Onda sa jednorednim kombajnima nismo mogli dobro da napredujemo pa su nam pretili da pozurimo jer ce zatvoriti fabrika i onda smo zvali holmera....A da su nam dozvolili da pocnemo da vadimo sa jednorednim onda bi sve navreme uradili sami, nakraju krajeva zato sam kupio vadilice.....

feez9u.jpg


2vwww1w.jpg


2vigfhk.jpg


301ec0j.jpg


A evo kako smo nakraju radili:

1giw0l.jpg


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5AcSBprJiYk[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dERi7g0A96I[/youtube]
 
Jako zavisi od vlaznosti zemljista i drugih faktora..... Recimo gde je bila dobra repa nisam mogao da izadjem sa kraja na kraj njive(400m) vec sam na 340-350m morao da izlazim iz reda i da idem da praznim bunker, pa se tu izgubi dosta vremena... uglavnom 2-3 vagona dnevno(10-12 sati rada) sa jednom mashinom....
 
mityoo je napisao(la):
Jako zavisi od vlaznosti zemljista i drugih faktora..... Recimo gde je bila dobra repa nisam mogao da izadjem sa kraja na kraj njive(400m) vec sam na 340-350m morao da izlazim iz reda i da idem da praznim bunker, pa se tu izgubi dosta vremena... uglavnom 2-3 vagona dnevno(10-12 sati rada) sa jednom mashinom....
Kolika ti je tu racunica kak ti traktor radi ceo dan a ne izvadi jedno jutro?
 
Odg: Šećerna repa 2009

Ljudi, jel ima nekog u procesu vađenja repe ovi dana? Ako ima jel mogu da mi kažu koliko se kreće prinos i digestija?- pošto mi našu vadimo odnosno čekamo da se prosuši pa da radimo...
 
digestija od 11 doooo 15% ako budes imo vecu treba da pevas a prinos zavisi od secerane nemoj se nadati nekoj velikoj zaradi ove godine bar tako je kod mene u Golubincima
Post je spojen: [time]1260741373[/time]
_________________________________________________
jel neko zna cenu repe za ovu godinu naravno
 
Ne znam kakvu cenu repe treba da očekuju ljudi kojima su "izmerili" digestiju od 11%. ::lose::
 
zlatko je napisao(la):
digestija od 11 doooo 15% ako budes imo vecu treba da pevas a prinos zavisi od secerane nemoj se nadati nekoj velikoj zaradi ove godine bar tako je kod mene u Golubincima
Post je spojen: [time]1260741373[/time]
_________________________________________________
jel neko zna cenu repe za ovu godinu naravno

Ma kakvu zaradu:haha: Samo da se pokrijem... Kod nas su neki sa digestijom 13.5% imali cenu 2,54din, ali nisam siguran...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh