Šećerna repa 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E jbg...da je bilo do nas to bi davno bilo gotovo...
 
Razmisljao sam proletos da sejem repu,lomio sam se hocu ,necu i srecom nisam.Sinoc sam prosao putem Stara Pazova-Golubinci i kada sam video kako se ljudi pate sa repom brrr smrzao sam se,sneg veje,vetar duva,kamioni stoje na putu,traktori dovlace repu iz njiva,kipuju,ult,...mogu zamisliti samo kako njiva izgleda posle svih tih gazenja po blatu.I na kraju bar da ima neke velike vajde ali imajuci iskustva sa nasim seceranama,neka hvala.
 
Ja sam moju povadio i predao zadnje u četvrtak prošle nedelje... Šećerana Senta je preuzela sve proizvedene količine i sad samo čekamo isplatu! Digestija je od 14.5 do 17.5 , prosek je 15.8 a čiste plative repe imam 3.96 vagona/kj
Kod nas je cena 2.6din/kg za JUS repu(dig. 16%)+ 0.15din/kg (ako si koristio njihovo seme u količini 1.2 setvene jedinice/ha)+ 0.15kg/ha (ako si ostvario rod 40 tona plative repe/ha)
Seljački rečeno 2.9 din/kg....
Za sledeću godinu su spustili cenu "seljački rečeno" na 2.7din/kg
 
Kod Te-to Senta to ide ovako: Predata repa u toku jednog meseca se obracuna posle prvog i isplaćuje se (nakon odbitka opterećenja na ime iznešenog repromaterijala) u visini 65% ukupnog iznosa do 20-og u narednom mesecu(ako sam predao u septembru prve pare(65%) dobijem u oktobru) a ostatak se obračunava i isplaćuje nakon isporučene ukupne količine repe i isplaćuje najkasnije do 31.12 Dosad nisu kasnili sa isplatom ali nisu ni žurili da isplate mnogo ranije... Uglavnom kad smo vadili u septembru i oktobru onda u septembru nismo dobili novaca(ili tek nešto malo) pošto je to otišlo na iznet repromaterijal a ono vadjeno u oktobru smo dobili 65% u novembru 19tog-20tog i ostatak par dana pre nove godine, stim što su onda obračunali i premije i troškove prevoza
 
koliko obracunavaju cenu njihovog semena i da li je bilo u ponudi seme kwsa i ostalih kompanija ili samo italijansko.
kako je nicalo to seme, cuo sam da je bilo problema na nekim parcelama. mislim na te-to.
 
mi koji radimo sa pecinackom seceranom tj.sa "sunokom".toliko su nas oderali da necemo nista ni dobiti.Nas teren je poznat po proizvodnji repe u normalnim godinama prinos se krece i do 5 vagona po jutru,a sada niko nece imati ni 3 vagona zahvaljujuci "sunoku"
 
Da, strašno šta su uradili ovi iz pećinačke šećerane svojim kooperantima.
Znači da će ih Švabe iduće godine zatvoriti, ili prodati u staro gvožđe. :sta:
 
zcurcic je napisao(la):
koliko obracunavaju cenu njihovog semena i da li je bilo u ponudi seme kwsa i ostalih kompanija ili samo italijansko.
kako je nicalo to seme, cuo sam da je bilo problema na nekim parcelama. mislim na te-to.
Nesećam se tačno cene ali bila je oko 5-12 hiljada din/sj a bilo je u ponudi 30-tak sorti....
 
mi radimo sa crvenkom jos je vuku ovde kod nas a sto se tice cene valjda je 2.75 plus stimoulacija zavisi od prinosa na primer sa 7.5vagona po hektaru ide nekih 16-18 posto
 
saleso

a gde si nasao primer 7.5 vagona po hektaru mi u mom mestu samo mozemo da sanjamo o toj cifri
 
imao je jedan beli preko 4 vagona po jutru pa ti sanjaj zlatko
Post je spojen: [time]1261080933[/time]
_________________________________________________
mislim dok je isla preko vage
 
ja sam imao taj prinos od 7.5 vagona po hektaru odnosno 4.35 po kj ove godine,a lane som imao 5.4 vagona po kj lane je bila ekstra a i za ovu godinu je bilo super retko ko je od mojih uhvatio 4 vagona
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh