Šećerna repa 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
j...bem repu više, zgadila mi se za ceo život...

@zlatko: ja sam čuo da ste vi u golubincima završili vađenje repe, jel to istina?
 
danas ce biti isplacena repa. ne mozemo da verujemo koliko cemo para dobiti. ukupno za isplatu 1.220.000, plative repe 348t, cena prosecna 3,5 din. odbitak za holmera i prevoz 108.000. na racun ce nam biti uplaceno 1.112.000 dinara, 11.500 evra. dogodine sejemo 14 jutara, samo necemo ovoliko zaraditi, jer nece biti bonusa. osnovna cena u zablju 2,7 dinara.
ovo smo zaradili na 9 jutara.
 
zcurcic je napisao(la):
danas ce biti isplacena repa. ne mozemo da verujemo koliko cemo para dobiti. ukupno za isplatu 1.220.000, plative repe 348t, cena prosecna 3,5 din. odbitak za holmera i prevoz 108.000. na racun ce nam biti uplaceno 1.112.000 dinara, 11.500 evra. dogodine sejemo 14 jutara, samo necemo ovoliko zaraditi, jer nece biti bonusa. osnovna cena u zablju 2,7 dinara.
ovo smo zaradili na 9 jutara.

blago se tebi, ja sa 12,5 kj ako se razdužim biću srećan...
kolika je to tebi bila digestija kad ti je prosečna cena 3,5 din?
 
ostalo je neki 15 jutara izvadice se valda i to a sto se tice repe nemoj odustajati posej i sledece godine pa necemo valda nabrljati ,kod nas u selu ti je prinos ima i ispod dva pa do tri vagona po jutru a na prste mozes nabrojati ko ima preko tri to ti pricam jus repe

@zcurcic pa ti treba da castis
 
Backa zemlja pogoduje repi, isto i kod nas se krecu prinosi tj od 35-45t/kj plative repe. Godinam ostvarujem prinos (prosek) 39-40t/kj, isto radim sa Zabljem i nije mi jasno oko cene prosecna 3,5din . Trazim tablicu od proletos a nemogu je naci da postavim jer mislim da cena ide od 2,7-3,3 sa 16%dig zavisno od prinosa po hektaru.
 
ispunili smo onaj bonus za prinos po ha imali smo u proseku 70 t/ha, to mu na osnovnu cenu dodje povecanje od 16%. digestija je bila od 15,1 do 17. s tim da su tri kamiona bila ispod 16, jedan 15,1, jedan 15,3 i jedan 15,7. inace u institutu mi je digestija u proseku bila preko 17, ali nema veze, jer smo ovaj put odlicno prosli.
cena 3,5 dinara je kada se na to doda i povracaj pdv-a od 5%.
takodje radili smo sa ozz zunji-silak, stvarno fer i korektna saradnja.
moram da priznam da nismo ocekivali toliko para.
 
neznam više ni sam šta da mislim...mi smo repu uvek vadili u oktobru, međutim ove godine fabrika nešto zezela (žabalj) i trebalo je da počne u novembru, ali kad je došlo vreme ovi što su trebali da vade koda nas u selu izvadili svoje i ničije nisu više teli da vade...ma smo dao sad izvadili 6 kj, po načem računu jusa bi trebalo da bude negde između 25 i 30 vagona, al je problem digestija koja je između 13 i 14 % i na tom gubim strašno mnogo para...

a dogodine dal ćemo sejati to ćemo još razmisliti, al ćale navija da pavimo ugovor a mitrovićem iz pazove, kjer je on jedini ispao čovek i kad amo ga pitali da pošelje liniju, on je odma sutradan to uradio...
 
bar je odvukao repu...kod nas svi koji su radili sa njim odvukli su repu pre mesec i po dana...

nego mene muči drugi problem...čujem da šećerane više neprimaju repu, meni 4,5 kj stoji izvađeno već dve nedelje, a 2 kj nismo ni izvadili... da li neko zna šta da radim u ovom slučaju? da tužim šećeranu? ako neko ima pametan predlog ili je imao slično iskustvo, neka mi pomogne... hvala unapred...
 
Kolega i komšija Sremče, ako nisi dosada shvatio, šećerane su pune ki brodovi.
Zovi nekog u šećeranu u Crvenku, možda pošalju kamione po repu.
 
sa žabljem, tj. sa našom zem. zadrugom u krčedinu, a oni imaju ugovor sa žabljom...
 
Šećerana iz Kovačice je isplatila osnovnu cenu od 2,6 din , a sad će da počnu da plaćaju one bonuse :cao:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh