Čestitke za ponove.

I kod nas ima svaka duž ima kanal a pre neki dan sam slao parcele okruglo 100 njiva,jednu vraćam na leto ostaje 99.Od toga 50 ak oko lanca malo manje malo više.
 
Isto je i kod nas, nema parcele bez kanalića, kanala i kanalčine pored, sve zavisi od dela atara.Negde su parcele okružene sa dve i tri strane kanalima.Negde treba amfibija, negde čamac i tako, sve to spada u tok života.
 
Mislim da će biti
1000l,bio mi mladi vlasnik neki dan drugim poslom pa baš gledali mali Lambo i on misli da će mu biti teška.Ima 3500 kg i nosi viljuškar610 i džambovku od 900 kg bez problema ali drugo je ići atarom sa takvim teretom.Još sam neodlučan.
Definitvno ću neku ugoditi manjem traktoru pa kako bude makar i 600 l samo da su hidro grane 15m
Moj ti je savet 1200L, bas je mala razlika u ceni, 200-300€, ako prskas sa manjim traktorom ne moras da je punis do čepa, danas-sutra predjes na veci traktor i eto, a i da ne predjes na veci traktor nista joj ne smeta ako punis samo 1000L.
neka moderatori spoje obe poruke
 
Moj doprinos temi
Nije neka ponova ali meni znaci mnogo...
Hejteri nek zaobidju
f3473e04ac0b4e50112603212df76937.jpg
cb7ca74d7aa7e57fceabbe86b62fbda9.jpg
4e9e42080dd7c9b729b7f8ded9d35269.jpg
85b8fb6ceaeeb41d9af1581fc5421327.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Koliko si platio,ja sam jesenas kupio pocinkovanu za 1900e sad izgleda da za te pare nebi nasao

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
I ja bi al me parcele ubijaju pa gledam neku 15m nošenu al da bude za mali traktor bojim se da su mu sve ove preteške.
Neka se sekirat. To je i mene morilo, ali nije to tako u praksi. Prskam sa Agromehanikom AGS 1500 (da Agromehanikom, a imam i AGS 600 i uskoro će biti i atomizer AGP 2000 😉) i IMT 533 i/ili 549, imam puno malih njiva, špiceva, ograda (u gradu sam), ćoškova i to sve ide bez problema. Vrlo brzo se navikneš i kad se ulaufaš to ide samo tako. Tvoj Lamborghini je odličan traktor (radio malo sa jednim 3 cil 97 ks), ali nije za jako teške priključke jer im znaju pucati donje poluge u radu sa teškim priključcima. Obrati pažnju na to.
 
Moj ti je savet 1200L, bas je mala razlika u ceni, 200-300€, ako prskas sa manjim traktorom ne moras da je punis do čepa, danas-sutra predjes na veci traktor i eto, a i da ne predjes na veci traktor nista joj ne smeta ako punis samo 1000L.
neka moderatori spoje obe poruke
Imam ja traktor i za tu veliku ali mi mali traktor odtaje onad sano uposlen za viljuškar po dvorištu i šoartač. Ovako sam mislio sejem suncokret npr mali uleti prska .Em mali ima 12.4 gume pa bi lakše išao svuda pogotovo u soji i repici na 50.
 
Ti znas najbolje ja ti samo dajem predlog, i kazem kako sam ja uradio. Vec sam kaparisao i porucena je bila od 800 litara sa komplet opremom i slucajno vidim da je razlika u ceni samo 200-300€, i brzo zovem i zamolim ako moze da se promeni da bude od 1200L i na kraju tako i bilo, ali na racunu je moralo da ostane i dalje od 800L. Ne kajem se ni sekunde sto sam uzeo vecu i radim sa rusom sa njom, punim je 900-1000L, sad cu da udjem u sedmu sezonu ako uzmem veci traktor punicu je do čepa. Znam da imas i veci traktor zato ti i kazem ako nekad recimo prskas strnjiku mozes sa vecim pa napunis punu. Jednostavno gledam sta smeta sto je malo vece bure, bas nista ne skodi
 
@BARBULA, nadam se da ces videti post, i dalje nece da oznaci.
2050e, cisterna nikad osoku nije videla ni na mapi, vukla vodu, pumpa nije koriscena, zalepila bila ali popusti nekako bez otvaranja...
Mane, nema crevo i zavarena vrata u krug.
Dobio sam brzu spojku za crevo i rasprskivac samo.
Danas i prve pare zaradila
Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Curila voda pa mu se smucilo navodno.
Otvoricu je kad budem imao vremena...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
@BARBULA, nadam se da ces videti post, i dalje nece da oznaci.
2050e, cisterna nikad osoku nije videla ni na mapi, vukla vodu, pumpa nije koriscena, zalepila bila ali popusti nekako bez otvaranja...
Mane, nema crevo i zavarena vrata u krug.
Dobio sam brzu spojku za crevo i rasprskivac samo.
Danas i prve pare zaradila
Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Lova do krova, dok jedan vozi, drugi prazni kible :haha: :osmeh:...
 
Nemam pojma, budala sto sjebe nekad deset normalnih treba da isprave...
Pa fino je placena ali reano kad pogledas sve u oglasu tesko je naci takvu i za te pare.

Krematore, stize komsija juce cim je video cisternu u dvoristu.
Jama puna, nemaju resenje..
Danas uzmem da ispraznim a pre toga nabijem pritisak na 1bar u bure, oni se okupili svi oko, hoce da zavire
Kad sam viknuo bezi a oni nista, ja otvorim ventil, e verujte, plakao sam

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Jesi ti mangup. Ovo me podsetilo nekad za vreme svinjokolje, glavni mesar uzme pun amper hladne vode, pljusne na bravca koji je okačen na remu i onda vikne ovim momcima okolo - pazi voda.
 
Честитамо на поновљајима да служе ваљано и добро :ppozdrav: Да ли је то тешка агрофоур јел то за 820
 
Nazad
Vrh