Čestitke za ponove.

Nisam bio aktivan mnogo na forumu pa ajde sve u jednom postu.
Rasipač i prskalica uzeti jesenas (prskalicu još nisam koristio pa može da prođe ko nova ) a drljača pre nedelju-dve.

Sent from my motorola edge 20 using Tapatalk
Je l' su stigle dve drljace u Mosorin istovremeno ? :) Nesto mi je Sasa pricao da je negde radio isporuku dve sa istim prevozom kao sto je stiglo kod mene u selo ali sam zaboravio gde su bese isle te druge dve.. :D Koji je ovo rus koji ce vuci 3,5m, 820 ?
 
Drljača je poluteška od 3,5m uparena sa mtz 820. Probano i lepo radi. Zatvaranje brazde oko 8 km/h ide bez problema. Taj put je stigla samo moja na kamiončetu.
37d02a6ee4a54c5cf05cf3ee369b39dc.jpg


Sent from my motorola edge 20 using Tapatalk
 
Prskalica je Agrional (Turska) od 800 litara. Doplata za 1000 je bila minimalna (oko 60€) ali nisam hteo da uzimam jer sam mišljenja da je ovo puna kapa za moj traktor. Pumpa je valjda 96 lit/min, nemam pojma ko je proizvođač. Grane su od 12m(nisu kopirajuće), 4 sekcije, ručno otvaranje a hidraulično dizanje/spuštanje ... što bi rekli polu-hidraulika Triplex dizne ... ne znam jel ima još nešto bitno osim cene koja je zajedno sa PDV-om bila 2700€...

Rasipač je klasična turska naprava sa 2 diska, 1000l za 1000€...

Sent from my motorola edge 20 using Tapatalk
 
Како ради Турчин јел баца једнако и прецизно или је само склепана направа
 
@pajac
Bez ljutnje ali ja bih bez razmisljanja gledao neku polovnu u full opremi nego ovako novo a polovicno,8m grane bez kopiranja su neki maks,sve vise od toga mora imati kopiranje,12m bez istog ja nzm iskreno kako ce raditi,moraces podici grane 2 m u visinu da bi prskao normalno bez da ti krajevi udaraju u zemlju,a tad jos ako nemas dizne za vetar pola hemije ce otici po ataru gde vetar odnese.Takodje ako prskalica vec ima neku hidrauliku poenta je da je u fulu da ne izlazis iz kabine stalno da otvaras,zatvaras grane,ili eventualno da je hidro otvaranje a rucno podizanje,to se malo manje koristi....A takodje doplata za 1000 lit si trebao uzeti,nebitno i da ne moze traktor da nosi ,za te pare ne bih ni razmisljao.Koliko je prskalica teska ?, ako nije teza od 500kg,mozes sipati u nju hiljadu litara i nositi sa 820 rus.
 
Tablica nema veze sa vezom ali sam skontao na koliko treba da se otvori i koliko km/h da bi bacio koliko hoću (trebalo je malo probanja ali posle ide lepo). Sve u svemu, koliko para toliko muzike. Siguran sam da su ovi skuplji bolji ali spram mojih potreba i kad pogledam čime sam dosad razbacivao veštak ne žalim se uopšte. Samo to što ne moram da iskačem i uskačem u traktor je spas.
d40867fb27f1d1edcdf43e833291252c.jpg
3feca07e6ef29e7bf9b54dc9f52e4fbe.jpg


Sent from my motorola edge 20 using Tapatalk
 
@pajac
Bez ljutnje ali ja bih bez razmisljanja gledao neku polovnu u full opremi nego ovako novo a polovicno,8m grane bez kopiranja su neki maks,sve vise od toga mora imati kopiranje,12m bez istog ja nzm iskreno kako ce raditi,moraces podici grane 2 m u visinu da bi prskao normalno bez da ti krajevi udaraju u zemlju,a tad jos ako nemas dizne za vetar pola hemije ce otici po ataru gde vetar odnese.Takodje ako prskalica vec ima neku hidrauliku poenta je da je u fulu da ne izlazis iz kabine stalno da otvaras,zatvaras grane,ili eventualno da je hidro otvaranje a rucno podizanje,to se malo manje koristi....A takodje doplata za 1000 lit si trebao uzeti,nebitno i da ne moze traktor da nosi ,za te pare ne bih ni razmisljao.Koliko je prskalica teska ?, ako nije teza od 500kg,mozes sipati u nju hiljadu litara i nositi sa 820 rus.
Jel mu to predlazes polovnu agromehaniku ?
 
@coci064 nema klinove na dasci samo tako deluje zbog ugla kako je slikano...

@Arkadije nema ljutnje, svako ima svoj rezon. Posle ove moje Rau 300l nije mi se uzimalo ništa polovno jer mi je ova živce pojela, taman namestiš jedno zvekne nešto drugo a za ove pare teško da bih mogao uzeti bilo šta u full opremi a posebno neku zapadnu marku. Nije mi problem da ručno otvaram, to mogu sam a da dižem grane to moram da nađem još jednog da mi pomogne. Ne bih da preterujem sa teretom na polugama tako da bolje da ne dam sebi opciju jer bi me vuklo da sipam do čepa a što se tiče grana bar je to lako skratiti ako ne bude radilo kako treba

Sent from my motorola edge 20 using Tapatalk
 
Pa napravite kopir kao ja na mojoj Agromehanici 12m, neki dan ženin rođak došao i uzeo mjere i slikao. Ko zna malo bravariju nije puno para.
 
Nazad
Vrh