Čestitke za ponove.

lep vozni park,svaka cast..ovde na forumu mnogi imaju jace masine pa ljudi kad kupe ni jedan nije rekao e to ne valja nego coveku pozele srecu i da ga sluzi masina... dobro je jos uvek sto se moze nesto kupiti novo pa makar bio i Tafe ali novo je ipak novo

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Ljubomora bolest najgora.
Ja nisam ljubomoran, svaka cast na ponovu, fino je kad se covjek ponovi ovakvom masinom. Al na stranu sve, slazem se sa Lauferom, sto iz licnog sto iz iskustva drugih. Inace u razgovoru sa nemcom df zadnjih 20 godina je za njih jedna od najgorih poznatijih marki. Sjedili smo u jednom ovakvom pre 3 godine, vozili ga malo, star 7 godina, natukao je 5000 sati i raspao se ziv, sto me najvise iznenadilo, kabina, enterijer, raspad, sve se klima puca cvrci. A npr JD te snage, 2x stariji, 2.5x vise sati ni da šušne. I tacno odaje utisak skupe a lose masine.
Al kao sto kolega rece ovo je Srbija, avion je za nas.
 
@laufer
Koji fendt i sta mu zameras? Nisam pristrasan nego me cisto zanimaju iskustva drugih vlasnika
Firma sa kojom saradjujem je imala 7 Fendt traktora raspon od 80 do 140 ks, svi kupljeni novi i svi zamenjeni Kubotama. Radili su stvarno puno, pogotovo 3 sa specijalnim masinama, ali je gazda sve zamenio za Kubote i 2 New Hollanda. Razlog, menjac i popravke istog. E sad, radnici ih voze, tako da tteba i to uzeti u obzir.
 
Jbt kakvi smo..i da nas nema nikako nas ne bi trebalo izmisliti...Pre jedno 20 godina komšija, tada mlađi čovek, je kupio polovni IMT 506...do tad je radio sa konjem.Zvao je ceo komšiluk da časti, a sreću i osmeh na licu nije mogao 3 dana da skine.
I ako je ta frezica i zvanično proglašena za najgoru mašinu u istoriji čovečanstva, niko mu to nije tog dana rekao jer je jedva skupio i za to...
 
Masina ipo svaka cast
Meni najbolje kad za takav traktor napise nike nizasta to je samo za povrsinske radove sta sad kupis toliku traktorcinu da sparta kukuruze i vuce ili nosi prskalicu?
Po tome ispadne da ovi mali ni netreba da se proizvode 🤣
 
Svaki traktor ima nekih mana...a generalno sve zavisi od toga kako se odrzava i kakva je eksploatacija...u narednom periodu,kada se prodaju skupo nabavljene masine,neminovno je da dodje do pada cena...
 
Pošto sam već uputio čestitke za ponov a uvijek mi je drago kad se neko ponovi pa šta god to bilo. Imam 2 nova deutz fara i jako malo radni sati, jedan je motor Far Motion a drugi je SDF PD. Zasad nisam imao problema sa njima. U selu ima još 5 Df od 62 do 110 ks i oni nisu imali problem. E sinoć sam imao raspravu sa rođakom jer je počeo da pljuje po Df. On je prvo imao Agroplusa 64 ks novog i hvalio ga u nebesa i prodao ga sa 3000 rs. Posle kupio novog Df sa orginal dajc motorom 120 ks i njega hvalio u nebesa i mijenjo ga četvrte godine za novog Df 135 ks sa Far Motion motorom. Iste godine kupi Agrofarm 85 ks sa 200 rs sa dajc motorom, i njega zakiva u zvijezde. Problem se pojavio jesenas na velikom Df 135 ks na 1200 rs pomotao podizače ventila na dva cilindra. E to je Far Motion motor, tako da moj rođak sad pljuje po Df. Moje je mišljenje da je to ono eto desilo se pa mora se nešto i pokvariti. Sad je on toliko ogorčen na Df da mu više ne pada da bi kupio Df. Doduše hvali on i sad Df ali samo orginal dajc motor i mjenjač ZF, a to prvenstveno misli na veće traktore.
 
Stizaninu nek je sa srecom i da ga posluzi dugo masina i naravno sad sa novom masinom da ne izbjegava proteste
A ovde po forumu upiranje valja, nevalja masina ima ravno 0% uticaja kako ce biti na terenu
 
Kakve ja gluposti citam ovde.. Covek kupio odlican traktor koji retko ko moze sebi da priusti, neka ga parkira u garazu dok ne krene sezona prskanja a ako mu je ostalo nesto da izore nek zakaci leskovacki plug za 558 pa nek ore jer to je ozbiljan orac ovaj je samo za lake radove.. Sad kad bude napisao da vozi Mercedes Benz GLE 450 napisite mu da je to sranje auto i da moze da ga baci u smece i da kupi Bentley Batur ako hoce ozbiljan auto...
 
Juče nisam ni stigao da ga provozam, to ću danas. Prvi utisak kad ga pogledam da je veoma robustan u odnosu na druge traktore koje imam, motor ima baš lep zvuk šestaka. Deluje malo zamršena vožnja pošto sam imao traktore sa običnim menjačem i bez reverzera ali to će jedan dan druženja sa mašinom da ispegla.
 
Nazad
Vrh