Čestitke za ponove.

Kod špartača sa S oprugama potrebno je namontirati samooštreće motičice i dobijate vrhunsku mašinu.Sa onim običnim motičicama nije ni za q.
 
ni kod mene ne citira,a vidim da pojedinima hoce ili kad mi citiramo izadje kao citirano ali nama se ne prikazuje tako

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
https://postimg.cc/VSH2rqgr]

[/URL][/URL]
IMG-20230214-100601.jpg
[/URL]

[/URL][/URL]
IMG-20230214-100622.jpg
[/URL][/url]

OLT "Sava" 20 diskova iz 1982. godine...
Uvoz iz Slovenije...
Svi diskovi nazubljeni...
Zadovoljstvo koštalo 450 eura...
Nije moglo niže, a nisam ni hteo preterivati sa cenkanjem, perfektna je, nigde lomljena ni dodatno popravljana, krivljena, varena i sl...
Odmah i isprobana u bašti, prilično sam zadovoljan... 🍻
Jedina mana, nedostaje jedan čistač...🥲
 
Poslednja izmena:
Imam takvu ali sa 24 tanjira i vuče je ferga. Kupljena nova negde 89. godine. Radi dobro a ponekad mu je malo teža. Nekoliko puta tanjirao po suvom, gromade kao kamen i dosta čistača mi se iskrivilo i skinuo ih.
 
Mislio sam da nabavim od 24 tanjira, ali nisam bio siguran hoće li Vladimirec moći da se izbori s takvom, pa je prevagnulo da nađem i kupim manju...
Ova tanjirača OLT Sava sa 20 tanjira po katalogu je teška 380 kg, a veća, sa 24 tanjira je 420 kg...
Tanjirao sam jedared, iz čiste nužde, ne obesti, tanjiračom sa 28 tanjira, bio je to pravi doživljaj i nikada mi više takvo što nije na pamet palo...
Traktorom sam jedva išao putem s podignutim oruđem, a volan se ponašao kao da je bio hidraulični umesto postojećeg mehaničkog...
Nikada nisam smeo da spustim tanjiraču u plivajući, traktor bukvalno se uguši i moram da stanem, ali sam nekako, iz par prohoda, uspeo da spremim njivu...
 
jel u sportskoj radnji ili preko interneta si kupio pumice ?

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Posle više od mesec dana pronađena zamena starom Fergi...opet Ferga :)...Daleko da je nov, ali je dosta mlađi...1998.godište, 2800 rč 8originalni sat i dalje radi), stanje poprilično dobro...od prvog vlasnika, u prvoj boji.
Iskoristio bih priliku ovde da se zahvalim svim forumašima koji su sa svojim predlozima i interesovanjem pomogli.
Mesec dana potrage, pakla nakupaca i švercera, nerealnog sveta, ožalošćenih porodica koji valjda i cenom hoće dodatno da ožale pokojnika, lomove lomova i jako malo ( jako malo) pristojnih ponuda i komunikacije.Dosta pređenih kilometara (čitaj nepotrebnog troška vremena i para) jer je ta tu gospodu jako čudno shvatanje reči "odlično stanje, bez ulaganja".Da skratim...traktor je iz okoline Priboja, prenos napravljen, ostaje mi tehnički i da ga registrujem...celo "zadovoljstvo" oko 6000, samo traktor 5600, ostalo je otišlo na razna nepotrebna goriva i prevoz.

https://freeimage.host/i/HGkTWRn]
HGkc4Mg.md.jpg
[/URL]
HGkliX9.md.jpg
[/URL]
HGk1Jyl.jpg
[/URL]
HGkEdla.jpg
[/URL]
HGkEfNp.jpg
[/URL]
HGkECxI.md.jpg
[/URL]
HGkEoiX.jpg
[/URL]
HGkERR4.md.jpg
[/URL]
HGkE7b2.md.jpg
[/URL][/url]
 
Pa imam i ja Fergu, i za 5-6 tisuća eura bih radije popravio sve živo na njemu i još bi ostalo para nego da kupujem drugi za koji opet ne znaš kakav je i što se skriva u njemu.
Naravno, svatko sa svojim novcima radi što poželi, i to poštujem.
A o tome kakav je neću trošiti riječi, ja osobno ga ne mogu smisliti.🤣
 
Pa imam i ja Fergu, i za 5-6 tisuća eura bih radije popravio sve živo na njemu i još bi ostalo para nego da kupujem drugi za koji opet ne znaš kakav je i što se skriva u njemu.
Naravno, svatko sa svojim novcima radi što poželi, i to poštujem.
A o tome kakav je neću trošiti riječi, ja osobno ga ne mogu smisliti.🤣
Zavisi kolika je doplata i za sta...
 
Ljudi prosto obožavaju da guraju nos u tuđe glave, novčanike...ali ok, forum je slobodan za pisanje osim ako to nisu uvrede i besmislice.
Za one koje to interesuje...početkom 70-ih ćale je kupio nov 533, skoro 50 godina je radio kod nas sve.Nemam mnogo zemlje i za tu površinu je bio idealan.Rađeno mu dve generalne i to u vremenu kada su delovi bili originalni....Jednostepeno kvačilo, bez blokade, hidraulik koji ne radi bez kvačila...posle toliko vremena i ulaganja došla mu zamena.
Što se samog 539 tiče, ponavljam, za moje potrebe i više nego praktičan i dovoljan, što se cena tiče, sve je otišlo u nebo, da ne kažem u q.
 
Nazad
Vrh