Čestitke za ponove.

Moj 539 je prvi traktor kupljen u mom domaćinstvu. Stigao je kad sam ja imao godinu dana. Imam video kasetu gde su me snimali kako sa dve godine sedim za volanom i igram se. Moji nisu imali auto do 1990., i gde god smo išli išli smo traktorom. Svi se potrpamo u kabinu.
Uglavnom sve je krenulo od tog traktora. 2014. sam mu skinuo kabinu i prefarbao ga. Danas ga koristim samo za setvu sa nodetkom i špartanje. Draži mi je od svih traktora koje imam i jedini je moj traktor za koji kažem da ima "dušu".
Prodati ga neću nikad, jer je on za mene mnogo više od traktora.

Inače, za mala gazdinstva nema univerzalnijeg traktora od 539.

Dejane čestitam. Da te lepo služi!
 
Jeste da nije jeftin ali ovakav primerak se retko vidja. S obzirom da sam iz Dejanovog kraja potpuno ga razumem, taj traktor zavrsava 90% poslova kad se saberu svi poljoprivrednici i svi poslovi u ovom delu Srbije..
 
Moj 539 je prvi traktor kupljen u mom domaćinstvu. Stigao je kad sam ja imao godinu dana. Imam video kasetu gde su me snimali kako sa dve godine sedim za volanom i igram se. Moji nisu imali auto do 1990., i gde god smo išli išli smo traktorom. Svi se potrpamo u kabinu.
Uglavnom sve je krenulo od tog traktora. 2014. sam mu skinuo kabinu i prefarbao ga. Danas ga koristim samo za setvu sa nodetkom i špartanje. Draži mi je od svih traktora koje imam i jedini je moj traktor za koji kažem da ima "dušu".
Prodati ga neću nikad, jer je on za mene mnogo više od traktora.

Inače, za mala gazdinstva nema univerzalnijeg traktora od 539.

Dejane čestitam. Da te lepo služi!
Nas 539 kupljen par dana pre nego sto sam se ja rodio, zovem ga "generacijo" 😅
 
@dejan 351 pa ako postaviš objavu na javno mjesto, moraš očekivati da te netko nešto pita.🤣 Ja sam samo pitao dali je mijenjan 539 za 539, sad znam da nije, i rekao sam da svatko s svojim novcima radi što poželi, tako da se tu slažemo.
 
Deki da te služi dugo.Bez vozikanja i gledanja nema kupovine.To što prodavci kažu preko telefona može da se okači mačku o rep.Jednostavno mora da se sedne u auto, pređe dosta km, potroši opet dosta para za gorivo i putarine, dok ne vidiš ne znaš i ne veruješ nikome ništa.Što se tiče kupaca nisam mogao da verujem kakvog sve sveta ima dok nisam oglasio prodaju traktora.Bože i Božiću, dosta ozbiljnih i preozbiljnih kupaca šalju poruke na Viber i Messenger. 😂 Valjda štede pare za poziv kako bi imali više za traktor. 😂 Šverceri i trgovci sa svojim forama i pričanjem bajki za malu decu takođe nisu pod vinkli, sreća pa nemam dlake na jeziku niti problem sa komunikacijom.Deca i klinci koji ne znaju da li je traktor DV ili DW ali im je deda rek'o da zovu i pitaju.Jedan majmun me zvao u 01 posle ponoći.Mislim da me je čuo odakle god je i da se štucalo celoj užoj i široj familiji koju sam mu spomenuo! 😱
 
Kolega cestitam na masini i ne daj se demoralisati ispravan menjac se salta bez problema.
Realno imas u brzima 6,7,8 i 9 samo 4 brzine ako zelis drugu ili rikverc menjac moras skroz desno i tu se oseti otpor. Sve u svemu 2 napred i 2 nazad pozicije za normalnu voznju. Zec kornjaca su odvojeni i tu isto nema dileme
 
Даре, страшно изгледа али уопште није. Први пут сам сео у беларуса кад сам га купио и одма је било јасно да није страшно (пре тога сам гледао распоред брзина на интернету па сам био колико толико упућен). Углавном, честитам на новој машини.
 
Prodao moju IMT 619.1 Nisam nešto ni imao u planu da je prodajem, ali imao sam dobru ponudu...Juče joj stigla zamena...posle malo raspitivanja, prebrojavanja para i potrebe, ipak sam se odlučio za indijsku kopiju Sicme 165 cm...Sa prevozom iz Raške izašla na 1200.e.
Sklopio i proverio skoro sve šrafove, od motika do svih vitalnih sklopova...i mogu reći da sam našao 4-5 komada skoro odvijenih.Preporuka svakome ko uzima kopije i slične mašine da to obavezno odradi jer nemaju neku zavidnu završnu kontrolu proizvoda.Bilo je dosta veliko blato da bi je probao u brazdu, ali ću svakako ponoviti još jedan tretman dotezanja posle par prohoda.
Utisak na prvi pogled da je dosta masivna i teška, debljina materijala dosta zadovoljavajuća...Možda motike ostaju kao "slaba" tačka jer im je potrošnja, prema rečima nekih ljudi, malo povećana.Ali kaki to spada u potrošni materijal, za sad joj neću davati minuse.

https://freeimage.host/i/HXgF0rJ]
HXgF874.md.jpg
[/URL]
HXgFpTB.md.jpg
[/URL]
HXgKKYv.md.jpg
[/URL]
HXgKnjI.md.jpg
[/URL]
HXgK5v4.md.jpg
[/URL]
HXgKOZP.md.jpg
[/URL]
HXgKr8v.md.jpg
[/URL][/url]
 
Nazad
Vrh