Čestitke za ponove.

Jos vagam dal ce ici 3 ili 4 reda.Sa 3 reda ce bukvalno da leti po njivi.Sa 4 reda bi trebalo naci neki laganjiji heder da nebi bilo problema.Nisam hteo veci kombajn s obzirom da mi je ovo prvi kombajn a i putevi i prilazi njivama su nam malo problem.Bilo mi je bitno da kombajn ima kabinu i secku.Za pocetak nece raditi vise od 40-50ha godisnje (soja, suncokret ,kukuruz ,psenica).Mislim da ce to uraditi bez vecih problema.Ako bude potrebe lako cemo uzeti veci. :ppozdrav:
 
Lepo lepo kolega, u zdravlju da te sluzi!!!
Redovno izduvavanje motora (ne okolo nego ispod poklopaca) i po mogucnosti nemoj ga vruceg gasiti. Caletov prijatelj ga ima i skroz je zadovoljan, jedino se zali sto nema klimu i tapeciranu kabinu. Ali uz malo volje da se to srediti.
Mislim da ce goniti on 4 reda, samo traziti neki noviji da nema puno kila. Na videu dole skroz dobro ide:
 
Obrati paznju na donji varijator, to mu je najveca mana, ako se ne podmazuj redovno, dobije lufta, popucaju opruge. Na gornjem varijatoru je problem cilindar. U reduktore tockova sipaj ulje, nikako mast, i redovno pregledaj lezaj na poluosovina gdje ulazi u reduktor. Lezaj je namjensko pravljen i nema ga kupiti u prodavnicama. Zadnji trap zna pucati. U uvlacnom grlu gdje se spanuju lanci zna lim popucati sa strane. Fabricki mu je predvidjen 3 reda kukuruzni adapter, ali ide i sa 4 reda. Ako ces nositi kukuruzni adapter, obavezno ga ojacaj na prvoj gredi i lijevu i desnu stranu.. Zadnji nosaci ladje kad dobiju luft, iscupaju srafe iz ladje i ispadnu negdje u njivi. Ako se sta jos sjetim, pisacu..
 
Hvala na iscrpnom odgovoru i savetima!Procitao sam temu i ovde i na HR forumu i sve vezano za ove modele kombajna.Znao sam i pre kupovine koje su odprilike mane.Kombajn je jako uredan ladja sita trap nista nije poucalo i niti vareno sve je u fabrickom stanju al obraticu paznju.Zima je pa ima vremena,detaljno cemo sve prekontrolisati i resavati sta bude problem.Donji varijator mislim da ima malo lufta jer kajis varijatorski vibrira pri radu a mislim da nebi smeo.U planu je ovih dana da se rastura i prekontrolise ako ima lufta da se to resava takodje i one caure na poluosovini.Na varijatoru su jos uvek originalne opruge.Kako proveriti taj lezaj do reduktora dal je uredan?
 
Na satu ima 5500, e sad to je pitanje za milijun dolara. Gume su ove 2011. godište, traktor je 2001., a sve ostalo je sačuvano i na svom mjestu i sve radi kako treba, a sad dalje 🤷‍♂️
 
Nazad
Vrh