Čestitke za ponove.

A gde sam ja napisao da ima veze sa količinom bacanja? Vrati se nazad i pročitaj. Lepo sam napisao da nisi u pravu za mikserov rasipač jer su njegovi diskovi OM a ne OS. I ti brojevi koje dobije u aplikaciji za Os diskove ne štimaju za Om a ni obrnuto. A evo i bećarov rasipač je sa takvim diskovima.
Posto imam obican rasturivac jedno laicko pitanje. Da li krupnoca tj. granulacija i sipljivost uticu na kolicinu razbacivanja.
 
Ima, to si mogao primetiti i na svom..

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Evo i ja se opremio,kad se zavrse poslovi na njivi prikolice idu na podmladjivanje
1d92c0759fcbf011e1934af8d5f2af01.jpg


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ja sam radio sa T40, ne bi bilo lose da je malo jaci,ali neko vreme ce raditi, mada je kod nas laka zemlja za obradu.
1.8 m je zahvat. Nema nikakve kose vuce i ravna bukvalno kao setvospremac.
 
Koliko radne dubine može da ide za strnjiku ili na sojištu, da li bi mogao i 539 da ga vuće tako?
 
Ja sam radio na 20 i koji cm preko, brzina oko 7 km/h, ali napominjem da je zemlja laka za obradu. Probao sam da mu skinem krilca i onda moze i malo dublje, ali onda ne ravna lepo, jer je veliki razmak izmedju radnih organa.
Aco sa fergusonom nikako. T40 ima probleme s njim, mislim da ferguson ne bi mogao ni da ga podigne. Mozda na slikama ne deluje, ali ja kad sam ga video uplasio sam se da li ce moci da ga nosi.Ima 720 kg,ali je dosta masivan i dugacak i rotor je dosta udaljen od traktora.Dva solidno jaka coveka ga jedva prenesu koji metar.Pravi veliku polugu i toliko ljulja traktor da ga ne smem podizati u hodu kada okrecem, vec svaki put stajem i polako.Ako uletim u neki vagas i malo brze pustim kvacilo, odmah su prednji tockovi u vazduhu.
Dobra stvar je sto je dugacak, radio sam svakakve parcele i nisam uspeo da ga zagusim, bukvalno guta sve.Kukuruziste nisam radio,ali mislim da bi i to islo.
Jedino bi bilo bolje da je traktor jaci. U katalogu pise da je potrebna snaga 62 ks. Moje misljenje je da je za komotan rad s njim izmisljen mtz 82 ili nesto slicne snage, mogao bi ici i malo dublje i brze, plus ako je i zemlja teza i lakse bi se hidraulika borila s njim. Za sada radim ovaj s njim dok ne kupim mtz, makar i sa starom kabinom😀
 
Što na njemu stoji oznaka 155 a ima 181 ks? Jel to da prevari poreznike i one na tehničkom pregledu?
 
Što na njemu stoji oznaka 155 a ima 181 ks? Jel to da prevari poreznike i one na tehničkom pregledu?
Hahah, to niko ne zna. Realno kad razmislim ni sam ne znam kako bih napisao snagu. Ako ga voziš sa ugašenim kardanom do 16 brzine ima 155 ks, u ostalim slučajevima 181. Pokušavam da nađem najlakše objašnjenje...
 
Nikako da se pohvalim, stigla masina pre desetak dana da zameni vec dotrajalog zmajčeka. NewHolland 8060 Za sad se lepo pokazao dok bi trebalo na adapter sečku ugraditi -fabricki valjci su mu “nož u nož” ali to bas ne pije vodu
Za aldumas su vrata otvorena
3254615243f1e934807f9fa8b60dd64d.jpg

53c667bdc4591b8b9ea9a0883eb75efa.jpg

b0badb4447ada06a37c1bd159fd2f95c.jpg

ab24e022df83fc79e419d376b22c0967.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh