Pšenica 2025-2026

@Peet sve dok nemaš problem sa divljim ovsem budi srećan.
Kod nas je katastrofa koliko ga ima po parcelama a sve više i više se širi pa mora da se prska od uskolisnih jer ako ne odradiš tretman a ovas prevlada nema ništa od prinosa.Na prijemu te klepe na primesama čim nađu neko zrnce.
Iz dosadašnjeg iskustva sa prskanjem od uskolisnih da napišem preporuku.
Ići zaseban tretman i ne mešati sa herbicidima za širokolisne jer se smanji dejstvo i j.beš onda posao.
 
Prskati psenicu za uskolisne korove je najveca glupost a medju ostalom i najveci rizik s..bati psenicu!
Te usolisne korove unistices totalom posle zetve a sirak u psenici ne moze biti nikad konkurent psenici.

Poceli juce sa Avenue i nastavili sa Sofru koji je gosn psenica za Avenue!
Vlaga juce prva prikolica 12,5 a potom ostalo sve nesto vise od 11% a manje od 12%
Hvala Bogu pa nemate problema sa uskolisnim korovima u pšenici pre svega mislim na ljulj, pravu livadarku i pirevinu, dodatni trosak od 5 000 dinara po hektaru i samo jedan herbicid Axial i njegove kopije, Pallas su vec pokvarili i unazad 2 godine ne radi posao uopste.Ne znas ni da li da prskas rano korove dok su jos mali u martu mesecu -tada herbicid nece uraditi posao zbog niske temperature ili da čekas pa da rizikujes da zbog preraslog korova opet nece uraditi posao.....
 
@Peet sve dok nemaš problem sa divljim ovsem budi srećan.
Kod nas je katastrofa koliko ga ima po parcelama a sve više i više se širi pa mora da se prska od uskolisnih jer ako ne odradiš tretman a ovas prevlada nema ništa od prinosa.Na prijemu te klepe na primesama čim nađu neko zrnce.
Iz dosadašnjeg iskustva sa prskanjem od uskolisnih da napišem preporuku.
Ići zaseban tretman i ne mešati sa herbicidima za širokolisne jer se smanji dejstvo i j.beš onda posao.
Nemam problema sa uskolisnim korovima u psenici osim na jednoj manjojj parceli sto je bas zanemarljivo!
Gledajuci iz druge tacke gledista ovo je isto kao kad pisem da imamo strasan problem u soji sa samoniklim mutiranim suncokretom i izuzetno otpornim nazivamo ga korovom dok neki ga resava ko od sale a taj je redovni obican ili ga skoro memaju u parcelama.
Svakog boli svoja rana!
Inace danas drugi dan zetve vlaga se spustila na 10% przena je!
 
Radio sa njime ranije ali nisam bas zadovoljan 100% , nece da unisti palamidu na primer nego je zadovoljavajuce suzbija.Lancelot super koji sada koristim je mnogo bolji izbor.
 
Nazad
Vrh