Alati i radionice

Ја узео Кзбур 900 и као он ради прецизно намештање ампераже, али морам да му пошаљем апарат и 2000дин да то уради. Сад да му брзом поштом шаљем па да ми, га оштете у транспорту не пада ми на памет, а као он неће да каже како се то ради, у фазону плати па се клати. Ма јбе ми се варим ја са њиме и овако.
 
Taj izgleda samo traži pare,popravljao sam dosta invertorskih aparata i ne znam ima li smisla i gledati u tu amperažu kod kineza.To sam sebi odrediš i zapamtiš za razne materijale i debljine i variš.Svakako ta amperaža zna da varira na displeju prilikom samog varenja a ti ne možeš variti i gledati u displej istovremeno.
Ako baš hoćeš da znaš približnu amperažu možeš strujnim kleštima proveriti stanje a za podešavanje na displeju sigurno na kontrolnoj ploči postoji trimer potenciometar kojim se malo dotera pravo stranje.
Nisam konkretno radio Kzubr ali verovatno ima opcija.
 
Ма ми по звуку и разливању вара штелујемо. Јер оно је смешно сад је на неких 350 њихових ампера наштеловано и пичимо и дебље од 2мм без проблема.
 
U ovakvim slučajevima kao što je Acin nezgodno je jer Hugong nije baš za bacanje kad se pokvari, ovlašćeni servis stvarno moze prebaciti cenu samog aparata oni se ne igraju sa zamenom nekih komponenata na ploči uglavnom zamene ploču jer na to daju garanciju. Donekle i razumljivo pa ko voli....Ostaje opcija ovakvi YT majstori kod njih popravka traje minimum mesec dana, i vrlo čudno većina nema opciju ličnog donošenja i preuzimanja aparata.
 
Ja sam vrhunski SELCO Genesis 145 aparat sa Tig-om dao da se uradi navodno rutinska zamena kondenzatora i izlaznog/ih tranzistora i nikada mi nisu popravili. Navodno najači servis u BG-u.
Sada sam vrlo skeptičan po pitanju tih (rutinskih) popravki.
 
U ovakvim slučajevima kao što je Acin nezgodno je jer Hugong nije baš za bacanje kad se pokvari, ovlašćeni servis stvarno moze prebaciti cenu samog aparata oni se ne igraju sa zamenom nekih komponenata na ploči uglavnom zamene ploču jer na to daju garanciju. Donekle i razumljivo pa ko voli....Ostaje opcija ovakvi YT majstori kod njih popravka traje minimum mesec dana, i vrlo čudno većina nema opciju ličnog donošenja i preuzimanja aparata.
Malo zeznuto, ali resice se i to.
I stvarno mi nisu jasni ti majstori koji izbegavaju kontakt. Mene neko kad zove nesto da mu pravim ja kazem dodji do mene sad radim to i to da vidis sta radim, kako radim, da popricamo. Ili kazem idi kod tog i tog njemu sam radio to sto te zanima pa pogledaj, raspitaj se. Merak mi da se ljudi sto bolje uvere i da se utanaci dogovor. Ovo pocnem da se raspitujem oko popravke on covek popizdi🤣
 
Čekaj ko je ovlašteni serviser za Hugong?
Jesi tražio ponudu za popravku?
Ja imam nekog stručnjaka koji nam sređuje aparate skoro 20 god, nekada radio u Varex-u. Ako hoćeš mogu te povezati. Do sada je bio uvek prilično korektan.
 
Ја узео Кзбур 900 и као он ради прецизно намештање ампераже, али морам да му пошаљем апарат и 2000дин да то уради. Сад да му брзом поштом шаљем па да ми, га оштете у транспорту не пада ми на памет, а као он неће да каже како се то ради, у фазону плати па се клати. Ма јбе ми се варим ја са њиме и овако.
Ma šta će ti ameraža. Čak i da je u amper tačna moraćeš stalno malo da je došteleješ. Avako kad načiiš kako aparat znaćeš otprilke koliko to treba za šta.
Taj izgleda samo traži pare,popravljao sam dosta invertorskih aparata i ne znam ima li smisla i gledati u tu amperažu kod kineza.To sam sebi odrediš i zapamtiš za razne materijale i debljine i variš.Svakako ta amperaža zna da varira na displeju prilikom samog varenja a ti ne možeš variti i gledati u displej istovremeno.
Ako baš hoćeš da znaš približnu amperažu možeš strujnim kleštima proveriti stanje a za podešavanje na displeju sigurno na kontrolnoj ploči postoji trimer potenciometar kojim se malo dotera pravo stranje.
Nisam konkretno radio Kzubr ali verovatno ima opcija.
Ja sam na Villagar merio na ulazu pa računao pošto nemam toliko jaka klešta. Znam da je bilo znatno manje od reklamirane.
 
Čekaj ko je ovlašteni serviser za Hugong?
Jesi tražio ponudu za popravku?
Ja imam nekog stručnjaka koji nam sređuje aparate skoro 20 god, nekada radio u Varex-u. Ako hoćeš mogu te povezati. Do sada je bio uvek prilično korektan.
Ovaj mi nije reko ko je, samo da postoji i da imaju delove. Ja sam guglao izbaci mi u KG da ima neki, medjutim oni kazu da nemaju servis vec samo vrse prodaju. Uputili me na neki servis, a sa njima jos nisam uspeo da se cujem, a nisam ni pitao gde se nalaze.
 
Čekaj ko je ovlašteni serviser za Hugong?
Jesi tražio ponudu za popravku?
Ja imam nekog stručnjaka koji nam sređuje aparate skoro 20 god, nekada radio u Varex-u. Ako hoćeš mogu te povezati. Do sada je bio uvek prilično korektan.
SZTR "ELEKTROKONTAKT"
Save Grujića 2 , 11300 Smederevo
026/611-297 026/223-548 063/208-844

U ime proizvođača garanciju (Hugong) preuzima :
"VARCOM-S" D.O.O.
Petrijevski put bb
11300 Smederevo
026/4715-174 026/4715-170
 
Zvao sam u medjuvremenu ove gde sam kupio aparat i oni me uputise na VARCOM-S. Kaze tamo salju aparate u garantnom roku. Nego mi se niko ne javi, a ima mogucnost na sajtu za slanje poruke pa sam pustio poruku sa opisom problema. Ako ne odgovore sutra opet da zovem. Ali mi sve nesto mirise na novi trofazni😃
 
Zvao sam u medjuvremenu ove gde sam kupio aparat i oni me uputise na VARCOM-S. Kaze tamo salju aparate u garantnom roku. Nego mi se niko ne javi, a ima mogucnost na sajtu za slanje poruke pa sam pustio poruku sa opisom problema. Ako ne odgovore sutra opet da zovem. Ali mi sve nesto mirise na novi trofazni😃
Problem je taj da je uredjaj vrlo kompleksan i ako se ne utvrdi kvar za 30 minuta plus neko vreme popravke neisplativo je gubiti vreme a ne moci posao naplatiti.
Ovi u garantnom roku mjenjaju citav modul i zivot ide dalje, i to rade samo jednog proizvodaca , proizvodjac pokriva troskove.

Moze biti kako je @srdjan rekao da je otisao termo sensor koji daje pogresno ocitavanja ali to je i najmanja verovatnoca da je do toga , ako je kontrolna elektronika u otkazu to vecinom ni servis ne popravlja jer proizvodjac je u tom vremenskom intervalu(4 godine od kupnje plus vrijeme koje se model vec prodavao , a max 5 godina ispadaju novi modeli ) presao na novi model koji nije 100% kompatibilan.

Ne kazem da pocnes brojati novce za novi ali dok netko ne otvori i vidi sta je samo nagadjamo.

Neki imaju pogresnu predstavu o popravljanu elektronike kad gledaju majstore na youtube , to je nekad snimano danima i oni tu popravku naplate od youtuba.
 
I to je veliki problem. Veliki broj servisa se gasi... zaboraviće ljudi da rade sve živo. Osta će nam samo zidari (i završni radovi), šoferi, sestrice i doktori (pitanje kakvi su i sad) i još po neka zanimanja. I naravno AI. I onda će jednog dana da padne internet i dobar deo električnih mreža na 5 godina. Da vidiš belaja onda.
 
I svi tako se uzasavaju kako "ce izginemo u vodu brate minli" ali da sami se necega uhvate i bar nesto procitaju, nauce ili prosto se informisu - to ne. Sto se tice tehnike - ovi se boje struje, ovima smetaju varnice, ovi ne vole prljave ruke, ovi opet se boje struje i tako u krug 😁
Posle bude "ALA ME JE MAJSTOR ODRO"
 
I to je veliki problem. Veliki broj servisa se gasi... zaboraviće ljudi da rade sve živo. Osta će nam samo zidari (i završni radovi), šoferi, sestrice i doktori (pitanje kakvi su i sad) i još po neka zanimanja. I naravno AI. I onda će jednog dana da padne internet i dobar deo električnih mreža na 5 godina. Da vidiš belaja onda.
  1. Ako hoćeš da budeš legalan servis država traži puno (
    tenor.gif
    )
  2. Ako želiš da imaš status Ovlašćeni servis u ugovoru je svašta navedeno i ti trebaš da se držiš toga (Ne realni zahtevi, ali ko hoće ozbiljno da se bavi mora to da ispoštuje)
  3. Ako imaš malo mušterije u toku dana je ne isplativo
Zbog toga se i gase servisi.
 
Nazad
Vrh