Alati i radionice

Ја узео Кзбур 900 и као он ради прецизно намештање ампераже, али морам да му пошаљем апарат и 2000дин да то уради. Сад да му брзом поштом шаљем па да ми, га оштете у транспорту не пада ми на памет, а као он неће да каже како се то ради, у фазону плати па се клати. Ма јбе ми се варим ја са њиме и овако.
 
Taj izgleda samo traži pare,popravljao sam dosta invertorskih aparata i ne znam ima li smisla i gledati u tu amperažu kod kineza.To sam sebi odrediš i zapamtiš za razne materijale i debljine i variš.Svakako ta amperaža zna da varira na displeju prilikom samog varenja a ti ne možeš variti i gledati u displej istovremeno.
Ako baš hoćeš da znaš približnu amperažu možeš strujnim kleštima proveriti stanje a za podešavanje na displeju sigurno na kontrolnoj ploči postoji trimer potenciometar kojim se malo dotera pravo stranje.
Nisam konkretno radio Kzubr ali verovatno ima opcija.
 
Ма ми по звуку и разливању вара штелујемо. Јер оно је смешно сад је на неких 350 њихових ампера наштеловано и пичимо и дебље од 2мм без проблема.
 
U ovakvim slučajevima kao što je Acin nezgodno je jer Hugong nije baš za bacanje kad se pokvari, ovlašćeni servis stvarno moze prebaciti cenu samog aparata oni se ne igraju sa zamenom nekih komponenata na ploči uglavnom zamene ploču jer na to daju garanciju. Donekle i razumljivo pa ko voli....Ostaje opcija ovakvi YT majstori kod njih popravka traje minimum mesec dana, i vrlo čudno većina nema opciju ličnog donošenja i preuzimanja aparata.
 
Ja sam vrhunski SELCO Genesis 145 aparat sa Tig-om dao da se uradi navodno rutinska zamena kondenzatora i izlaznog/ih tranzistora i nikada mi nisu popravili. Navodno najači servis u BG-u.
Sada sam vrlo skeptičan po pitanju tih (rutinskih) popravki.
 
U ovakvim slučajevima kao što je Acin nezgodno je jer Hugong nije baš za bacanje kad se pokvari, ovlašćeni servis stvarno moze prebaciti cenu samog aparata oni se ne igraju sa zamenom nekih komponenata na ploči uglavnom zamene ploču jer na to daju garanciju. Donekle i razumljivo pa ko voli....Ostaje opcija ovakvi YT majstori kod njih popravka traje minimum mesec dana, i vrlo čudno većina nema opciju ličnog donošenja i preuzimanja aparata.
Malo zeznuto, ali resice se i to.
I stvarno mi nisu jasni ti majstori koji izbegavaju kontakt. Mene neko kad zove nesto da mu pravim ja kazem dodji do mene sad radim to i to da vidis sta radim, kako radim, da popricamo. Ili kazem idi kod tog i tog njemu sam radio to sto te zanima pa pogledaj, raspitaj se. Merak mi da se ljudi sto bolje uvere i da se utanaci dogovor. Ovo pocnem da se raspitujem oko popravke on covek popizdi🤣
 
Čekaj ko je ovlašteni serviser za Hugong?
Jesi tražio ponudu za popravku?
Ja imam nekog stručnjaka koji nam sređuje aparate skoro 20 god, nekada radio u Varex-u. Ako hoćeš mogu te povezati. Do sada je bio uvek prilično korektan.
 
Ја узео Кзбур 900 и као он ради прецизно намештање ампераже, али морам да му пошаљем апарат и 2000дин да то уради. Сад да му брзом поштом шаљем па да ми, га оштете у транспорту не пада ми на памет, а као он неће да каже како се то ради, у фазону плати па се клати. Ма јбе ми се варим ја са њиме и овако.
Ma šta će ti ameraža. Čak i da je u amper tačna moraćeš stalno malo da je došteleješ. Avako kad načiiš kako aparat znaćeš otprilke koliko to treba za šta.
Taj izgleda samo traži pare,popravljao sam dosta invertorskih aparata i ne znam ima li smisla i gledati u tu amperažu kod kineza.To sam sebi odrediš i zapamtiš za razne materijale i debljine i variš.Svakako ta amperaža zna da varira na displeju prilikom samog varenja a ti ne možeš variti i gledati u displej istovremeno.
Ako baš hoćeš da znaš približnu amperažu možeš strujnim kleštima proveriti stanje a za podešavanje na displeju sigurno na kontrolnoj ploči postoji trimer potenciometar kojim se malo dotera pravo stranje.
Nisam konkretno radio Kzubr ali verovatno ima opcija.
Ja sam na Villagar merio na ulazu pa računao pošto nemam toliko jaka klešta. Znam da je bilo znatno manje od reklamirane.
 
Čekaj ko je ovlašteni serviser za Hugong?
Jesi tražio ponudu za popravku?
Ja imam nekog stručnjaka koji nam sređuje aparate skoro 20 god, nekada radio u Varex-u. Ako hoćeš mogu te povezati. Do sada je bio uvek prilično korektan.
Ovaj mi nije reko ko je, samo da postoji i da imaju delove. Ja sam guglao izbaci mi u KG da ima neki, medjutim oni kazu da nemaju servis vec samo vrse prodaju. Uputili me na neki servis, a sa njima jos nisam uspeo da se cujem, a nisam ni pitao gde se nalaze.
 
Čekaj ko je ovlašteni serviser za Hugong?
Jesi tražio ponudu za popravku?
Ja imam nekog stručnjaka koji nam sređuje aparate skoro 20 god, nekada radio u Varex-u. Ako hoćeš mogu te povezati. Do sada je bio uvek prilično korektan.
SZTR "ELEKTROKONTAKT"
Save Grujića 2 , 11300 Smederevo
026/611-297 026/223-548 063/208-844

U ime proizvođača garanciju (Hugong) preuzima :
"VARCOM-S" D.O.O.
Petrijevski put bb
11300 Smederevo
026/4715-174 026/4715-170
 
Zvao sam u medjuvremenu ove gde sam kupio aparat i oni me uputise na VARCOM-S. Kaze tamo salju aparate u garantnom roku. Nego mi se niko ne javi, a ima mogucnost na sajtu za slanje poruke pa sam pustio poruku sa opisom problema. Ako ne odgovore sutra opet da zovem. Ali mi sve nesto mirise na novi trofazni😃
 
Nazad
Vrh