ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    427
Hvala na savetima kolege i ja sam se opeko pa mi kriv djavo, nisam ispostovao plodored i evo upola roda i manje.Kazu covek se uci dok je ziv i umre a nezna nista.Pozdrav
 
Juce ovrsen ZP666 na jednoj od njiva,prinos 6500 kg/kj.Pitam se koliki bi bio rod da je bilo kise koliko mu je potrebno?
 
i ja imam samo reci hvale za ovaj hibrid (666) spasao me ove godine, morao sam da presejem dve njive slucajno ga nadjem kod jednog u prodaji ostalo mu nekoliko dzacica i eno sad je medju boljim kukuruzima u okolini, odlican klip, malo ga i grad ocicao ali sledece godine bez njega necu sejati, pored sve ove suse odlicno je izneo, malo sitnija sarovka i niza ali to me bas i ne zanima :bravo:
 
sejao sam ove godine zp341 rodio je oko 10t u klipu sto nije lose samo je lose to sto je u njemu bilo 4 razlicita kukuruza sa belom i crvenom taluskom sa 12,14, i18 redova kao da su zapakovali nekoliko hibrida
 
Zp 684 je fantastican hibrid,ja sam prezadovoljan sa njim.

Samo komso...8din/kg...pa na tavan bi ga lagerovao,ne bi ga dao za te novce...
Dogovorena cena po 9 dinara.Većina u selu prodaje po toj ceni ali izgleda da će biti veća.Velika je potražnja kukuruza u klipu .
 
ZP 684U gore i ZP 606 dole.

2ez7m2x.jpg
 
U cetvrtak 06.X 2011.kod mene na njivi se vrsi ogled ZPhibrida,ukupno posejano 21 hibrid iz svih grupa zrenja.Ako ima zainteresovanih kolega sa foruma da dodju i prisustvuju vrsidbi hibrida neka mi se jave na PP radi prijave.
pozz
 
Ove godine sam po prvi put sejao ZP 684 ultra. Oduševio me je sa prinosom.
Sa četiri jutra je navršeno tri zmajevke i jedna Dubrava. Vlaga kukuruza je bila 21%.
Tačnu kilažu nisam merio jer kukuruz sam sušim i skladištim kod mene.
Predusev je bila pšenica, zaorano je jako mnogo goveđeg i pilećeg stajnjaka, i dodato 200kg NPK a ušpratano još 100kg AN-a.
 
a što sejete taj modifikovani hibrid:haha::haha::haha::haha: malo šale mislim da su ultra hibridi prava stvar a pogotovu 684 jer dobro rodi a i reši se problem korova :ppozdrav:
 
Sad stigoh sa vrsidbe ogleda ZP hibrida(ne bas sa njive :osmeh:)cim stignem rezultati ogleda i slike.Hvala svim kolegama koji su bili od reci i dosli na druzenje a hvala i onima koji nisu imali vremena ali su se javili i pozdravili skup.
 
I ja danas stigao na red pa mi je skinuto 16 redova ZP684u i 28 redova ZP606. Skinuto je sve đuture tako da neću moći da kažem koliko je tačno koja sorta dala. Zasad mogu reći da sam od 44 reda imao dve dubke pune prikolice i baš sam zadovoljan. ZP606 ću i odsad da sejem, tako da Rašo: stavi mi par džakova u karantin - da ne prođem kao sa 600. :D
 
To su te dve prikolice:

2w31buf.jpg


j6hqog.jpg


Vlaga je bila u proseku 17. Merio ju je kombajner svojim vlagomerom.
Kantarsku potvrdu ću najverovatnije dobiti sutra pa ću onda moći da kažem tačnije brojke.
 
Evo sad sam stigao sa njive,samo da veceram pa idem da zavrsim tanjiranje za jos nekih 5,5kj da to posejem sutra a rezultate ogleda kao i slike sa vrsidbe cim padne kisa:osmeh:.Danas sam ovrsio 6 kj ZP600 i ZP606,prinos preko 6 t/kj:ppozdrav:
 
Za sledeću godinu mi obezbedi ZP seme 600 , 606 i 666 :osmeh:

Evo su ta tri hibrida :

13z3h1v.jpg



jkdjc6.jpg
 
Poslednja izmena:
Dakle: sa 2kj dobio 12.8 tona (đuture ZP684ultra i ZP606) iliti 11.3 tone po JUS-u. Vlaga je bila 17.5, a za lom i ostalo ne piše ništa na kantarskoj potvrdi.
Što se mene lično tiče, ja sam zadovoljan.
 
Nazad
Vrh