ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    426
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Jedne godine sam imao taj beli kukuruz - i nikad više.
Rodi isto kao i običan, ali zato i najmanji vetar ga obori. Nisam mogao beračem da ga pokupim, pa je morao da se vrši.

Inače sam na mom ogledu ZP 434 imao kao najrodniji, kada se uzme u obzir prinos/vlaga.
Mada je daleko najviše navršeno ZP 666, ali sa popriličnom vlagom.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

rasa02 je napisao(la):
To me bas cudi,taj hibrid bas ima velike klipove,moguce da je nesto drugo to uzrokovalo.Ja sam brao 677 i 684 za kotobanju.Covek koji je vozio berac se zalio da se nije odavno namucio sa branjem i jedva se izborio sa velikom masom,nezna se kome je bilo teze ili traktoru ili beracu :ppozdrav:

Da da ....... I ja sam imao 677 i rodio je NAJMANJE Po meni je uzrok FALSIFIKOVANO SEME !!! Cena semena je bilo 1800 din ne znam koliko je koštalo na drugim mestima ali odmah mi bilo sumnjivo sve što je jeftino ne valja ........
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

JA sam platio normalnu cenu i jos sam pored njega uzeo i AS 62 I NS 6010 i NS 6030. Oni su se pokazali super :sreca: a ZP 677 sada i možda nikad više :udri:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Isti problem sam i ja imao sa 666. Rasa, Branko i NA ga hvale, a on kod mene najgori. :sta:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

E moje kolege,vodite racuna ubuduce gde kupujete seme.Ako Vam je daleko da dodjete do Zemun Polja mozete seme telefonom poruciti,poslace Vam ga post expresom,garantovano originalno,koje daje pravi prinos :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Bas sam bio za vikend kuci i pricao sa caletom celokupan utisak branja i prinosa.
Jedna marka koja je kod nas bila No1 do ove godine ide u legendu tj mozda 1 hibrid ce se sejati,sad ce nam ZP biti glavni.
Cale je prvi put ove godine sejao 606 i 666,na godinu ce njih 2 da mesa i seje njih kao glavne,a druga opcija je 560 koji mi se jako svideo,naravno bice hibrida iz jedne kuce kao zadnja opcija cisto da uporedimo zbog sebe.

Ja sam dobio seme direktno iz instituta i nije bilo crva u stabljici kao u semenu jedne strane kuce koju smo sejali ove godine prvi put.Mislim da bismo mogli nesto organizovati preko foruma da se cujemo sa nekim clanovima koji su voljni da seju na prolece ZP da im nabavimo original seme,a oni za uzvrat da iznesu poredjenja sa drugim hibridima pa da cujemo rezultate i utiske.Sta kazete na to ?? :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

North ARMY je napisao(la):
..........Ja sam dobio seme direktno iz instituta i nije bilo crva u stabljici kao u semenu jedne strane kuce koju smo sejali ove godine prvi put..........:ppozdrav:
Zasto mislis da je crv u stabljici pitanje semena:haha:Ko radi tretiranje semena ( Furadan,Poncho itd )pre setve pitanje je da li nesto moze da ostane zivo na semenu
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Ne znam da li je ono strano bilo tretirano fabricki,ZP je bio i bilo je lepo deklarisano ne secam se cime u glavnom nije bilo crva.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Ja ipak ostajem pri NS hibridima, mozda predjem i na Pioneer ili KWS.
Odusevio me je ove godine AS 62 :D bas je dobar
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

ja ču probati pionir mada sam imao i AS i bio je super ali do sada mi je zp ubedljivo bio naj bolji :D
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Ajde onda do proleća da se organizujemo, pa da dobijemo neki popust ?
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Ubedjen sam da mozemo nesto uraditi po tom pitanju,sigurno cemo dobiti original seme,a verovatno ce biti i malo jeftiniji od onog u prodavnici(kakav god da je). :ppozdrav:

@Pidikanac pazite samo da ne "kiksnete" jednom markom koju planirate da sejete,to vise nije onaj kukuruz koji je bio pre nego li je dosao u ruke naseg cika Mikija da on pakuje.Mnogi su rekli da ga nece sejati bas iz tog razloga,jer su dobili fals seme.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

i ja podrzavam tu ideju!uvek sejem ZP hibride,berem u klipu!ove godine sam imao 7 jutara 677 i dobar je bio!i naredne godine cu sejati istu povrsinu! :D
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Neznam sta podrazumevate fals seme(ZP-677) merkantilni kao seme :nono: ili :sta:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Kolega je mislio na falsifikovanje semena sto podrazumeva sve fals od samog semena pa do deklaracije i ambalaze,nazalost jos uvek ima toga pa zato i treba biti obazriv pri kupovini(kupovati samo u registrovanim prodavnicama-apotekama) :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Sto se tice cene ZP-677 cena se kretala od 1720,00-2080,00 u maloprodajama po S/J,razlika u ceni se javljala od nacina i uslova kupovine-nabavke ,rabat je zavisio od :kupljene kolicine S/J,meseca u kom je kupljeno seme(dec-jen-feb-mar....),prevoza (sopstveni ili ZP)........ Ili KOMPEZACIJE koja obara realnu cenu pa se moglo naci i po 1400-1500,00din (cujem po pricama) :cao:
Post je spojen: [time]1290530705[/time]
_________________________________________________
Ima svega ali ne da bi to seme rodilo slabo nego ::lose::
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

E pa to i jeste opasno,cim je tako niska cena odmah je nesto sumnjivo.ZP677 je u prodavnici Instituta za kukuruz u Zemun Polju,kostao 2390,00 din/sj.Moguce da je negde cena bila nesto i niza(trgovac se odrekao dela rabata)ali toliko niza :nono:
 
Nazad
Vrh