ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    427
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@jovke
Malo ti je neobicno pitanje. Oba hibrida su FAO 400 od dve razlicite semenske kuce. Imas temu ogledi kukuruza u kojoj mozes videti kakav je prinos ostvario odredjeni hibrid ali se moras malo potruditi da pronadjes. Ima i par komentara u temi prinosi kukuruza- konacan utisak.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Znam da su FAO 400 i ne zanimaju me ogledne parcele i priče semenarskih kuća već utisak običnih ljudi koji su sejali ove rane hibride na lokalitetima u šumadiji. Proveravao sam, nema komentara na ovu temu, pa ću postaviti ovo pitanje i tamo pa možda se neko i javi.

Vi se niste ni predstavili a već kritikujete.
Najpre se predstavite u odgovarajućoj temi:
http://poljoinfo.com/caffe/za-nove-clanove-da-se-predstave/msg218139/#new
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Ja bih ti odgovorio ali posto nisam sejao taj NS hibrid nemogu ih porediti.Za ZP434 Ti mogu reci da je izuzetan hibrid,slobodno ga posej sigurno se neces pokajati cak naprotiv bizes izuzetno zadovoljan.Ima odlican prinos,raniji je hibrid,brzo otpusta vlagu i ima izuzetno kvalitetno zrno za ishranu stoke :ppozdrav:.Ja ga sejem vec desetak godina i ima ujednacen i stabilan prinos kako u godini kao sto je ova tako i u susnim godinama.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@Jovke izvinite a mozete li mi reci koja je to semenska kuca kacila prinose svojih hibrida na ovaj forum ??

Ovde kace samo obicni ljudi domacini. :cao:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Hvala puno na odgovoru, lepo si rekao da ima stabilan prinos u svim godinama. Njega ću sigurno sejati ali bi probao i ovaj NS. Da li si imao iskustva sa ZP 341.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Ja se razocarao u 434 ove godine klijavost katastrofa :zli:.Podvalio mi seme neki svercer.Prosle godine kupio u zemunu kod njih nikakvih problema.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Ne znam koja je fabricka cena ali ce biti jeftinije od originala po prodavnicama.
Lepo se prijavimo kolektivno i ne uzme niko kajmak i svima lepo,za te pare koje bismo dali nasim lopovima po prodavnicama mozemo svi sesti i :ppozdrav: .
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Fabricka cena , ako ste primetili cena u ZP prodavnici je ista ako ne i veca nego u ostalim prodavnicama ALI ipak moze da se napravi neka prica pa da to bude jeftinije (nesto platis malo prezentacije itd...) ali u ZP prodavnici je najsigurnije ::namigivanje::
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

ZP hibridi izasli sa novim cenama,prvi od svih semenskih kuca :D
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Kao i prosle godine imaju dve grupe cena,noviji hibridi(341,434,505,606,666) su 3199,00 a stariji hibridi(677,704)2799,00 din/sj.Pakovanje je isto 25 000 zrna s tim da ce ove godine biti novina i pakovanje od 75 000 zrna i tu ce biti nekog popusta,koliko jos neznam.Svo seme kupljeno u prodavnici Instituta za kukuruz u Zemun Polju ce biti tretirano insekticidom Imidor(ista aktivna materija kao Gaucho).Seme je u odnosu na proslu godinu neznatno skuplje,samo za skok evra,a u odnosu na merkantilni kukuruz je mnogo povoljnije ove godine :D
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Taj hibrid je u prvoj grupi 3199,00 din :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@rasa02
imas li informacija hoce li biti u prodaji ovih novih hibrida tipa zp388,video sam ga ove godine u ogledu -izvanredno je izgledao.
 
Nazad
Vrh