ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    426
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Kazi sta te konkretno zanima,prinos?
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@ Rasa 02

Pozdrav :ppozdrav:

Interesuje me neki od ranijih ZP hibrida.
Koji se najbolje pokazao ovih godina. susa - kisa
Da rano stize za berbu, potreban mi je za ishranu stoke.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Ja sam ga sejao prosle godine i bio sam i vise nego zadovoljan sto se tice prinosa ali je cena bila jako losa i prodao sam ga po ceni obicnog zutog kukuruza.Zato sam ovu godinu preskocio sa setvom belog kukuruza ali sam se ponovo prevario :udri: cujem da sada ide dosta dobro,cena mu je 25 din/kg na veliko.S obzirom da rodi kao i zuti kukuruz,racunica je jasna. :ppozdrav:

evo i link ZP instituta pa pogledajte
http://www.mrizp.co.rs/hibridi-kukuruza.php
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

rasa02 je napisao(la):
Ja sam ga sejao prosle godine i bio sam i vise nego zadovoljan sto se tice prinosa ali je cena bila jako losa i prodao sam ga po ceni obicnog zutog kukuruza.Zato sam ovu godinu preskocio sa setvom belog kukuruza ali sam se ponovo prevario :udri: cujem da sada ide dosta dobro,cena mu je 25 din/kg na veliko.S obzirom da rodi kao i zuti kukuruz,racunica je jasna. :ppozdrav:

evo i link ZP instituta pa pogledajte
http://www.mrizp.co.rs/hibridi-kukuruza.php
hmmm,pa jedan prijatelj je imao belog,jedva su ga "udali",mogu misliti po kojoj je otisao....
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@kurkela
Slobodno mogu da ti preporucim 341 i 434,sejem ih godinama i veoma sam zadovoljan sa njima.Imaju odlican prinos,tolerantni su na susu,rani su hibridi pa samim tim ih rano mozes brati za ishranu stoke a njiva ostaje rano slobodna za dalju obradu.Ja ih sejem na razmak od 20 do 22 cm,sve zavisi od kvaliteta zemlje i redovno imam visoke prinose i u susnim i u ovoj kisnoj godini :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@milos d.t
Da bi proizveo potpuno beo kukuruz za koji god da se hibrid odlucis treba da znas da moras imati izolaciju od minimum 200m jer u suprotnom dolazi u najvecem broju slucajeva do oprasivanja od zutog kukuruza sto dovodi do prosaranosti belog kukuruza zutim.To moze da pravi problem ako kupac trazi potpuno beo kukuruz pa poneko zuto zrno ili cak klip mogu pokvariti posao :ppozdrav:.Ja nisam imao tih problema mada je izolacija bila mozda 50 ak metara ali sam sacekao da svi poseju kukuruz i s obzirom da je ZP74b iz FAO grupe 700 kasnijom setvom sam izbegao strano oprasivanje i imao sam ekstra kvalitetan beli kukuruz.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Taj hibrid je dokazan kao jedan od najrodnijih,skoro da mu nema premca za berbu u klipu e sad ako ga kombajniras u zrnu normalno je da mu je vlaga malo veca od nekih pogotovo ranijih hibrida :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Ne,ne nego velicina klipa, naspram drugih je bio malecki.Dobro bilo je i lepih ali prosek je slabiji od drugih sorti :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

To me bas cudi,taj hibrid bas ima velike klipove,moguce da je nesto drugo to uzrokovalo.Ja sam brao 677 i 684 za kotobanju.Covek koji je vozio berac se zalio da se nije odavno namucio sa branjem i jedva se izborio sa velikom masom,nezna se kome je bilo teze ili traktoru ili beracu :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

rasa02 je napisao(la):
@milos d.t
Da bi proizveo potpuno beo kukuruz za koji god da se hibrid odlucis treba da znas da moras imati izolaciju od minimum 200m jer u suprotnom dolazi u najvecem broju slucajeva do oprasivanja od zutog kukuruza sto dovodi do prosaranosti belog kukuruza zutim.To moze da pravi problem ako kupac trazi potpuno beo kukuruz pa poneko zuto zrno ili cak klip mogu pokvariti posao :ppozdrav:.Ja nisam imao tih problema mada je izolacija bila mozda 50 ak metara ali sam sacekao da svi poseju kukuruz i s obzirom da je ZP74b iz FAO grupe 700 kasnijom setvom sam izbegao strano oprasivanje i imao sam ekstra kvalitetan beli kukuruz.

Meni treba za stoku. :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

E pa onda nemoras raditi sve ovo sto sam pisao,nece ti sigurno smetati koje zuto zrno :ppozdrav:.Ja sam hranio svinje sa belim kukuruzom,imao sam utisak da radje jedu hranu pravljenu od tog kukuruza.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

rasa02 je napisao(la):
E pa onda nemoras raditi sve ovo sto sam pisao,nece ti sigurno smetati koje zuto zrno :ppozdrav:.Ja sam hranio svinje sa belim kukuruzom,imao sam utisak da radje jedu hranu pravljenu od tog kukuruza.

Upravo to. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh