ZMAJ kombajni

Kod mene i gore i dole ima po 2 lančanika. Gore 19 i 22 zuba i to se ne dira. A dole 22 i onaj veliki za kukuruz. Donjima se menjaju mesta tj samo se okrenu i moguća je svaka kombinacija ova 4 lančanika.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Pev'o sam mu jutro, podne, veče.Čak sam dosta puta i ležao noću pod i u njemu. 🤣 Uh kad se ućudi, k'o kobila .ebo ga otac.
 
Jel na tom bese TAM-ov motor?
Jesu li one gumice na nosacima sabirne ravni i ladji sve iste ili ima vise dimenzija? I jel moraju sve da se menjaju ili samo one sto su lose?
 
Jel na tom bese TAM-ov motor?
Jesu li one gumice na nosacima sabirne ravni i ladji sve iste ili ima vise dimenzija? I jel moraju sve da se menjaju ili samo one sto su lose?
Jeste, TAM. Perkins je preslab motor, i to treba menjati ko je u mogućnosti.
One okrugle gume? Sve su istih dimenzija, i za sabirnu i ladju. Ja sam obično menjao samo one sto počnu da pucaju.

@obi jeste, sa rotoseckom.
 
Koji tam tacno ,koliko ks ?.Nije li bolja opcija ona mecka od 120 ks ili kolko vec ima,sad sam zaboravio oznaku njenu ...
 
Pa, kad terate šklopocije...


Da i ja sam tako terao moj 2020te. Hoće to tako u sušnim godinama. Rezultat 1,2 tone na 1,5kj....
2014te sećam se, prva brzina, varijator na najmanje i noga na kvačilo . 3 reda tamo a 2 reda nazad na kraćoj duži, jedva stalo u nadograđen bunker. 40 minuta jedan krug....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ovde ti je prinos bio konkretno oko 6,2-6,5t hibrid 9241, dok je drugi deo table bio 216 i dobacio do oko 7t.
Kukuruz od 1t ili 2t zna se na šta liči, u tu mozes 3. da letiš po njivi....
Pisao sam već, u prinosu od oko 4t, druga pun varijator iliti oko 8km/h može da ide, prvom nisam nikad vozio, tj jesam jednom neki hibrid fao 600 bio, sa većom vlagom, pa je tuklo sta'ota jedna, pa da se ne razleti nesto, i nikad vise sejan.

@Arkadije ovo je fabricki motor, 4cilindra 130ks. Ubacuju pretežno mečke OM352A.
 
Ja na mom Zmaju imam njegov motor i tarup na adapteru obično idem druga bez varijatora kad je prinos tu oko 7-8t po hektaru. Za zmaja bi taj od 130ks bio taman.
 
Nazad
Vrh