ZMAJ kombajni

352 A na Zmaju mi je trošio maks 7 l/k.j u pšenici bez sečke.Takav isti motor na Claas-u zna da posrče i do15 l/k.j u pšenici sa sečkom a zna i dosta ispod 10 l, sve zavisi šta se i kako radi tj.od opterećenja.
 
Kad smo kod potrošnje, koliko je to "manja" potrošnja?
Pošto moj zmajček sa perkinsom, 10l dizela/kj prelazi samo u najboljim godinama. Sa sve sečkom za slamu u pšenici i roto sečkom na kukuruznom adapteru. (U kukuruzu zadnja sečka je isključena)

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
primer isti rad isto ima secku na adapteru za kukuruz kod drugara 143 perkins motor on 25 l po ha ja 15l
 
@DraleTD TS46 perkins je turbas ,koliko ks ?.A koji motor od mercedesa ste ubacili u 161 umesto njega ,jel on jaci od perkinsa ?.
@grunt Eno jedan 352a na KP ,spreman kao za ugradnju u 142 :).
 
Зависи и од дужине парцела окретање киповање... ја негде по јутру са Перкинсом 10-12 л а негде 15-20 по јутру јбг.
kod mene je samo razlika u transportu do njiva .A potrosnju racunam na sav vrsaj i transport znaci radio kukuruz uradio x ha i potrosio x nafte i to bude oko 15 l . vise sezona se pokazalo tako +- 0.5l
 
Водена пумпа,дизне,дихтунзи,анласер,питам озбиљно због уградње код мене јбг
anlaser 12 volti crko trazio kod svih sto rasturaju kombajne .Nasao firma cargo Nis sve novo rotor stator automat izaslo me 20000 din sve ostalo pase od kamionskog motora i po katalogu se kupuje i ima ju na stanju.vodena pumpa komplet 22000 u kms ove sezone zamenio
 
Kad ste već počeli oko motora. Na Z142 mi je u vršidbi kukuruza kombajn počeo nenormalno da dimi, i posrkao je svo ulje iz motora, ali je pritisak držao isti tokom rada. Pošto mi je kombajn loše palio, usled loše pvp pumpe prebacio sam pvp pumpu sa z141 koji ne koristim i odlično je palio. Međutim, ja sam pumpu zakrenuo kako je bila na z141 motoru, a ne kako je prošla bila na ovom.
Na oba su s46 motori, pumpe su iste. Ovo se desilo dva dana rad nakon stavljanja druge pumpe.
Kombajn i sada pali i radi normalno, pritisak mu je normalan ali dimi i troši ulje.
Da li da se nadam da su karike samo otišle ili je moguće da je usled loše podešenog palenja stradao klip neki ili nešto drugo?

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Evo kako to izgleda:
52b728d77a2ad68e40af47daff9ceae9.jpg
12c47fe950df8569f37659573b278521.jpg
9151525f80d43c90fda599291242d3c0.jpg

Za kukuruz 360 obrtaja.
Druga kombinacija je oko 500, koju nikad ne koristim.
I za žito ima 1050 i 1200 obrtaja doba. Sasvim dovoljno...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Ovako je kod nas odradjeno ali samo na dobnoj osovini dupli lancanici jer je odatle pogon za secku adaptera i ide to prilici dobro

Poslato sa NAM-LX9 pomoću Tapatoka
 
Водена пумпа,дизне,дихтунзи,анласер,питам озбиљно због уградње код мене јбг
Имаш све то да купиш Нике повољно али ни не цркава често. Нама за 15година је једном, водена пумпа процурела и анласер два пута рађен. Пумпу као и анласер је отац ремонтовао. Остале делове у продавницама за камионе можеш наћи јер тај мотор је најзаступљенији.
@DraleTD TS46 perkins je turbas ,koliko ks ?.A koji motor od mercedesa ste ubacili u 161 umesto njega ,jel on jaci od perkinsa ?.
@grunt Eno jedan 352a na KP ,spreman kao za ugradnju u 142 :).
ТС46 је са турбом и има 136кс, а убацили смо ОМ 352а сад за њега кажу да има 145кс,иначе њих је и Змај убацивао у комбајне 125,161-162,170-171 и мислим да су убацивани и у самоходне бераче Змај 240.
Kad ste već počeli oko motora. Na Z142 mi je u vršidbi kukuruza kombajn počeo nenormalno da dimi, i posrkao je svo ulje iz motora, ali je pritisak držao isti tokom rada. Pošto mi je kombajn loše palio, usled loše pvp pumpe prebacio sam pvp pumpu sa z141 koji ne koristim i odlično je palio. Međutim, ja sam pumpu zakrenuo kako je bila na z141 motoru, a ne kako je prošla bila na ovom.
Na oba su s46 motori, pumpe su iste. Ovo se desilo dva dana rad nakon stavljanja druge pumpe.
Kombajn i sada pali i radi normalno, pritisak mu je normalan ali dimi i troši ulje.
Da li da se nadam da su karike samo otišle ili je moguće da je usled loše podešenog palenja stradao klip neki ili nešto drugo?

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Потрошња уља нема везе са притиском истог. Теби су отишле карике и ваљало би да видиш какви су ти клипови јер ћеш вероватно и њих морати мењати. Одма уради и главу, вођице вентила, вентиле и тефлоне. Радилицу немој дирати ако кажеш да држи добро притисак можда само лежајеве стави нове.
 
Nazad
Vrh