ZMAJ kombajni

Aj ovako jedno malo drugačije pitanje
Sa z142 kojom brzinom idete u kukuruzu i koliko vam vremena treba da se ovrše jedan hektar sa prinosom okvirno od recimo 10t.
Ali ne one lovačke priče koje sam slušao nekoliko puta pa ispadne brži od klasa nego realno.
 
Računaj negde 5t po satu,možda 6,kad sve ide kako treba,i kad su lepe njive..
Kad nisam imao sečku mogao je drugom u prosečnom kukuruzu,kad je prinos dobar onda samo prva brzine a varijator po potrebi naravno
 
Ako se dobro sećam podatka zmaj je sposoban da vrše neke 2 kile po sekundi,što mu dođe 7200 kg po satu,al to je onda bez stajanja za kipovanje,i što manje okretanja na uvratinama..
 
Sa zmajem 142 najveci je 'problem' kipovanje u kukuruzu,tu se mnogo vremena izgubi, ali ako se pratite traktorom po njivi ucinak je mnogo veci...

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
@sremac84
Rod pšenice do 3,5t/kj, kosiš tik ispod klasa, druga brzina i gas. Ladno može 20 kj za dan. Pitaj me kako znam.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
A kad radis kukuruz ,pa i suncokret,moras skidati taj lancanik i nabacivati od 19 zuba da bi dovoljno smanjio obrtaje.
Taj lancanik na biteru ima ceo dan posla da se promeni zbog elevatora povratne mase.
Pa nema bas ceo dan, u principu kada je sve ok za dan ga prepakujemo sa pesnice na kukuruz ukljucujuci i menjanje lancanika na biteru i dobu.
Psenicu radimo 22-19 a kukuruz 19-43 e sad ne znam koliko bi obrtaja imali na 22-53
Poslato sa NAM-LX9 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
@sremac84
Rod pšenice do 3,5t/kj, kosiš tik ispod klasa, druga brzina i gas. Ladno može 20 kj za dan. Pitaj me kako znam.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Počeli smo priču o učinku u kukuruzu...pšenica ide nešto brže,lično uspem 15kj da skinem u tabli na duplim dužima uz kipovanje u hodu sa tim nekim prinosom što si i ti naveo...
 
Kukuruz 7-8 jutara maksimalno, to se slažem.
Prvom se tera uglavnom a dani su mnooooogo kraći nego u julu.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Po meni, bitno je koliko se tona robe pokosi na sat. Kod mene u kukuruzu je tu veći učinak nego li u pšenici, mozda bi i bio približan da se manje vodi računa o rasturu. Dnevni učinak je veći u kukuruzu jer se duže i tera.
Za kipovanje u mestu, produbljeni bunker, od 2,5t kukuruza i 2,8t pšenice, (zavisno od kvaliteta) potreban je 1min. da se isprazni.

Ubacite jače motore, i učinak će vam se drastično povećati
 
Nazad
Vrh