ZMAJ kombajni

Oooo, moja greska. Mislio sam da pita za 141.
 
@Bobo, @NIDŽA,

Hvala puno!!
Ok.. a regulacija se vrši na levoj strani na polugama??.. pretpostavljam da se na njima šteluje:haha:

danas sam podbubanj ili korpu namestio... sredio sam je i sutra nastavljam!! :D

pozdrav
 
Ovako, regulacija ulaza se vrsi na sipkama koje idu od rucke do prvog "zgloba". regulacija desete sinje se vrsi na sipki koja spaja "zglobove" a izlaz se stela i s lijeve i s desne strane kombajna. Pazi da izlaz bude jednako podesen.
 
Mozda nisu po katalogu, ali kod mene je tako i radi ko bog. Covek koji je stelovo i rekao mi te mere je radio sa zmaj kombajnima preko 30 godina. Ne mislis valda da bih rekao nekom da tako nasteluje a da to ne valja? :ppozdrav:
 
Šta bi dobio s tim? Opet bi morao staviti još jedan akumulator, celu instalaciju prepravljati na 24v. Ovako mi opet sve radi na 12v, alternator ostao isti, a puni obadva akumulatora. Jedino sam alnaser prepravio na 24v. Ja mislim da je ovo jednostavnije i jeftinija varijanta.
 
a zasto da se igra,covek jednostavno ubacio sklopku koja samo anlaseru daje za vreme palenja 24v a sve ostalo je 12v,a i alternator od 12v puni oba akumulatora,ito je sasvim OK,i sad bi vi pored savsenstva da jos menja alternator,sijalice,releje od svetala,instrumente u kabini,zasto :sta:
a belarus ima isti sistem,sve je na 12v a samo anlaser dobije 24v :cao:
 
ja sam samo izneo svoje mišljenje kako bih ja ::namigivanje::
srećom nemam tih problema ZMAJ pali ko lud i posle par meseci stajanja bez drukanja AC pumpe i sl. kao juče da je paljen na 12V :cool:
 
Nazad
Vrh