ZMAJ kombajni

Na separator se misli, **greška li ga ako sam ga ja pogresno krstio. To mu dodje da iza redovnog doba ima jos jedan dob.
Ako stignem da odem ovih dana, slikacu ga pa cu postaviti slike.
 
U pravu si Bubu, Zmaj 151 ima isti pogon i leve i desne strane kao Zmaj 190 i 170, znači isti kajiševi i remenice, samo što je uži i ima 4 slamotresa. Verovatno se manje kvari jer je manje opterećen od većih kombajna, a ima isti pogon. Nisam ga nikad video uživo, samo u knjizi, mislio sam da je to samo neki prototip...
 
Znaci, nisam jedini kojem su ovi kombajni nepoznanica? Vec sam se uplasio da je to neki "redovni" model, a znaci rijetki su i kod vas...

Ako je to 190 s 4 slamotresa, to je onda SUPER kombajn. Pogotovo sto je mal, kompaktan, a puca od snage i jos ima separator. Sve mi se cini da je ovo kombajn koji je trebao iz postojanja izbrisati 142 i 143 da su ostala ona ljepsa i sretnija vremena...
 
Bobo je napisao(la):
Ako je to 190 s 4 slamotresa, to je onda SUPER kombajn. Pogotovo sto je mal, kompaktan, a puca od snage i jos ima separator. Sve mi se cini da je ovo kombajn koji je trebao iz postojanja izbrisati 142 i 143 da su ostala ona ljepsa i sretnija vremena...

To nije 190 vec 191 sa 4 slamotresa! Cinjenica da je bi zbrisao 142 samo da krenula serijska proizvodnja i da nisu forsirali 143. . .
Za cenu stvarno ne znam, mislim da je sa adapterom nesto preko 10000 evra. Motoru je uradjena generalna opravka i adapter ima fabricki tarup.
 
Bubu je napisao(la):
To nije 190 vec 191 sa 4 slamotresa! Cinjenica da je bi zbrisao 142 samo da krenula serijska proizvodnja i da nisu forsirali 143. . .
Za cenu stvarno ne znam, mislim da je sa adapterom nesto preko 10000 evra. Motoru je uradjena generalna opravka i adapter ima fabricki tarup.

OHO znaci 191 manja verzija... To je onda stvarno pravi stroj. Kukuruzni s tvornickim tarupom, veliki izbor zitnih hedera... Ovo je po svemu sudeci jedan od boljih ZMAJ proizvoda ikada... OBAVEZNO idi uslikati dok nije prodan, MOLIM TE.

10 000€ po meni vrijedi Zasto ne bi vrijedio, kad se 142 u mom kraju prodaju po 6-7 000€ a ovom kombajnu nisu ni do koljena.
 
::pomoc:;drugari dal neko zna od cega ce da mi odgovaraju uske felne da stavim na kombaj 161 da bih mogao da ga proteram kroz ulicu nekih 100 metara jer je ulica 3m a kombaj 3,30m jer imam jednog namcor komsiju neda da prodjem kroz njegovo.
 
felna je na sredini gume tako da mi isto dodje i da je okrenem,na 161 je guma siroka 50cm neznam na 142 koja je sirina jer sirina izmedju glavcine je 2,70m
 
Srce je na sredini, onda nista... Mislim da na 142 srce nije u centru, pa pokusaj od nekoga sa 142 posuditi tockove...
 
Nazad
Vrh