ZMAJ kombajni

Nebi bilo loše da imaš sklopku (prekidač) za masu, radi sigurnosti, a i zbog toga da dok stoji ugašen ne bi slabiji akumulator praznio onaj jači. Na Zmaju 190 je to bilo fabrički.
 
na 24v svetla jace sijaju samo ako si stavio sijalicu 12v,a ta pomenuta tesko da ce da izdrzi vise od 1 minuta sijanja,veze nema sa jacinom svetla dal je 24v ili 12v,onaj ko je izmislio napon 24v nije to uradio zbog sijalica i jacine svetla ::namigivanje::
 
Ovo bi trebao da je zmaj 151 sa meckinim turbo motorom, bunker 3 tone.Lici na 143
2qipmdh.jpg
 
Taj kombajn je radjen po uzoru na 171 i 191 sto znaci da ima pod-bubanj ako se ne varam..? I novi CLAAS AVERO ima 4 slamotresa pa nosi adapter 6 redi sa tarupom kao ovaj kombajn samo sto normalno ne ide brzo u radu kao Lexion ali bitno je da radi! Sasvim mu odgovaraju taj heder i adapter.
Vlasnici pomenutog kombajna su nedavno kupili Case 527 i imaju JD 975 pa im je ovaj kombajn visak. ::namigivanje::
 
zmaj 151?!?

nikada cuo za taj kombajn do jucer, iako sam mislio da se Bubu zeznuo, pa umjesto 161, napisao 151, ali sad ove slike me totalno zbunile?

Koja je fora sa 151? sta on sve ima da drugi kombajni nemaju, koji je njegov "as u rukavu" ?
 
I meni je ovo jedini primerak da sam video uzivo. Kombajn ima osnovu kao 171 samo sto ima 1 slamotres manje, motor Mercedes-Benz OM 352 A (kazem 171 a ne 191 zato sto ima varijator voznje a ne hidro pogon i nosi heder 4.8 isto kao i 171) i zadnje tockove kao ZMAJ 162.
Kec u rukavu mu je taj pod-bubanj i motor 160 KS pa zato ide dosta bolje od 142-ke, iako ima 4 slamotresa!

Zeko, ako ne verujes da postoji-dodji kod mene i ja te vodim kod coveka ali da se prvo kladimo u pivo? :ppozdrav:

Meshter, pogledaj malo bolje sliku koju sam ja postavio pa ces videti da je isto kao na 171. Jedino nisam siguran da li ima hidraulicne komande preko elektro-magnetnih ventila ili preko rucica posto ima vremena kako sam bio blizu tog kombajna. . .
 
Bubu, aj molim te da odes do tog kombajna dok nije prodan, pa ga malo poslikaj, da se ima za arhivu.

Inace, kad napises podbubanj, mislis na separator? podbubanj je drugi naziv za korpu koliko ja znam...


Ima kolega na 142 oprugu za lakse otvaranje cjevi. vec se o tome pisalo na ovom forumu i ljudi su slali slike, samo malo potrazi...

 
evo malo da osvezim temu ::namigivanje::,sistem radi vec 10 godina,povuces sipku i spirala skoci sama do pola posle malo samo povuces i bez kapi znoja,a nazad isto dobro jer nezvekne naglo nazad i nelupi,uzmem cev od metra i gurnem u rupu spirale i samo je nategnem do kraja polugu zakljucam i :D
ie3rps.jpg
 
Nazad
Vrh