ZMAJ kombajni

neznam kod vas ali kod mene oce leti grad(vremenske nepogode) tada se negleda jeli zrelo i dali prosipa sto rekao jedan moj kolega kad zagrmi znje i drveni kombaj :haha:
 
:haha: pa i kod nas zna da udri i grad poneki put ili kad udri u blizini pa tada kad pocnu ljudi da navaljuju a pre toga trebalo bi da ga molis pa kaze zeleno ja hocu sutra pa hocu drugi dan ali kad zagrmi svi trce koj prvi da ovrsi pa nemozes da stignes :haha: :haha: :ppozdrav:
 
danas sam cuo od jednog kombajnera kako je zatvorio donji deo mreze na hladnjaku sa limom i da uvlaci zrak sa gornje strani kaze da se preporodio kako je to napravio da se hladnjak manje prlja i motor manje grije.da li je to moguce prvi put to cujem? jel neko od vas forumasa to napravio ?
 
Meni je donji deo sita ofarban tako debelo da su rupe zatvorene! I samo na onaj nastavak što može da se skida uvlači vazduh, i ne prlja se hladnjak, samo 2-3 puta dnevno metlicom opajem sito i gotovo!
 
bobocan je napisao(la):
danas sam cuo od jednog kombajnera kako je zatvorio donji deo mreze na hladnjaku sa limom i da uvlaci zrak sa gornje strani kaze da se preporodio kako je to napravio da se hladnjak manje prlja i motor manje grije.da li je to moguce prvi put to cujem? jel neko od vas forumasa to napravio ?
mi tako radimo vec godinama. Puno manje prasine ima. probaj za pocetak da oblepis neki karton okolo, da vidis kako se ponasa.
 
meni se motor ne grije jer je hladnjak novi ali dosta brzo se prlja pa ga ponekad i na njivi ispirim ovo cu sigurno probati mozda ce se manje prljati
 
probaj,dokazano,ja vec tako barem 10-tak godina teram,pre sam svako jutro izduvavao a nekad i na njivi metlicom cistio,a sad jednom nedeljno i to kad ga pogledas mislis netreba al cisto onu prasinu unutar saca izduvam u psenici,jedino u soji i suncokretu svaki 5 dan da nerazmisljam,super resenje
 
na mom kombaju je takodje blindirano donje sito hladjaka vec nekoliko godina i nemam problema sto se tice grejanja motora, sito sam blindirao tako sto sam ga premazao sa preradjenim uljem i cim pocne da vrse prasina se nalepi itako blindira sito. :D :ppozdrav:
 
10faoer.jpg

evo jedna slika a bice ih jos ovi dana.
 
Da za svoje potrebe.lakse mi je tako nego da zovem nekog da mi kruni.ovako ja i tata to odradimo a i nista me ne kosta.
 
Tako je super raditi..evo susjed vec godinama tako radi...Lijepo zmaje naruni kukuruza onda ima kukuruza po dva-tri mjeseca...a samo za 3-4 sata posla naruni kukuruza pa je miran...
 
Nazad
Vrh