ZMAJ kombajni

cuj bobo da ti kazem letve na tvoj bubanj su dobre mislim nisu izedene ali prijemni biter ti je nula nema zube i to je vrlo vazno kako vrsi kombajn ja ga teram na malo slabije zito sve u 2 brzinu ili kad me mrzi da guram onu rucku za varijator ide bez problema a isto tako i vrsi naravno da u neku polezinu i jako zito to je nemoguce pozz
 
Znam da mi je prijemni biter los, ima novog jedan covjek u susjednom selu i od njega cu ga kupiti na proljece.

Vrsidba u 2. brzini ide sporije nego u 1. jer u 2. remen bude labav posto je varijator "raspusten" a u 1. kad mu das preko pola varijatora, ide mi nekako bolje, nego u 2. Bar je kod mene tako, remen je dobar, skoro ko nov.

Po brdu nema sanse u 2. da ista radim, samo u voznji kad sam, ako mu ukljucim vrsalicu, jadan se sav usere ;)
 
e mozda kod tebe je tako ali ipak bolje u 2 pa ako moze da jede jos pa ga pobucnes i na varijator haha
a za prijemni ne treba ti nov samo mu zavari na sva tri kraka po jednu sinu ili flak pa onda sa brusalicom ili kako vi kazete "flexarica" mu napravi rese ja sam tako uradio a jedan moj poznanik je kupio nov pa za 2 godine je bio pa izeden valjda je bio slabiji kvalitet pa onda opet rastavi celi kobajn da to smenis :ppozdrav:
 
Ljudi da vas pitam ostaje li vama u klasu zrna kada radite novosadski tritikal? :sta:
 
galki je napisao(la):
Ljudi da vas pitam ostaje li vama u klasu zrna kada radite novosadski tritikal? :sta:

pa ostaje ako vrsis u pocetku sezone ili ako je rano ujutru pa ima rosa ili vlaga kod nas mi vrsimo pri kraj sezone kad se vrsi ovas a moze i prikraj pcenice ipak ostaje nesto oni gluvi zrna sitnijih i tako ja ovu godinu vrsim jecam onaj pivski dvoredni i idem na drugu njivu ali tamo druga sorta onaj sestoredac "staro seme" i okrenem 2 kruga kad dodje gazda i kaze majstore kombaj baca zito kad poglednem u slamu ima sta da vidis kup zita na zemlju i zemem ja mu zatvorim vetar kako za ovas i nema problema ne baca zito valjda mu je bilo polako zrno na taj jecam nego na onog drugog i tako sve ispadne dobro a da nije video vlasnik odma bilo bi bruka :haha: :haha: :ppozdrav:
 
dobro kumanovac tako je kod mene a sta kazes gazdi kada te pita za to? A meni je prosle godine u jecmu nahvatao iglica do sita i poceo puniti sita zbog neorginalnih creva od volana pa sam morao da stavim creva orginalne duzine
 
galki je napisao(la):
dobro kumanovac tako je kod mene a sta kazes gazdi kada te pita za to? A meni je prosle godine u jecmu nahvatao iglica do sita i poceo puniti sita zbog neorginalnih creva od volana pa sam morao da stavim creva orginalne duzine

pa sta kazem nista kazem desilo se jebiga kazem mu pogledaj u druge njive da nema sta da radim seme jecam ti je takav ali nije bilo mnogo zito rastureno 1 - 2 vrece i tako smo se razumeli posle sam mu zatvorio vetar i nije bilo ni zrno dole sreca sto je bio razumni covjek da je bio neko cepidlaka i dan danas da se svadjas sa njega haha
 
Dok su ljudi davnih dana u mom selu sijali tritikal, jednu njivu su vrsili po 2 puta. Dakle, pokose ga jednom, i nakon par dana kombajnom kupe otkose i proteruju ih opet kroz kombajn. Po pricama se taj drugi puta ponekad moglo navrsiti lijepa hrpica, ovisno o velicini njive.

Nisam nikada ovo vidio, ali sam vise puta ovu pricu cuo.
 
postoji prica i kod mene sto se dokazivao jedan kombajner sto je kupio slamu posle kolege,ja sam provao isto jednom ali u bunker idu samo parcici slame
 
Ovo je bilo u doba ZMAJ-a 780 koji ima korpu sa 10 sinja i pogon bubnja s fiksnih 950 okretaja, pa ti njega sastelaj da izvrsava tritikal ;)

Puno kombajnera kad vrsi tritikal il pretegne korpu, pa gusi bubanj, il ne izvrsava sam vrh klasa. na puno mjesta sam ovo cuo, iako u skorije vrijeme nisam vidii posijani tritikal nigdje. Mi smo imali jednu njivu kad sam jos bio djete i vrsio nam covjek bas sa zmajem 780 i kad je stego korpu, gusio se kombajn, malo ju otpusti, ide jako sporo, ali ne izvrsava sve...


Inace, jucer mrdao oko kombajna i skinuo sipku sa "leptira" za gasenje i oprugu koja ga vraca u "nulti" polozaj. Rukom micem tu polugicu lijevo desno i ne osjecam nikakav otpor i kako ju namjestim na neko mjesto, sama se nece vratiti na pocetak. Da li taj sistem unutar pumpe ima neki sistem da vraca polugu za gasenje na "nulti" polozaj ili ju vraca bas onaj federcic koji spaja polugicu za gas i gasenje?

Probao sam kvrckati kljucem 19 po tjelu pumpe i nista se ne mjenja, po poklopcu pumpe, i nista se ne mjenja. Nije mi se dalo tegliti akumulator 100m samo da probam jel se odglavio ili nije dok ne cujem vase misljenje.
 
bez opruge sto spaja gas i gasenje nece da se vrati a otpor ako nije zaglavila je vrlo mali pred sam kraj hoda za gasenje .ako imas rotocionu pumpu marke cav ili ipm na traktoru provaj da uporedis otpor leptira sa kombajskom
 
Jao, pa da... Imam na jos dva stroja rotacine pumpe, nisam se toga uopce sjetio...

Bas sam budala. To mi je iduci korak prije skidanja i otvaranja pumpe.
 
verovatno je zaglavljeno ostalo,da je se vratilo onda bi kad rukom ponovo probas do pola islo lagano a dalje prema kraju osetis pod prstima da je nesto zakacilo i ide teze,najbolje da odvrnes cevi i ako nebaca.......bolje skini i uradi nego da te posle u zetvi handri,jednom sam u vojsci 99 u podgorici na uredjenom streljistu imao priliku to da uradim,ustvari gadjanje je trebalo da pocne i agregat sa imr motorom nece da upali,poceli tu vojni majstori da cackaju i nista,stojim sa strane i gledam posto sam kamionom dovezao mladju klasu na gadjanje,ponudim se da resim problem a vojni majstor kaza ako nisam ja uspeo ti ces,potpukovnik kaze ajde probaj nesto,odmah sam znao za jadac posto mi se to nekad dogodilo na zmaju i za 2 minute agregat kresno i dobio sam 10 dana nagradno,e zato mi je oko toga uvek milo pricati a i ostalo mi u lepom secanju a takodje i majstoru koji je posle poludio sto je motor upalio,mozda je on dobio -10% od plate :haha:
 
hehe, majstor te mjenjao za volanom 10 dana ;)

Nikakav dodatni otpor se ne osjeca cjelim hodom polugice od pocetka do kraja. Znaci, skidanje pumpe mi ne gine...

Jel se taj sistem nalazi ispod poklopca da to sam uradim, ili to bolje nositi majstoru da me oguli?
 
bolje odnesi pumpu majstoru neka je ocisti i zameni semening a mozda ce i cetkice trebati :cao:
 
OK, znaci, skinem polugice, poklopac i trebalo bi se vidjeti sto je zaglavljeno?
lako je majstoru odnijeti, ali ako nesto mogu sam, pokusat cu, ne mogu nista puno pokvariti.

Idem gledati neke radionicke crteze ;) :udri:

Ako bude van moje "strucnosti" skinut cu cjelu pumpu i nosim ju majstoru.
 
ako ces da je otvaras dobro je ocisti spolja i poturi neku artiju ako sta izgubis da mozes da najes ja sam je otvarao i vise necu.
 
Nazad
Vrh