ZMAJ kombajni

Hvala svima na brzim odgovorima...pronadjoh sad podatak da je širina točkova 3120mm(nznm samo da li spoljna strana ili po sredini) teoretski to je i najmanja moguća dužina kose...
 
Evo malo slika sredjivanje.
img20150529163032.jpg
img20150529163120.jpg
 
Ne spremam ga za prodaju. Prosle godine sam ga isto srdjivao, tj menjao sabirnu, skuplac kamena, ali sam sada hteo da ga dovrsim kompletno, da ne bi razmisljao duzi vremenski period.
Nije bas bio za sredjivanje, nego ajde. Bio jedan lim los, pa ssmo zzbog njega morali da vadimo slamotrese i ladju, a ni oni nisu bas bili u sjajno stanju, pa ajde da promeni i njih. Posto nisu neke velike pare upitanju.

- - - - - - - - - -

Kazite mi kada menjate lezeje na dobu i na biteru, koliko ste posle toga mirni. Stavljeni su timkenovi lezejevi....
 
To sam stavio zbog opklade sa drugom, kaze da ne mogu da dobijem te pare sa kukuruznom varijantom. Pa da vidimo da li ce neko da se javi.
Kod nas 133 kosta 6000e, tako da se ne cudite mnogo. Moj drug je platio pre 2 godine 15000e, 142 ojku zitna varijanta.
A kombajn nije inace na prodaju, sredjujem ga za sebe. Nisam lud da ga prodajem posle sredjivanja.
 
.....

Kazite mi kada menjate lezeje na dobu i na biteru, koliko ste posle toga mirni. Stavljeni su timkenovi lezejevi....

Kod nas su izdržali 8 godina, SKF ležajevi, ove godine promenjeni, i takodje kupljeni SKF posto smo se uverili da se gura dosta kopija Timken ležajeva, pa smo ih i zaobisli.

Sve zavisi i koliko kombajn godisnje ovrši.
 
Toliko izdrže kinezi,ako je pravi mora ići duplo više
Znam čoveka koji je kupio 83-će novu 142-ku i ležajeve na biteru zamenuo je posle 20-tak godina a radio je svake godine više od 100 hektara
 
Zato sto je nekad bilo kvaliteta. U principu svaki ce trajati dosta ukoliko je sve dobro, nema nigde lufta. Mi nase samo podmazemo svake godine i teraj, a menjani su lezajevi pre jedno 8 godina.
 
Ti poredis '83 kad se znalo sta je kvalitet, i kad je i IMT bio kvalitet, danas se sve pakuje da traje od danas do sutra.... I sa prvom ugradnjom sta dodje je mnogo boljeg kvaliteta nego sto se kupi u prodavnici.
Ovi ležajevi sto smo mi menjali sada, su bili zatvoreni sa limenom poklopcem tako da nije bilo moguce pokazivanje,pa su stradali, sad su uzeti 2RS iliti sa plastičinim poklopcem.
Izdrži 8 god. ali podeljeno sa 4...
 
Manjeviću jel to dob i korpa stoje malo ukoso ili se meni čini?Pardon sad videh da je ležaj skinut sa jedne strane.
 
Nazad
Vrh