ZMAJ kombajni

Da li ste probali u (zivko i sinovi)temerin, tamo sam uzimao originale pre neku godinu?
Znam za njih, pre smo uzimali lezajeve njihove proizvodnje, cini mi se, i nismo nesto bili zadovoljni, a da prodaju ostale proizvodjace stvarno ne znam.

Veka Futog 021895111 ima originalne ležejeve Timken, Koyo i SKF.
Hvala, zapisacu da znam za ubuduce, ali ipak smo kupili u Zr.-u i zamislite u auto servisu.

U Zr.-u po radnjama kao Timken guraju kineske lezajeve, na 3 mesta.
 
U planu je kupovina kombajna pa mi je potrebna preporuka oko odabira modela,dakle za sopstvene potrebe i godisnje bi radio oko 20ha...
 
Ehh, sad si otvorio pandorinu...
Da ja pocnem: dobar zmaj 142 (sa'ce doci neko, da bolje veci zbog usluga, pa treci da neki zapadnjak zbog komfora... :haha:).
 
Pozdrav. Da li neko moze da mi kaze na koji nacin mogu da izmerim obrtaje motora na zmaju 133. Da li ima mesto gde moze da se poveze sat za obrtaj. Hvala

Motor mora na punom gasu imati 1830 o/min ali to ti uopce nema apsolutno NIKAKVE veze s icim, posto se kombajn podesava na drugom mjestu.

Na zmaju 133 se prijemni biter na punom gasu treba okretati 945 o/min a da prekontroliras da je sve OK (ako se dobro sjecam) na osovini slamotresa treba biti 192 o/min

Ove okretaje provjeravas instrumentom za mjerenje broja okretaja osovina koji cesto mozes posuditi kod nekog strojobravara...

A ako ti je "otprilike" dovoljno, nastimaj remen na pogonu bubnja da bude jednako u prednjoj i zadnjoj remenici (da bude paralelan) i sat koji pokazuje okretaje bubnja treba pokazivati oko 950 o/min i to je to...
 
3.6 m ......Kako mislis Bobo da su obrtaji nebitni .
Motor goni direkt preko kaisa pr. biter i samo na jednom obrtaju motora ce imati tacno 940. Valda mora krenuti od pocetka a ne od slamotresa ili neceg drugog. :sta:
 
onda je najveca sirina tog hedera 4m? ili se varam,pošto je od 4.20 hedera transportna sirina 4.60
 
3.6 m ......Kako mislis Bobo da su obrtaji nebitni .
Motor goni direkt preko kaisa pr. biter i samo na jednom obrtaju motora ce imati tacno 940. Valda mora krenuti od pocetka a ne od slamotresa ili neceg drugog. :sta:

Ako odneses bos pumpu bosisti da ju nastima na 1830 okretaja onda ne treba provjeravati nista drugo na kombajnu, jel da??

Gadno se varas. Remenje klizi, trosi se i remenje i remenice pa se pojavljuju razno razni gubitci u cjelom lancu. Kombajn se ISKLJUCIVO podesava na pogonskoj osovini vrsalice a kontrola "za svaki slucaj" se vrsi na zadnjoj gonjenoj osovini npr, osovini slamotresa...

Istina je da ce samo na jednim obrtajima motora vrsalica imati pravilne obrtaje, ali nije bitno koji su to obrtaji, bitni su obrtaji vrsalice a motor moze biti na 1700-1900 obrtaja...
 
Nazad
Vrh