ZMAJ kombajni

Neki dan sam menjao na 143-ci ležaj bitera nakon 17 god rada i ako se dobro sećam ~4500rs. Ali ajde tamo su drugačiji ležajevi....
Na našoj 142-ci sam 2008-e ugradio FAG-ove ležajeve a godišnje odradi oko 300kj. Ne mrdaju ni mrve niti se čuju a nzm da li su oridji ili ne. Drugaru sam ugradio SNR-ove iste godine i takodje rade radnju. Stričevi su kupili novu 142-ku 87-e i mislim da su pretprošle godine menjali na biteru. Doduše prvih par godina su radili dosta sa njom a kasnije sve manje i manje.
Manjeviću,ako ti ovi Timkenovi ležajevi ne budu izgurali 500ha,onda su ti osovine krive i u debalansu,kućišta rasturena kao i podloške-prahobrani ležajeva a ležajeve si ugradio sa najvećim čekićem koji imaš u dvorištu i to zatvorenih očiju....
 
Kada smo vec kod 143. Da li ona ima veci ucinak od 142 ili ne. Jedan covek je ima kod nas u kraju i kaze da ima veci ucinak od 142, ali ja ne znam na osnovu cega to tvrdi.
 
Nema veći nego manji učinak.Duži slamotresi pa masa samim tim duže putuje.Ovršena i ne ovršena masa imaju drugačiji pogon,ne mogu da izvuku dovoljno brzo zrno pa mora da se vozi sporije inače no till usev automatski...Da se ne zameram sa vlasnicima istih.Nije red.
 
Ko se ljuti,uvale mu ..... Slamotresi se obično skrate na meru 142-ke jer onako zadnja osovina slamotresa puca ko od šale. Pogoni mogu da se malo modifikuju ali propusna moć,koliko ja znam,ostaje ista kao na 142-ci. Ono što se meni svidja je kabina,heder,vršaj svih kultura na remen,žešće osovine bitera,doba i gornja od uvlačnog grla,veći bunker,malo bolja poluga na samom mehanizmu kočenja samim tim malo bolje koči,varijator venDilatora,dupla pumpa hidraulike koja je izdvojena.... verovatno sam nešto izostavio ali to je otprilike to.
 
Heder,sovine,varijator bubnja,varijator ventilatora,tandem pumpa kao i pogon bitera su preuzeti sa velikih burazera 170,171.
 
Pa Manjevicu mislim da treba da se spremis na gubljenje opklade...posto slican imam u oglasu i ja sam mislio da ce biti interesovanja i da ce otici kao alva,a ono katastrofa.
 
Da,dobro mislio sam ovo što je na njoj,to mi se svidja. Poredimo 3-ku i 2-ku. E sad što su hapili to sa većih braća to je drugi padež.
--------------------
Glackop,to je zato što će kupac pre dati maks 10.000 za kombajn sa svim hederima i kolicima (ako i toliko) pa za razliku "srediti" kombajn po svom ukusu nego za 15.000 kupiti sredjenog. Još kad vide da je friško farban..... A i zakasnio si par godina sa potezom.
 
Pa Manjevicu mislim da treba da se spremis na gubljenje opklade...posto slican imam u oglasu i ja sam mislio da ce biti interesovanja i da ce otici kao alva,a ono katastrofa.

Video sam, ali tvoj je zitna varijanta. A moj kukuruzna.
A nije velika opklada, upitanju je rostilj. Tako da nije strasno....
 
Углавно комбајн од Глацоп -а је врхунски одрађен и изгледа као да је из фабрике изашао,и вреди тих пара јер се купује па скоро нов комбајн...Мањевићев тешко да може то достићи иако има кукурузну варијанту.
 
Ponavljam ponovo, kod nas su kombajni mnogo skupli. Prosle godine prodata 142 ojka za 15000e zitna varijanta, i jos je posle zetve radjen motor.
Niko nece da kuouje kombajne iz vojvodine zato sto su radili puno, takvo misljenje vlada kod nas....
 
Montoya pre par godina i sa svim varijantama.Manjeviću teško je naći kombajn koji je zaista malo radio a većina nije stojala za ukras.
 
Samo žitna varijanta otišla jeda sigurno za 14000e a za još jednu se priča al nije pouzdano,znam čoveka koji dobija za svoj te novce al nije dao
prodato je takođe par njih žito+kukuruz varijanta za 15000e
al te cene više NEMA
neki naši trgovci ne odustaju od te cifre ali to je mašta
 
To je jednostavno prejaka cena i toliko ne vredi bez obzira što je njega mnogo koštalo to sređivanje.
То је релативна ствар,за какве олупине људи дају 10 000+ е овај од Глацкоп је мајка мара.Да имам вишка пара не бих се размишљао дал би га узео или не.А и чим га је ремонт доста изнео значи да је одрађен по пс,што је човек доказао сликама.
 
Kombajn može biti izradjen ali i neodržavan pa mu opet dodje isto ili još gore od izradjenog. A lokalitet? Manjeviću mislim da pogrešno razmišljaju u tvom šoru.
 
Zanimljiva stvar je i kod nas...naši šverceri uglavnom kupuju kombajne po vojvodini, privatno ili nekad na licitacijama,poslednje vreme u hrvatskoj a sve posle prodaju opet većinom u Vojvodinu :osmeh:
 
Ma nisam ja sve dokumentovao a cak ni mnogo slikao i evo par slicica od kedera zbog jednog clana koji bi da vidi...
img1308.jpg
[/IMG]Jedino imam ovu sliku kedera da se vidi kako je izgledao pre remonta.
img1356.jpg
[/IMG][/IMG]Ovo je slika nakon sklapanja stranica ali nemam sliku od prethonog peskiranja i farbanja u osnovnu pa je tek nakon toga ovako sklopen,a sve sa ciljem da se ponovo ne pojavi korozija na sastavima izmedju stranica i korita hedera.
img1380.jpg
[/IMG]A ovde je normalno sve stavljeno novo ali vidite i jednu inovaciju,jer kod starih onih beta osiguraca sam video da su se cak i oni razjeli a i od nekih clanova cuo kako hoce nekada da iskacu,pa sam stoga prosirio rupice od 5 na 6mm i stavio inbus srafove plus feder sajmna i necu da mu razmisljam.
img1406.jpg
[/IMG]
img1407.jpg
[/IMG]I na ove kao i uzivo nigde se ne moze primetiti da je kracen keder,zato je i vitlo kraceno sa strane umesto u sredini gde je puno lakse.
img1404.jpg
[/IMG]Na kraju je morao dobiti i oba zastitna poklopca koje je ranije neko verovatno bacio.I na kraju bih dodao da ovako nesto reparirati sa pravom se sme reci ne kao novo,ali najslicnije novom kada je nekada bio.

- - - - - - - - - -

img1405.jpg
[/IMG]Neke sam greskom izostavio ali nema veze...
img1408.jpg
[/IMG]
 
Nazad
Vrh