ZMAJ kombajni

Ali to je samo psenicaa... Da mogu da kipujem u kamion ne bi morao da imam moj prevoz jer otkupljivaci salju kamion na parcelu. A taj sto kaze da je radio 700 hektara godisnje, neka razmisli malo sta je rekao jer 700 hektara je malo mnogo i za lexiona a ne za 142. ::000::
 
Ali to je samo psenicaa... Da mogu da kipujem u kamion ne bi morao da imam moj prevoz jer otkupljivaci salju kamion na parcelu. A taj sto kaze da je radio 700 hektara godisnje, neka razmisli malo sta je rekao jer 700 hektara je malo mnogo i za lexiona a ne za 142. ::000::
Poznajem coveka i zaista je tako, nema lazi nema prevare. :off_topic:
 
Onda ili je moj zmajko lenj ili ja ne umem da ga teram... ako je prinos prosecan [dobar] 142 kod mene ne moze vise od 13 lanaca da uradi na dan! Pa sad vidite koliko treba dana da bi se uradilo 700 i vise hektara kako taj covek kaze.
 
Nije samo bitno koliko uradi nego i kako uradi.Kad imaš svoj kombajn nek radi i 10kj na dan kvalitetno pa je dobro.Ja nevolim te što rade 15ha na dan sa zmajem 142-3 pa posle mi se njive zelene kao da sam sejao.
Mene brine kod zmaja sa 105ks motorom kako će terati 4 reda kukuruza sa donjim tarupom na njemu.Sve što sam u tom izdanju gledao je muka u gušćoj setvi koju praktikujem i boljem rodu.
 
I ja isto kazem, Diklofen! A sto se tice tarupa ili secke na cetvorednom adapteru i motoru od 105 ks, ide solidno i za to nemoj da se sekiras. Ja je imam vec cetiri godine i nemam problema sa tom nekom snagom da ne moze motor izdrzati.
 
Decki moji molim da ne ispadne da ja opet izmisljam ili lazem ali je meni rekord sa zmajem 132RM u danu 14.5 jutara psenice... Svi koji su ikad vidjeli zmaja 13x serije znaju koje je to GOVNO naspram 14x... Sa parcelama solidne velicine, doduse slabijeg uroda nego sto je to kod vas (kod vas prosjek, kod nas rekord ;) ), 14.5 kj puklo od 8 ujutru do pola 12 navecer bez i jednog kvara, bez pretjeranog stajanja i bez nekog strasnog forsiranja stroja.

Normalnog rada, prinosa oko 2500kg/kj (kod nas je to tako...) u nepolegloj psenici bez forsiranja i trganja se s malim zmajem odradi 8-9 jutara u normalnom radnom danu, da se na njivi ne ceka mrak. Stoga zmaj 142 ako je utegnut i uredan i kombajner zna sto radi nema se taj kombajn sto stidjeti ucinka 15 jutara na dan pogotovo na velikim, ravnim njivama...
 
Za 700 hektara bar tri leksiona :haha:
i jedno 20 traktora da to uzoru

Mozete se Vi zezati koliko god hocete, ne verovati i tome slicno, ali on je skidao 700ha u sezoni, uglavnom je svuda sastavio vece table 10-50kj i onda nema problema. Sto se tice oranja oru 3 rusa od 130ks sa obrtacima i sve bez problema stigne.
 
Prosle jeseni sam ubacio secku na adapter i prvi put radio sa njom.Posto moj kombajn jedini ima mercedes motor ,posle par dana sam primetio da ako teram malo brze pocinje da malo vise trosi ulje,ali nije dimio ,ja pitam ove druge sto imaju perkinse kako kod njih ide i svi kazu med i mleko...kombajn ne oseti.ja sam mog terao prva pun varijator ali drugom bez varijatora nije mogao...i tako jednog dana ja zavrsavao usluzno kosenje oko 3 popodne i vracam se kuci kad moj drugar kosi pored puta i ja reko aj da mu pomognem....ja usao iza njega i on 1 pun varijator i ja .medjutim kada smo krenuli nazad od jednom on stao ,ja reko sta je bilo kad ono perkins nagurao stotku ,a kod mene 75-80 stepeni ...tako da ja sam uvek za ovaj jaci motor i ako je u losijem stanju kao ovaj moj ima da izgura posao bez problema ,ali ovaj drugi sumnjam dal ce.
 
Prosle jeseni sam ubacio secku na adapter i prvi put radio sa njom.Posto moj kombajn jedini ima mercedes motor ,posle par dana sam primetio da ako teram malo brze pocinje da malo vise trosi ulje,ali nije dimio ,ja pitam ove druge sto imaju perkinse kako kod njih ide i svi kazu med i mleko...kombajn ne oseti.ja sam mog terao prva pun varijator ali drugom bez varijatora nije mogao...i tako jednog dana ja zavrsavao usluzno kosenje oko 3 popodne i vracam se kuci kad moj drugar kosi pored puta i ja reko aj da mu pomognem....ja usao iza njega i on 1 pun varijator i ja .medjutim kada smo krenuli nazad od jednom on stao ,ja reko sta je bilo kad ono perkins nagurao stotku ,a kod mene 75-80 stepeni ...tako da ja sam uvek za ovaj jaci motor i ako je u losijem stanju kao ovaj moj ima da izgura posao bez problema ,ali ovaj drugi sumnjam dal ce.
I ja idem prva pun varijator nekad i druga bez varijatora motor 105 ks, i ako nije idealan temperature nema najvise 70 tako da je kod tvog druga posredi problem druge prirode.
 
Ovde kod nas zmajevi sa tarupom na hederu za kukuruzu ne mogu da idu 1. pun varijator, Jako, jako tesko urade 10 kj kukuruza.
 
Godinama sam radio sa Z 161-162 sa 4-rednim adapterom.Samo onaj ko ga zali i ne uposli kako treba tera ga 1 km/h brze nego sa sestorednim.Desavalo se da sam radio cak i vecu povrsinu sa 4 reda nego sa 6.Sa 6 redova uvek treba da trce za mnom prevoznici jer nekad nisam mogao ni sa kraja na kraj njive da stignem,dok sa 4 reda nema tih problema.Ni sipanje u kamione nije problem samo malo vestine i ide to lepo.Inace ni sa Z-170 cesto ne mogu sipati od gore u kamione vec skidaju jednu cev sa strane i tako.5 slamotresa,jaci motor,veci protok kroz kombajn,moj glas ide za 16x.Inace za 100 ha podeljenih u tri ili cetiri kulture sasvim je dovoljan 14x, e sad zavisi koliko brzo zelis sve da zavrsis,mozda uleti i nesto usluga da se radi...
 
Ja od kako imam 141 nisam kosio vise od 250 kj godisnje psenice, suncokreta soje i kukuruza. Ne kazem da ne bi mogao jos toliko ali KJ ne Ha. Samo u psenici ga teram iskljucivo prvom dok u ovim drugim kulturama kad god se pruza pilika radim drugom.
U suncokretu skoro uvek drugom sa malo ili bez varijatora. U soji obavezno druga ako je njiva cista i ravna bez obzira koliko je rod dobar. A u kukuruzu koristim adapter cetvororedni sa roto seckom i gde je slabiji rod od 4500/kj teram drugom bez varijatora.

- - - - - - - - - -

Ovde kod nas zmajevi sa tarupom na hederu za kukuruzu ne mogu da idu 1. pun varijator, Jako, jako tesko urade 10 kj kukuruza.

Sve zavisi od roda. Zasto voziti 1 pun varijator kad tamo moze ici 2 bez varijatora i da peva! Pisao sam vec da ako je rod slabiji od 4500 kg/kj vozim 2 bez varijatora i uradi se i 15 kj na dan.
 
Ima kod nas 4 ili 5 zmajceka sa tarupom i jedan je cak skinuo tarup pa sad vuce za traktorom. 15 jutara nema teoretske sanse da urade to ti potpisujem jer ima jedan drugar bas sredjenog i dobrog i nema sanse da prebaci 10.
 
Nazad
Vrh