ZMAJ kombajni

Pa kako stici do tih 700 i kusur hektara majku mu, kad ne moze ni 15 lanaca dnevno :osmeh::osmeh:
Sad sam se razocarao u zmaja :osmeh::osmeh::osmeh::osmeh:
 
Ima kod nas 4 ili 5 zmajceka sa tarupom i jedan je cak skinuo tarup pa sad vuce za traktorom. 15 jutara nema teoretske sanse da urade to ti potpisujem jer ima jedan drugar bas sredjenog i dobrog i nema sanse da prebaci 10.

Ako je na jednom mestu ili cak na dva i da rod ne prebaci vise od 4500 kg/kj od 9 u jutru do 5 - 6 popodne glat 15 kj.
 
Bez tarupa na hederu je moguce svasta... Vec sam slao snimke kako 142 ide kroz kukuruz 2. pun varijator... Heder ubrzan gdje se god ubrzati mogao. Znas kad je cilindar za ubrzanje izbacen i da je ugurana drvena kajla koja dodatno doteze varijatorski remen na hederu ;)

Prinos kakav-takav oko 5 tona na jutro max. Mora ici kombajn onako kako ce se njiva i orati posto iza njega ostaju CITAVE stabljike kukuruza samo polegnute u pravcu kretanja kombajna kroz njivu. Gadno za gledati ali tako su decki radili... Je li to ispravno ili nije, ne ulazim u to. Koliko je za kombajn dobro ne znam, ali ako je vjerovati kolegi ciji je kombajn, u nekoliko godina od ozbiljnijih kvarova je imao problema s razletjelim odbojnim biterom. Tu i tamo neki lezaj i remen se ne racuna.
 
Znas kad je cilindar za ubrzanje izbacen i da je ugurana drvena kajla koja dodatno doteze varijatorski remen na hederu ;)

Bobo taj cilindar se izbaci jer jako lako procuri a skoro da ničemu i ne služi.... Jednom kad namestiš obrtaje,više ih ne diraš. U slučaju tvojih kolega,drvena kajla je to odradila i to joj je sva uloga. Ništa veće obrtaje ne dobijaš sa njom umesto hidro cilindra.
 
Bobo taj cilindar se izbaci jer jako lako procuri a skoro da ničemu i ne služi.... Jednom kad namestiš obrtaje,više ih ne diraš. U slučaju tvojih kolega,drvena kajla je to odradila i to joj je sva uloga. Ništa veće obrtaje ne dobijaš sa njom umesto hidro cilindra.

Cilinidar je bio na hederu ali je odspojen s jedne strane i kajla je zaglavljena bila i kako mi se cinilo da je remen vise dotegnut nego sto cilindar ima hoda. Kako mi se cini da on samo ima ulogu u promjeni brzine privodnih lanaca ili jos necega?

Samo kazem da je ubrzavan heder gdje god se moglo i kako kolega kaze da se rakete jos uvijek sporo okrecu?!?!?
 
Maticu@ Gde moze da se nabavi taj cetvororedni novi tip adaptera? Citamo sam o tom novom modelu nesto malo na forumu, ali ne znam kako taj heder izgleda i kako se pokaza. Jel ima neke razlike izmedju ovog klasicnog adaptera i tog novog tipa? Ja nemam uopste heder za kukuruz, imam u planu da kupim.:ppozdrav:
 
Ogromna razlika je među njima.Samo su im kućišta beračkih sekcija ista dok je ostalo sve skroz drugačije.Retki su sa 4 reda.Pogledaj u temi kukuruzni adapter za kombajn.Član Ganga je sređivao svoj i detaljno je sve slikano.
 
Ako je na jednom mestu ili cak na dva i da rod ne prebaci vise od 4500 kg/kj od 9 u jutru do 5 - 6 popodne glat 15 kj.
uz duzno postovanje al lupetate .........ako uzmemo da radi od 9-6 sati to mu dodje oko 36 minuta po jutru bez kipovanja pisanja rucanja i sranja posle rucka,i to sa 4 rednim adapterom........molim vas...........
 
Danger, pa ti ne razumes da neki ljudi ne pisaju, ne kenjaju pa cak i ne kipuju da bi uradili sto vise :osmeh:
 
uz duzno postovanje al lupetate .........ako uzmemo da radi od 9-6 sati to mu dodje oko 36 minuta po jutru bez kipovanja pisanja rucanja i sranja posle rucka,i to sa 4 rednim adapterom........molim vas...........

Kombajn je bio zajednicki do pred prosle godine i uvek smo bili dvojica ili cak trojica koji se smenjivali kad god smo hteli. Kad nije bilo nikakvih kvarova ili zastoja toliko smo radili. Nisam nikad racunao koliko minuta mu dode po kj ali kad se radilo drugom onda znam da smo skidali 15 kj. Moguce da smo radili i duze ali ne verujem da je to bilo vise od 1 sata. U svakom slucaju hvala za svako postovanje.
 
To je oko 30 km jednom pravcu kada bi gonio 4 reda. Morao bi se kretati oko 4 km h. ako odbijemo 30 % na kipanje i okretanje opet zavisi kakva je parcela ,trebao bi goniti oko 6 7 km. Moguce je da moze, mada meni se cini da bas gonim ,nije se zgodno popeti na kombajn u hodu ,i kad skinem ovu njivu 300 x250 mza dan ,ja sve pocikujem do kuce.
 
Nazad
Vrh