ZMAJ kombajni

Gde ide fabricki akumulator kod 142? Meni je prethodno bio iznad kutije alata,vidjao sam negde kao da je iza cilindra varijatora voznje ali ne primecujem otisak da je nekada tu bio,a cak ni dovoljno prostora.
 
Sad mi je tek jasno zasto mi stepenik bio istrulio,onda cu ga isto tu smestiti,hvala.A usput da potvrdim gde si jednom pitao u vezi dimenzija gumenih lopatica elevatora,juce kupio lanac i takodje su lopatice 106-107mm.
 
Sta bi mogli da bude danas sam upalio kombajn Zmaj 133RM i teo sam da ga preparkiram u prvu i drugu brzinu ide a u rikverc kada pustam kvacilo cujese kao da struze i polako se krece sta bi moglo da bude pozdrav
 
Vidim da se po oglasima može naći dosta 161 i 162 jeftinijih od 141 i 142.Tu su svi oni nekog približnog stanja pa me interesuje čemu ta razlika u ceni?Našao sam par 161 sa mercedesima za neke manje pare.Vredi li to da idem da gledam ili da ostanem pri kupovini 142?Potreba je za košenjem i krunjenjem oko 100ha površine godišnje uz jeftino i sigurno održavanje.
Više sam za neku varijantu jeftinije kupovne pa posle sređivanje i ulaganje.
 
da li neko zna kako da se poveca ugao zakretanja tockova na zmaju 162? bas mu treba veliki prostor da se okrene...
 
Sta bi mogli da bude danas sam upalio kombajn Zmaj 133RM i teo sam da ga preparkiram u prvu i drugu brzinu ide a u rikverc kada pustam kvacilo cujese kao da struze i polako se krece sta bi moglo da bude pozdrav

Kolega, otvaraj mjenjac, nema ti druge ;) Moze biti bilo koja kombinacija ove tri stvari: Ili neki zupcanik srunjen, ili neki lezaj ili osovina... Ako u prvoj hoce, trebao bi ici i u rikverc posto imaju "zajednicke" zupcanike (samo sam jednom otvarao mjenjac na 133 pa se bas i ne sjecam kako je sto unutra slozeno ali znam da nije komplicirano uopce). Druga nema nikakav prijenos, nego se birac brzina uzubljuje direktno u zupcanik na obodu diferencijala i kad izgubis prvu u 2. se uvijek mozes dovuci do kuce/radionice na popravak.

Meni su se lezajevi na zupcaniku "blizancu" razletjeli proslo ljeto i trebalo je dvojici 4 sata da kombajn ode s njive, da se odvoji heder, skine mjenjac i rastavi kompletan, izmjenjaju lezajevi, da se sve vrati na mjesto i da kombajn nastavi s kosnjom gdje je i stao.
 
Diklofen, za povrsinu koju spominjes bolje trazi neki ozbiljniji kombajn. Bolje da vozis neki jaci njemu solo brzinom, nego da teras 142-ku na granici maximuma.
 
Pa zato sam više za varijantu mercedesa u 161-162-jci iako bi i na njega išao 4 -redni adapter za kukuruz.
 
Pa zato sam više za varijantu mercedesa u 161-162-jci iako bi i na njega išao 4 -redni adapter za kukuruz.

Moj glas definitivno ide 162!!! Mercedes motor mnogo veci i sposobniji kombajn od 142... Sad sto je toliko izvikan i na ceni 142 stvarno enznam a sto 162 niko nece??? :sta:
Zmaj 162 sa 4 reda adapterom za kukuruz odlicno ide jer je on fabricki nosio 6 redi adapter... Nadji DOBROG 162 i samo gas... :ppozdrav:
 
Pitanje koje nema odgovor. Golf je isto navikan da je auto .Puno je bolji SAAB .cak je u Svedskoj ispred Volva.Kod bi nasem coveku doterao u dvoriste Golfa i SAAB sta mislis koga bi izabrao.
 
Nazad
Vrh