ZMAJ kombajni

a koliko stane u fabricki zmajev bunker kukuruza?jel stane 2000 kg?!
 
Jedno pitanje za sve forumaše: da li je neko nekad vršio pasulj da 142? Naime imam u planu da dogodine sejem nešto pasulja pa me zanima kako se podešava kombaj? Na netu sam našao ovaj https://www.youtube.com/watch?v=Jc64YhrA6GU snimak na kome se na 2:42 vidi neki pik-up uređaj namontiran...

Svaka informacija je dobrodošla, i unapred sam zahvalan na svim informacijama...
 
Ima i zasebnih pik-up uređaja koji se kače umesto hedera, direkt na usta. Extra stvar, ali nije svaki pasulj za kombajn.
 
Jedno pitanje za sve forumaše: da li je neko nekad vršio pasulj da 142? Naime imam u planu da dogodine sejem nešto pasulja pa me zanima kako se podešava kombaj? Na netu sam našao ovaj https://www.youtube.com/watch?v=Jc64YhrA6GU snimak na kome se na 2:42 vidi neki pik-up uređaj namontiran...

Svaka informacija je dobrodošla, i unapred sam zahvalan na svim informacijama...
Shale jak si ti dečko vile u ruke i udri.:osmeh:Ćale moj nekad radio kaže stavljali su umesto dob šina drvene letve i obrtaji doba na minimalu sa lancima.
 
@Kris80
Pa pazi ovo za probu što će ići naredne godine nije problem, al biće problem ako se odlučimo za više... Znam da bi obrtaji trebali na što manje, za sada najmanje što možemo da pusmtimo ja 300, ali možemo i još malko da samnjimo gas i da padne na 250....

@abro
Jesi video ti takav uređaj nekad? Pitam pošto ga ja nisam nikad video, samo sam čuo za njega...
 
Nisam radio sa Zmaj kombajnom ali sam puštao u pogon jedan drugi kombajn u žetvu pasulja.žetva se uglavnom obavlja u dve faze.Prva faza je da se sa britvama koje se nalaze na medjurednom kultivatoru (paraču, špartaču), ali daleko većim podseče korenov sistem pasulja i ostavi se na njivi da se osuši i zatim ide kombajn sa pik- up uredjajem podiže masu i ide proces vršidbe kao i kod ostalih kultura.Ovde je bio problem što se nije moglo sačekati da se pasulj dovoljno osuši i što je zemlja bila vlažna, a i počeo je da nestaje čudom sa njive pa smo na silu morali da pustimo kombajn u pogon.Izvinjavam se što u ovoj temi postavljam slike ne odgovarajućeg kombajna.Ima ovde i stručnijih ljudi pa će Vam sigurno bolje objasniti pošto ja nisam stručnjak za ove teme.
john-deere.jpg
john-deere-1.jpg
 
Pa ja sam razmišljao da u prvu ruku počupamo pasulj i tako ga donesemo kući, pa da ga ubacujemo na hederski sto pa da ga tako vršemo... Ali ako uspem da proneđem ovaj pik-up, onda ga definitivno koristimo...

@abro
Inaš neku sliku, snimak ili bilo šta?
 
Tih godina nije bilo mobilnih telefona...upravo ti tražim nešto po netu ali nisam uspeo.
Radilo se podsecanje sa špartačem (drukčije motike), par dana sušenje, suncem za detelinu skupljalo i kombajnom vršilo.
Ako nabavim sliku proslediću.
 
Hvala unapred. A šta si radio s tim pik-up om? Jel si ga prodao ili šta? A kako se kombajn šteluje, jel se sećaš?
 
Tako je. Maune pasulja su veće i lakše pucaju, tako da bi vito dosta otreslo, a i za pasulj treba manje obrtaja bubnja...
 
Hvala unapred. A šta si radio s tim pik-up om? Jel si ga prodao ili šta? A kako se kombajn šteluje, jel se sećaš?

Nisam imao koristio sam se od poznanika, komšije. Jedno vreme je i prodavao sad dali ima ili ne saznaću.
Ako me sećanje služi a nek me ispravi neko ako grešim, zazor između bubanja i podbubanja (korpa) maksimalan, vetar maksimalan sita toliko da ga ne izduva napolje posle na selektor.
I da najbitnije obrtaji doba minimalni, i još niži. Mislim da sam ja radio na 300.


Evo i ja imam neko pitanje, pasulj ne moze da se vrse kao soja, da kazem direktno? Zasto se sece da bih se osusio?

Zbog rastura.
Cena soje i pasulja nije ista.
 
Pa dobro da to za obtaje ok, trebaju biti sto nizi! A zasto na onom snimku gore gde vrse zmaj, pasuj ne ide u bunker nego ga dole na alcugu sipa u kantu?
 
Nazad
Vrh