ZMAJ kombajni

Doslo vreme da se generalno radi S46 na 142,potrosnja ulja se popela na 1.5 litre na dan,odusak je masan,a i kako je kod nas nista dirano nije...pritisak drzi na 3.5-4 u radu...gde i koje sklopove predlazete?ima li ko da je skoro radio,pa da podeli misljenje sta i kako je zadovoljan...

stavis sklopove drapsin i NPR karike i ni kapi potrosnje ulja,pre toga sam radio generalnu sa kolbensmit karikama i od prvog dana(od 2003 do 2009god) je trosio ulje u istoj kolicini kao i pre otvaranja,igrom slucaja je mom pijanom kombajneru pukla osovinica vodene pumpe pa je usijao motor na suvo jer je elisa iznakazila hladnjak i voda iscurila,5 i 6 klip su platili glavom pa sam tada stavio NPR karike i prezadovoljan,od tada netrosi ulje i nevozi pijani masinjist,dobio je korpu......
 
Zasto ti je 161 velik i skup za odrzavanje?
U odnosu na 141 je skuplji i duplo vise remenja ima od 141 koji ako ces da ti traju moraju biti bas bas marka i takvi kostaju sto se gabarita tice jer kada prelazim preko mosta i bez adaptera je sirok mada ja na mojem sam najveca ulaganja imao kada sam kupio prednje nove gume i kada sam ubaciovao om352a e to su mi bili najveci troskovi na njemu.I to je kombaj koji trazi povrsine da bi bio uposlen maximalno a ja to nemogu da mu priustim jer je kod nas sada dosla moda da bi radio usluge mora kombajn biti zelene boje stranski(johan deere ili claas)pa da bi te neko zvao da mu pokosis njivu jer jbg zmaj je zastarela tehnologija!
 
Ali da 161-162 serija rade minimum tako kvalitetno i cisto kao zelenkasi to je sigurno i nisam se pokajao sto sam 162-u uzeo umesto 142,malo je komlikovano ima puno ramenja al ide ko brod.:ppozdrav:
 
Tomo, pitao sam te jer sam i ja imao 162 3 pune sezone i nikada mi nije delovao komplikovan i prevelik. Te investicije si mogao i da zaobidjes da si u startu nasao kombajn sa tim motorom i dobrim gumama ili da si pazario drugi kombajn jer ih je bilo lepih za relativno malo novaca. Radili smo i parcele jutro-dva pa nam nije bio prevelik. Ne radim puno vise zemlje od tebe ali sam presao na jos veci i malko noviji kombajn koji opet kosta kao dobar 142, samo sto uradim posao barem duplo brze nego sto bi to uradio sa 142.
 
Decki, ajde da malo obnovimo znanje...

Koje su glavni nedostatci zmaja 141, te koje razlike ima u usporedbi sa zmajem 142?

Znam za tanje osovine u uvlacnom grlu i znam za tanje osovine na slamotresima te kracu cijev za kipanje u odnosu na 142 te naravno 141 je stariji model s tim je i starije godiste u igri...

Mozda budem isao ove zime gledati jedan 141 koji je (po svemu sudeci) radio samo kukuruz i koji bi, kako cujem, isao za male novce.

Ima li 141 kakvih "zakucastih" problema na koje da posebno obratim paznju ili je to samo ono pregledavanje stanja limarije, lufta po osovinama te stanje motora, djelova vrsalice i tome slicno?

I za kraj, kakva je realna cjena za takav kombajn (recimo da je ispravan i donekle uredan) koji dolazi samo s kukuruznim hederom? 3000€?

Ako ga budem isao gledati, podijelit cu s vama i pokoju sliku.
 
Bobo u su[tini sve isto...ima razlike u varijatoru bubnja,krovu kabine,nema pokopce bunkera i cev za kipovanje kraća,volan veliki i to je to
sad ima nekih varijacija kod 142-ki...a samo zadnje serije imaju fabrički jaču gornju osovinu elevatora hedera fi 40mm
 
Za varijator bubnja nisam znao da se razlikuje na 141 i 142... Krov kabine, bunker, cjev za kipanje i volan sam znao a kad je Matic napisao da su osovine slamotresa jednake to mi je prvi glas da je to tako.

Znaci da ga u sustini "boli" isto sto i 142?
 
Za varijator bubnja nisam znao da se razlikuje na 141 i 142... Krov kabine, bunker, cjev za kipanje i volan sam znao a kad je Matic napisao da su osovine slamotresa jednake to mi je prvi glas da je to tako.

Znaci da ga u sustini "boli" isto sto i 142?
zahvalne su to mašine i ako se iole vodi računa i solidno održava može da radi prilično dobro i bez kvarova
gledaj najviše limariju jer to im je najslabija tačka,uostalom već imaš kombajn i znaš šta strađuje
 
moj zmaj 142, 1987 godiste. kupljen pre 3 godine.
dc9b1d.jpg


- - - - - - - - - -

j5e7vp.jpg


- - - - - - - - - -

6zq71y.jpg
 
Po mom nekom skromnom misljenju u tu nadogradnju stane 101% vise od 300kg... Veliko je to visoko i siroko sta je za toliko povrsinu 6 dzaka... Siguran sam da stane vise.... :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh