ZMAJ kombajni

Da li neko zna koliko kostaju prednje gume za zmaja 142?
 
Nasao sam da kupim Zmaj-a 142, ali su mu gume losije, sara je mozda 1-2 cm. Ne znam koliko to jos moze ide... Mada mi nudi i druge felne sa gumama, koje imaju dobre krampone,a li je jedna ispucala sa strane pa je vulkanizirana, kako kaze on, ali ne znam koliko to moze da drzi tako.... Pa zato pitam koliko kostaju nove gume...
 
Koja je realna cena kombajna 142 sa sve tri adaptacije? Ima dva hedera jedan za zito sa reduktorom i kolicima, drugi za suncokret ima kolica i kukuruzni adapter 4 reda. Kombajn je u solidnom stanju, izasao iz sezone, cak se moze reci da je dobar kombajn.... Nema secku na adapteru, a ni za slamu...
 
PA ja mislim da to nemoze da se kupi komplet bez 12.000e.. Pa samo adapter za kukuruz vredi 4000e..
 
nema tarup znači 1000 manje minimalno
sve zavisi kakvo je stanje i koje god.
al ako je kombajn iole u nekom solidnom stanju sa sve tri adaptacije vredi sigurno 10000e pa naviše
 
Prije par dana bio covjek iz Srbije u susjednom selu i kupio Z - 142 za 5000€ sa 3 adaptera, na oko je farba izbledela motor je malo lošiji ali opet pokupio je dosta kombajna najavio se i kod mene za moj stari kombajn, tako da je ovo daleko od 12K€ za jos 7000 ga se i pozlatit moze !
 
Da samo sto taj kombajn od 5000e, dok stigne kod nas u Srbiju ima da bude 8000e, i ko zna U kakvom je stanju....
 
Kod nas su 142 na ceni, zato što su vrlo jednostavni i laki za održavanje, a cene delova su vrlo pristupačne, da nekažem da za u vr glave 100 eura se reši skoro svaki kvar... A i kompletan remont kombajna košta poprilično...
 
Pa da, evo ti primjer cijene djelova za zmaja 141-142 su 50% jeftinije u rs nego kod nas svi koji g aimaju u mom kraju u rumu idu po djlove na vašare, a opet kod vas po oglasnicima su 141,142 pre skupi, dok kod nas barem u slavoniji vise ih nitko ne gleda niti nece, svi prelaze na nesta novo i modernije zato i jesu takve cijene, kakav god da je za tih 8k€ ako i toliko bude al dobro tu su jos 4000€ pa to je 30 000 kuna mozes jos 2 remonta prava za te pare napravit s tim da je lik reko da ce nabacit malo farbe i ode on !
 
Ovaj sto sam ja nasao je 8000e, zato sam to poredio, a 12000e je prevelika para, ja bih za 12000e kupio jedino da ima i secku na adapteru i secku za slamu i da bude dosta dobar....

- - - - - - - - - -

Kod nas su 142 na ceni, zato što su vrlo jednostavni i laki za održavanje, a cene delova su vrlo pristupačne, da nekažem da za u vr glave 100 eura se reši skoro svaki kvar... A i kompletan remont kombajna košta poprilično...
Kada smo vec kod remonta. Da li neko zna koliko moze da izadje kompletan remont Zmaja 142, sa kukuruznim adapterom? Bez guma na kombajnu i motora. Ako je neko radio ili neko zna neku pribliznu cifru, neka napise....
 
To je sa rukama majstora i farbanjem ili?
ja sam mog kupio kao krsa i sve sam radio od pocetka sve zavisi sta radis ako ti je kombajn limarijski dobar onda nije tako skupo ali ako limarija nevalja onda ti to sve rasklapas polako pa onda tek vidis sta si kupio pa vidis jednu osovinu pa drugu pa nakupi se to ja sam dao za lezajeve za samo zitnu varijantu 75000 timken ali opet vidi na strani 306 sta sam ja radio na mom kombajnu po meni gledaj da bude limarijski ispravan da nije truo sve ces drugo srediti brzo kod mene je sve radjeno i instalacija creva na motoru,kabina pogledaj
 
I koliko te sve to kompletno izaslo? Bez ruku majstora. Ti si radio ili platio majstora....

- - - - - - - - - -

Da li se Zmaja 142 moze voziti drugom brzinom sa manjim hederom, ovaj sto sam nasao ima heder 3,8m.... I koja mu je potrosnja po ha, ako se vozi npr prvom brzinom....
 
Može se voziti drugom i sa standardnim hederom od 4.2m.Sve zavisi od stanja useva i vozačevog umeća.Potrošnja je 10l/k.j prosek sa S 46 motorom.
 
Nazad
Vrh