ZMAJ kombajni

Mi radimo drugu varijantu skidamo hladnjak i unesemo u garažu i ispuštamo vodu iz bloka a na proleće isperemo hladnjak sa velikim pritiskom i nema problema cele zevone jer ako je gore na mestu nikad ne može skroz da se opere i sve vratimo na mesto i sipamo vodu.
 
Ispustim vodu iz bloka i hladnjaka, zatvorim slavine i naspem 2litre antifriza i do proleći to mu je što mu je.
 
Nije mi jasno zasto se skida hladnjak sada:sta: ako se ispusti voda iz celog sistema!

Od kad je na zmajceku om352 zaboravio sam na motor i veliko olaksanje. Samo kad se setim onog zvuka u sred vrsidbe kad se ugasi motor, pa luftiranje sistema nikad kraja dok ne otkrijes gde je problem!
Nema dizanja temperature, ujuto kad izduvam hladnjak desi se da celi dan ne ocetkam komarnik. Tako da svi koji su sumnjali da 352 klot bez turbine nece imati snage kad se spuste obrtaji na potrebe zmaja, u velikoj zablidi su bili! I mene su neki majstori ucili da to nece moci bez turbine, al sam bio resen da odradim pa kako bude.
 
Ljudi jel taj antifriz toliko skup?
Em nema ovakvih zajebancija em ima bolju sposobnost oslobadjanja toplote od vode tj. bolje hladi!
Stavite na -10 i gotovo!
 
Ne pokrece perkins zmaja sa 105ks.
Kad bi imali dijagram rada motora 352 mogli bi konstatovati koliko je to KS, ovako ostaje samo konstatacija iz prakse da je ovom motoru ladovina na Z142
 
3
Moj Zmaj 143 sa kamins motorom od 120 ks
 
Poslednja izmena:
pozdrav drustvo imam problem na zmaju 142 imam pucanje na auspuhu kad se ugreje motor radio sam dizne i pumpu cak sam skinuo i glavu mislio sam da nisu ventili promenio sve na glavi i opet ista stvar i prvo paljenje mu je lose posle pali nema razlike bilo zima bilo leto pomerali smo i pumpu i palenje i opet isto lepo neznam sta da radim motor ima snage u radu nikad mi temeratura ne predje preko 60 65 stepeni
 
Da li mi mozete reci koja je potraosnja Zmaja 142 u kukuruzu i zitu po jutru....
 
Poslednja izmena:
Ako si mislio na potrošnju ona se kreće oko 10 litara po jutru, u dobrom žitu zna da bude i 12, u kukuruzu zavisi kakav je, nije svejedno kruniti neki Dkc ili Pionir i recimo Ns 640 naprimer, i tu potrošnja varira, ali bez rotosečke ne bi trebala potrošnja da je veća od 12-13 litri, ako se radi ceo dan na nekom komadu neprelazi cifru 10
 
jutros sam poceo da kvarim motor na z 142 i skinuo ga dole.poskidao sve sa njega i sledece paljenje uopste nije u fazi pa ovim putem pozdravljam majstore koji su ga sklopili jer neznam kako je uopste i radio jer promasili su tri cetiri zuba pa se motor zbog te budalastine unakazio pa sad neznam sta reci za to.sad cu ponovo da uradim generalnu hilzne karike jer motor nema 1000 r/h od pune generalke,a karike 1,5mm lufta.
 
ma sjebo karike totalno to je 100% kad sam skinuo remenicu sa radilice pa skinuo poklopac paljenja podesim gledam,nemogu da verujem svojim ocima,ajd okreci 1. okreci 2. 3. put opet isto pa opet neverujem da neko moze da sjebe motor tj da ga pusti tako u rad.em 6 cili pa se slabo primeti kad paljenje nevalja mada sta reci da je tako udesen motor sa 4 cil radio bi na leru tr tr tr kao da hoce da se ugasi podize i spusta obrtaje a kad das gas sve normalno i dobro vuce.
 
Pa neznam da je to do toga da su majstori bas toliko promasili paljenje ili ti to nisi posle doterao tacno na paljenje kad si okretao... ?? Ako lose stane motor kad ga ugasisi vala posle imas da okreces i okreces dok ga ne doneses na oznake... Nemoze to posle 3-4 okretanja imas mnogo vise da vrtis da se sve oznake poklope...
 
Ima takvih majstora malo vise meni su na s 46 istu stvar napravili samo sreća moj nista nije zdrmo karike su oke bilo kao i sve drugo ufazili ga kako treba i to je to, istu gresku mi je taj majstor napravio na Deutz F6L912 motoru !
 
Danas skoro za svakim moras da proveravas... Steta sto ti zeznuo motor a samo sto si ga uradio sad ces ponovo da se izlazes trosku... :udri:
 
Pa neznam da je to do toga da su majstori bas toliko promasili paljenje ili ti to nisi posle doterao tacno na paljenje kad si okretao... ?? Ako lose stane motor kad ga ugasisi vala posle imas da okreces i okreces dok ga ne doneses na oznake... Nemoze to posle 3-4 okretanja imas mnogo vise da vrtis da se sve oznake poklope...

Koliko, jedno 147 puta da okrene radilicu??
Ja koliko sam ucio u skoli na svaka 2 okreta kolenastog vratila sledi 1okret bregaste osovine i pvp kod cetvorotaktnih SUS motora...
Tako da na svaka dva kruga motor je u fazi i na reperima...
 
Koliko, jedno 147 puta da okrene radilicu??
Ja koliko sam ucio u skoli na svaka 2 okreta kolenastog vratila sledi 1okret bregaste osovine i pvp kod cetvorotaktnih SUS motora...
Tako da na svaka dva kruga motor je u fazi i na reperima...

malo morgen,jeste dva okreta radilice naspram brege,ali da b ti se poklopile oznake na zupcanicima razvoda treba bog zna koliko puta,tako da su mu majstori promasili za zub nebi radio kako treba a za 4 nebi ni upalio,ako je vec hteo da proveri odnos klipa i brege to je bar lako a ne ceo razvod rastavjati i nabediti na majstora da je promasio 4 zuba....
 
Koliko, jedno 147 puta da okrene radilicu??
Ja koliko sam ucio u skoli na svaka 2 okreta kolenastog vratila sledi 1okret bregaste osovine i pvp kod cetvorotaktnih SUS motora...
Tako da na svaka dva kruga motor je u fazi i na reperima...

Znam ja to ali da se poklope sve oznake imas ti da vrtis druze.. Da se poklopi Pumpa,radilica,bregasta,prenosni zupcanik a u nekim slucajevima i uljna pumpa... Zavrti ti 2 duta tad pa da vidim dal ce da se poklope sve oznake ako se poklope imas pivo od mene ... :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh