ZMAJ kombajni

Ma vec sam gledao tu kabinu i nekako se bojim da je kupim.. Plasim se da ima mnogo prepravki.. Ako neko zna kasnije (pred zetvu) kupio bi bunker i kabinu za Zmaj 132... Molim vas ako neko zna gde mogu da nabavim.. I ako nekom treba prodajem moj bunker sa kombajna pravljen... :ppozdrav:
mislim da kod nas jako ces tesko ces naci kabinu i bunker za 132,ajd kabinu i nekako ali original bunker jako tesko,ja sam dugo pratio oglase i znam da sam samo jednom video kabinu i bunker od malog zmaja na prodaju,ekstra stanje ali mislim da preko 1000 evrica a mislim da i ti znas o cemu se radi,i meni trebaju oni limovi sa strane tj vrata ali sve sto sam do sad gledo sve je to ili izubijano ili istrulilo a pogotovo sto se kod nas vecinom rasturaju dzakarosi ja do sad nisam video ni jednog malog zmaja sa fabrickom kabinom i bunkerom rasturenog ali to ne mora znaci da nema u svakom slucaju srecno sa potragom:ppozdrav:
 
Ma nalazio sam ja nekoliko bunkera sa kabinom ali cene variraju od 1000 do 1500 evra... Sto mislim da je malo jaka cena... Ja sam bunker napravio i lepo me sluzi nista losije od orginalnog a kabinu mogu lako i da napravim.... :ppozdrav:
 
pa onda ti je bolje napraviti kabinu na tvoj vec postojeci bunker i teraj:ppozdrav:dati od 1000 do 1500 za fabricki bunker i kabinu,plus u ugradnja i zezanje izadje to na mnogo mnogo:sta:::novac::
 
Ma mnogo je stvarno dati 1500e za bunker i kabinu pogotovo sto sam ja vec napravio bunker.. Sve me je mnogo manje izaslo... Sad bi da napravim kabinu jos ali videcu kako cu vec to da iskrojim... Evo kako je ispao bunker kojeg sam sam pravio...

IGKpB.jpg


Bilo je dosta secenja i varenja ali isplatilo se... Funkcionise super otvorim lulu i vise ne silazim kad kipujem... Jedino moram da sidjem da prikopcam lulu...
 
Postovani u ovoj temi prvi put pisem.Listao sam
ovih trista i kusur strana
ali nisam uspeo da nadjem
dimenziju remena bubnja
Z-142 koji se stavlja kada se
zeli da se smanji broj obrtaja
bubnja u odnosu na standardni remen.
 
Znam za lanac i lancanike, bilo je reci da se
bubanj moze malo usporiti stavljanjem
kraceg remena pa ako je to neko radio
bio bih zahvalan ako zna dimenziju remena.
 
Upravo dotjerao kombajn Zmaj 133,dakle kupio sam ga danas i dotjerao kuci.Kombajn je u odlicnom stanju,maksimalno ocuvan,garaziran sve odlicno.Platio sam ga 6200 evra,jeste pojaka cijena al' je stanje odlicno,i dobio sam uz njega tri sita tj 8,10 i 14 mm.Danas posle podne cu slikati pa ubaciti i slike.
 
@stizanin

Ako mislis da sa remenom spustiš broj obrtaja ispod 500 neće uspeti, zato što nepostoji drugi remen širi od standardnog da bi se to uradilo na 142. To može da se uradi kod 143 ali je na njoj i standardni remen širi u odnosu na 142 (na 142 je 45mm a na 143 60mm), pa se stavlja remen 62 mm pa se tako uspe jš malo spustiti broj obrtaja... I o tome je neko od članova pisao.
 
photo-0027.jpg

photo-0028.jpg

Evo i slike kombajna sto sam danas kupio i dovezao kuci,a kao sto sam vec napisao u prethodnoj poruci placen je 6 200 evri,odlicno stanje,godina proizvodnje 1986. gume su nove,lezajevi dobri,remenje novo.
 
Cestitam na kupovini kolega,nemoj zameriti stavi dve klocne na oba kraja hedera,moze se iskriviti.:ppozdrav:
 
@kristal
Stavicu sutra,to sam danas stavio onako samo da ne bude da nema nijedna klocna ispod,al' sutra cu staviti dve klocne pa spustiti.Hvala na savjetu,pocetnik sam u tim stvarima nikad do sad nisam ni imao kombajn tako da svaki savjet je zlata vredan.
 
Koliko vidim puz je korodirao prilicno,ili godinama nije radio ili je bio po kisi i opet neko vreme nije radio.Bice tu dosta rabote.
 
Nazad
Vrh