ZMAJ kombajni

Dobro me podsetiste.Ja kod mene na z135 redovno imam problem labavog vucnog kaisa,kolko god ga utezem on sve labav.Svake godine nesto mozgujem oko toga pa cu morati i ove.
 
Ne bi trebalo,prosle godine sam saranio optibelt kupljen u coning-u,ranije sam koristio borovo pa reko nevalja kais ajde da kupim bolji medjutim jedne veceri bas zadnji dan zetve on se samo preokrenu,kao riba na vodi.Mislim da je prethodni vlasnik nesto petljao oko lezesta motora.
 
Danas sam gledao kombajn Zmaj 133 koji sam htjeo da kupim,pa ima problem sa prijemnim biterom,odnosno prijemni biter mu je pobjegao malo u desnu stranu pa zakacuje tj cese od lim na kombajnu.Da li su to u pitanju samo lezajevi ili jos nesto i koliko je potrebno novca da se to rementuje?
 
Danas sam gledao kombajn Zmaj 133 koji sam htjeo da kupim,pa ima problem sa prijemnim biterom,odnosno prijemni biter mu je pobjegao malo u desnu stranu pa zakacuje tj cese od lim na kombajnu.Da li su to u pitanju samo lezajevi ili jos nesto i koliko je potrebno novca da se to rementuje?
Trebalo je to da slikas i postavis.Na 133 cesto puca prikacinjanje hedera za kombajn koje se nalazi bas oko bitera.To ako se zavari lose onda ima velikih problema,moze da ide u stranu ili kucista uzadju iz ose pa se osovina greje.Nezgodan je to problem koji treba debelo zagledati.Mislim da nema malog zmaja na kome to nije pucalo vise puta.
 
MISLIM da sam ja kupoavoa za pogon bubnja TEMPO remen i nazubljeni su i u BiH kostaju zeru vise nego Borovo remen koji vise necu staviti ni oko plota da drzi kapiju da se ne otvara. Kupim borovo i namontiram ne izdrzi ni dan nego ga u maalo jacoj masi prekine "na zivo" zamjenim ga i teraj dalje sutradan opet taj novi remen pukne... nadjem taj TEMPO negdje u supi i namontiram, nema greske, samo teraj i ne gledaj vise u njega. Obadva borovo remena su imali samo JEDNO platno a ostalo sve naj obicnija guma. malo proklizi, odma se istopi, deformira, pocne skakati i nema mu spasa. Ovaj tempo em je narebran iznutra, em ima platana po sebi dosta vise nego borovo remen ja sam jako jako zadovoljan. Meni je receno da se proizvode u Poljskoj

Po pitanju prijemnog bitera, skida se osovina dolje, i na sirokoj remenici (gdje ide plosnati lezaj) ima jedna kajla koja se mora DOOOOBRO zabiti i na remenici jos uz kajlu postoji i saraf s kontramaticom koji kad se zavrce "ujeda" osovinu i drzi remenicu na mjestu... Skidalje pak te remenice s osovine prijemnog bitera je KRVAV posao, mi smo se bez prese napatili kao ludjaci, nema sta mu nismo radili ali kajla nece napolje.

To se popravi bez nekog troska, ali zivaca ce ti pojesti cjelo cudo ;)
 
Nije mi palo na pamet da slikam to pa da vidite sliku jasnije bi to bilo,sve u svemu u nedelju idem da pogledam jos jedan kombajn pa da odlucim koji uzeti.Ovaj danas sto sam pregledao je imao samo taj problem sa prijemnim biterom sve ostalo mu je bilo stvarno veoma dobro ocuvano,ma da je taj kombajn uvezen iz Slovenije svercer ga je uvezao pa sam mislio da ce to biti nesto samo nasminkano za prodaju al' kad smo ga danas malo pretresli vidjeli smo samo taj problem na prijemnom biteru sve ostalo je bilo u odlicnom stanju.
 
Nisam imao do sad svoj kombajn,a inace taj svercer mi je rekao 6 000 evri za kombajn,1988 godiste uvezen iz Slovenije i kao sto sam vec napisao jedini problem koji sam mu ja nasao je na prijemnom biteru.I u mom kraju je cijena malih Zmajeva 132-133 ove godine veca nego prosih godina.Proslih godina su kod nas za takve zmajeve trazili po nekih 5 000 evri,dok sam ja do sad pogledao oko 10 kombajna i ako je bio odrzavan redovno svi traze po nekih 6 000 evri sto uopste nije mala cijena.
 
to ni malo nije mala cena za zmaja 133,pogotovo sto su se i kod nas u srbiji masovno napalili da dovlace raznorazne 133 iz slovenije ili hrvatske,a kakvog su kvaliteta te masine dobro gledaj,jel ne ide das tolike pare za 133 i posle da ti se otvori rupa za ulaganje bez dna :sta:
 
ako je samo prijemni biter upitanju to imas u komsiluku na otpadu kompletan sa kucistima lezaja za 50.€ ja uzeo bubanj a osto je biter
 
Detaljno da zagledas svaki delic na kombajnu i ako kupis da sve lagano prekontrolises jer tu moze imati gomila skrivenih problema.Pogotovo menjac moze biti komplikovan.
 
@daki-Td
Bas tako uopste to nisu male pare bas im je cijena skocila gore,a i potraznja im je veca ove godine.

@zico78
Jel to na otpadu ovdje u Bijeljini?
 
Gledao ovdje kod jednog covjeka koji inace zivi u Sloveniji pa tako ponekad uveze i kombajn.Jeste pojaka cijena al' imam u nedelju jos par kombajna da pregledam pa cu onda odluciti sta i koji uzeti,i naravno on je meni tu cijenu rekao pre nego sto sam ja malo pretresao kombajn tako da u svakom slucaju o cijeni se valjda moze jos pricati,probati sta skinuti jer previse je to novca za taj kombajn a pogotovu ako se uzme u obzir da su proslih godina za takve kombajne trazili po 5 000 evri.
 
mora da bude tip top za te pare tesko je naci dobar kombaj pogledaj sta je vrsijo vecinom su svi slovenski kombaji vrsili kukuruz posle nekoliko serzona podere ga i kad kupis imas problem
 
Nazad
Vrh