ZMAJ kombajni

Koje su glavne razlike u vrsalici izmedju 780 i novijih recimo 132??? Znam da ima puno razlika motor,kvacilo,limarija i jos mnogo toga ali jer vrsalica ista??? Sirina bubnja ???
 
E to treba videti .Osmoredni pa u klipu i još ZMAJ.:sta: ĆIRO@To je isto .Ali je razlika ogromna u korpi .132 IMA DVE jednu iza druge a ovaj ima jednu.
 
Otkud vam to da je osmoredni berac?!?

810 je kombajncic zeru manji od 142 i mislim da se radilo o hederu 3 reda, nikako da slike iskopam, bio je jedan kod nas na oglasu za prodaju i znam da sam slike skinuo i sad ih ne mogu pronaci nigdje...


Cuj, glavne razlike u vrsalici 780/131 i 132/133 su kako je netko vec rekao u duzoj (dvodjelnoj) korpi s 18 sinja umjesto 10 kod 780, pogon ladje je napravljen na dvoredni lanac umjesto jednorednog kod 780, pogon bubnja odradjen varijatorom umjesto dvorednog lanca kod 780, laksi bubanj s jednodjelnim sinjama umjesto kovanog bubnja i dvodjelnih sinja kod 780, ubaceno closzovo sito umjesto petersonovog kod 780 i tako... Trenutno mi vise nista ne pada na pamet sto se vrsalice tice.

Ostale su razlike u kvacilu, hidraulicnom volanu, stelanju korpe s platforme vozaca, puuuuno bolji heder i hidraulicna instalacija, hidraulicne kocnice, sire gume, onako, noviji, moderniji kombajn. 780 je bas star kombajn
 
Koliko sam ja provalio postojali su i neki 131 sa hederom od 3.60 a ulaz iste sirine kao na 780 i na ostalim malim zmajevima sa hederom 3.0. Verovatno su imali i iste motore kao 780. Kako li je fungcionisao taj 131 sa 3.60 bas me zanima.
 
Već sam pisao što se tiče lanaca i lančanika koliko koštaju, ja sam platio prošle godine prenos 19/52 sa lancom (nove, a sa tom kombinacijom se dobija oko 300 obrtaja) 350 evradi.

A što se tiče loma, 2011 sam radio sa remenom i najmanji lom što sam imao je 6%, a na jednoj njivi (loš kukuruz) sam imao skoro 20% izmereno. Prošle (2012) sa lancem, najviše loma sam imao 5,5% na a najmanje 0.8% izmereno. Žena koja više od 20 godina uzorkuje nije mogla da veruje da može da se izmeri 0.8% loma. Čak i jedan drugar koji ima novog class avera nije imao tako mali lom, nego mu se kretao od 2 do 3 %. Tako da mi više napada napamet da radim sa remenom nego samo lanac...
 
Zavisi na kojim kombajnima, ali na Z-142 nece da moze ako je vlaga kukuruza manja od 16-18%. Tabela koja stoji u uputstvu nije bez veze tu stavljena, probao sam i ja na kaisu, ali za mene to nije posao ako je lom visi od 3%. Sa lancanicima je kao rukom okrunjeno.
---------------
picture-031.jpg

Sa remenom sam imao lom kao sto i Shale kaze, to nije posao.
 
Već sam pisao što se tiče lanaca i lančanika koliko koštaju, ja sam platio prošle godine prenos 19/52 sa lancom (nove, a sa tom kombinacijom se dobija oko 300 obrtaja) 350 evradi.

A što se tiče loma, 2011 sam radio sa remenom i najmanji lom što sam imao je 6%, a na jednoj njivi (loš kukuruz) sam imao skoro 20% izmereno. Prošle (2012) sa lancem, najviše loma sam imao 5,5% na a najmanje 0.8% izmereno. Žena koja više od 20 godina uzorkuje nije mogla da veruje da može da se izmeri 0.8% loma. Čak i jedan drugar koji ima novog class avera nije imao tako mali lom, nego mu se kretao od 2 do 3 %. Tako da mi više napada napamet da radim sa remenom nego samo lanac...

zasto mislis da class treba da ima manje loma ili ti da kvalitetnije radi od zmaja pa nema on mekse sine ili senzore za dodir
 
Zavisi na kojim kombajnima, ali na Z-142 nece da moze ako je vlaga kukuruza manja od 16-18%. Tabela koja stoji u uputstvu nije bez veze tu stavljena, probao sam i ja na kaisu, ali za mene to nije posao ako je lom visi od 3%. Sa lancanicima je kao rukom okrunjeno.
---------------
picture-031.jpg

Sa remenom sam imao lom kao sto i Shale kaze, to nije posao.

cekaj jel to idu lancanici umesto varijatorskih remenica na biteru i bubnju? ako sam dobro razumeo..
 
Zaboravi sam da napišem da je vlaga sva bila u jusu ispod 14% mereno... a uzeo sam i ovaj lančanik od 34 što ide na bubanj, tako da neverujem da ću vrći negde preko 28% vlage.

Ne nemislim, nego kad je stigao, svi kao vidi kako vrše novi klas, ovo ono, a nejesen kad je žito niko, svi tajac. Zmaj kad se podesi kako treba, radi izuzetno. E sad po meni ima drugih stvari kod zmaja koji su se trebale rešiti, počev od kabine, pa do avcuha ovršene mase... Ali ja sam izuzetno zadovoljan kako radi, i verovatno ga neću skoro menjati.

@andrić1609
Tako je. Skine se avcug, remenice i remen i stave se lančanici i lanac.
 
Zaboravi sam da napišem da je vlaga sva bila u jusu ispod 14% mereno... a uzeo sam i ovaj lančanik od 34 što ide na bubanj, tako da neverujem da ću vrći negde preko 28% vlage.

Ne nemislim, nego kad je stigao, svi kao vidi kako vrše novi klas, ovo ono, a nejesen kad je žito niko, svi tajac. Zmaj kad se podesi kako treba, radi izuzetno. E sad po meni ima drugih stvari kod zmaja koji su se trebale rešiti, počev od kabine, pa do avcuha ovršene mase... Ali ja sam izuzetno zadovoljan kako radi, i verovatno ga neću skoro menjati.

@andrić1609
Tako je. Skine se avcug, remenice i remen i stave se lančanici i lanac.
ne znam da to iko ovde kod nas koristi, a jesenas sam isto imao prilicno problema sa lomom a obrtaji bili smanjeni koliko god je moglo..
 
Evo kako to izgleda, mada sam sliku već stavljao:

4r9a8o.jpg


Kod mog drugara je malo zasečen jaram pa može da pusti na 450 obtraja, mada je i tako imao malo veći lom ove godine... Ja nisam hteo da sčem jaram pa sam kupio lančanike i lance (inače kupljeni kod Batana u Rumi).
 
Kod mene je 340 o/min pa bude loma. Mislim da je krajnje nerealno očekivati da klip prođe kroz bubanj i da ga udari šina od korpu i da se zrno neokrba.Pogotovo lane kakav je bio suv i nekvalitetan.
 
ne znam da to iko ovde kod nas koristi, a jesenas sam isto imao prilicno problema sa lomom a obrtaji bili smanjeni koliko god je moglo..
Vidi po ovoj tabeli sa kojim lancanicima u zavisnosti od kombinacije postizes odredjene obrtaje bubnja i mora da vrsi kvalitetno.
-----------------------
picture-030.jpg

Da, stavljaju se lancanici umesto varijatorskih remenica.
 
Nazad
Vrh