ZMAJ kombajni

hvala......sada cu da zovem da pitam :bravo:
 
Ja sam pre 2 godine platio oko 19000 dinara proizvod firme OPTIMA model RED TOP (isti kao na fotki koju je kolega meshter postavio).
Od znacaja bi bilo da napomenem da je drugar u Belarusu 820 izbacio ona 2 standardna akumulatora i stavio jedan mali suvi i sa njim radi vec nekih 5 godina ako se ne varam . . .
 
Bubu je napisao(la):
Ja sam pre 2 godine platio oko 19000 dinara proizvod firme OPTIMA model RED TOP (isti kao na fotki koju je kolega meshter postavio).
Od znacaja bi bilo da napomenem da je drugar u Belarusu 820 izbacio ona 2 standardna akumulatora i stavio jedan mali suvi i sa njim radi vec nekih 5 godina ako se ne varam . . .
A da le je taj suvi osvezio sa vodom
 
Dali neko mze da mi kaze zbog cega curi zito kroz ovaj otvor:haha:

21acwzr.jpg
 
Ili je istrunula guma koja spaja sabirnu ravan i lađu.... Sabirna ravan se najpre probuši napred ispod bubnja, a ne nazad kod lađe...
 
SAKULJAN je napisao(la):
Bobo je napisao(la):
Mityoo, sam sam napisao da je grlo PRISARAFLJENO za heder i da se to tako ne moze raditi. Vidio sam kako si ti napravio i da imam isti problem na 142, to bi napravio i ja, ali kad ja imam ZMAJ-ev "poluproizvod" ;) Kad na malom zmaju skidas heder, skida se i grlo u kompletu, a kukuruzni ima svoje grlo i tako mjenjas hedere. Grlo se skida s hedera samo kad pukne donja osovina uvlacnih lanaca, a to se nikada ne dogadja...

Siguran sam 100% da je grlo usukano. najprije sam mislio da je usukan heder, ali nije. Ovo s gumama sam pokusavao, ali nije bas dobro po gumu kad vrsim na nakosom terenu. Pa sam gledao lezajeve grla da nije desni propao ili se lijevo otegnulo, nije, sve na svom mjestu. Na kraju sam uzeo fiksno mjesto na kombajnu i mjerio s jedne strane grla i s druge strane i razlika se pokazala. Dakle, treba grlo ispraviti.

je li moguce da otpustim sve sarafe koji drze grlo i heder na okupu, hoce li se pojaviti u sarafima toliko lufta da mogu desnu stranu hedera podici nekom dizalicom i onda pozatezati sve sarafe da to sve drze na okupu?


Ovo je glupost da je na svakom 142 heder namjerno nagnut u stranu zbog razora i ne znam ja cega sve ne. kad ga spustis na zemlju, mora biti na milimetar ravan. Problem je taj sto je lijeva strana teza zbog pogona, a na veliku sirinu hedera konstrukcija (koje nije uopce zamisljena za tu sirinu) popusta i heder polako "propada" na lijevo.
A zasto mislis da je glupost kada vidis koliko ljudi ima isti problem
Druze kod svakog Zmaja 141-142 fabricki visi heder nekoliko cm ulevo,navodno da bi izcurila voda pri padanju kise!Najbolje je da na grlo gde lezi heder da sa leve strane ubacis parce flaha ili nekog gvozdja debljine 1cm,a imam druga ko je ubacio parce lamperije i to je to!ako tako uradis mora da valja,i jos nesto,moraces da odseces parce da bi mogao da ga osiguras sa leve strane gde ga kacis!sve u svemu kod psenice i jecma nemas ovaj problem sa hederom,ovo je vazno kada vrsis soju!!!
 
Sutjescanin je napisao(la):
Dali neko mze da mi kaze zbog cega curi zito kroz ovaj otvor:haha:
I meni je tu curilo, Ove godine sam vadio ladju napolje i obadve gume su mi bile pojedene (parcovi preko zime je izgrizli da nije ništa ostalo od njih). Sad sam stavio nove i trebalo bi da bude dobro.
 
Pozdrav drugari dali je neko od vas imao ili radio sa zmajem 131 imam jedan u ponudi relativno povoljno pa me interesuje kakvi su i koliki im je ucinak?
 
Vec sam mu napisao sve u privatnoj poruci u vezi tog kombajna...

Prijelazni model izmedju 780 i 132. nema kvacilo, rijetki imaju bunker, a mislim da se s kabinom nisu ni proizvodili... To je u biti 780 s hidraulicnim volanom i kocnicama s time da ima puno bolji heder nego 780...

Svakako traziti 132 i novije, ali za onu ijenu koju mi je napisao, mislim da se isplati kupiti i ovaj 131, ako je icemu...
 
Nazad
Vrh