ZMAJ kombajni

Bobo je napisao(la):
Problem je u losoj konstrukciji hedera... Tko ce normalan praviti kombajn kojem je NAMJERNO heder "grbav"... Ajd, malo logicki razmisljaj.

Vjerovatno si nekad vrsio soju, pa zamisli kako je vrsiti kad ti je jedna strana hedera vislja od druge 10cm. Pogotovo mali zmaj koji ima kabinu sa lijeve strane a heder s desne strane nizi...
ja sam rekao za 142 ZMAJA a ne za male kombajne i nije mi niza desna strana nego leva i sve 142-ke u mom mestu imaju isti problem
 
Imam mali problem na zmaju,oko instalacije. Kada kombajn radi, dali na leru ili na punom gasu punjenje mi je 14V, kada upalim kratka ili duga svetla padne da 12V a ako popalim vise stvari npr. gornje farove, rotaciju i duga svetla punjenje mi padne ispod 10V i onda mi svetla uckilje... Stavio sam nov, mislim da se zove relej na alternatoru i nove cetkice, i opet isto... Jel zna neko sta bih mogao biti problem...
 
Jesi li merio koliko Ampera vuče struje??
Moguće je da je negde došlo do kratkog spoja pa vuče dosta struje... i zbog toga pada napon... tj. VEĆA POTROŠNJA OD PROIZVODNJE!!!!! ;) :ppozdrav:
 
Pa napon moze da padne usled prevelike struje i osigurac treba da pregori ako dodje do kratkog spoja ali opet ima situacija kada i ne mora... Najbolje bi bilo elektricar da to proveri jer je moguce dosta stvari koje su krenule naopacke
 
ja sam imao taj problem pre par godina,problem resen zamenom novog kumulatora,akumulator je negde prosvirao i zezao i odvlacio struju cak i pored alternatora koji treba da daje 14v kad se sve popali napon padao i skoro da se svetla pogase,a kad se pali motor palio ko lud,proveri sledece,ako je i do alternatora napon nemoze tako brzo da padne na 10v,mora biti oko 12.5 v pa kasnije kako se prazni 12v pa 11v itd.....nemoze u 15 minuta da padne na 10v ako je baterija ispravna,upali svetla i kad ti se pocnu gasiti ili kako ti kazes padne na 10v izmeri u tom trenutku unimerom direktno na kumulatoru napon,ako je i na njemu 10v onda je on,ako nije onda gubis negde struju u instalaciji a ja sam imao taj problem unutar kabine ispod satova ima dva stekera i ta glavna zica crvena debela koja dolazi od motora za napajanje struje kabine se zatopila u stopicama i gubio se prenos struje,pregledaj sklopku mase ako imas,kleme itd....
 
dobrincan jel ti padaju obrtaji doba na kombajnu u radu?

dobrincan iskljuci sklopku onu dole ispod akumulatora,ona je mene zezala i povezi kablove zajedno.....ili kupi drugu sklopku....a moguce je da ti je losa masa......proveri i to..... :cool:
 
Probaj da stavis drugi altenator!ja sam stavio od pasata trojke benzinca i puni ok!orginal odgovara na nosace! :udri:
 
I kod mene je jedne godine brljo sa strujom , ispostavilo se da je akumulator u pitanju.To je bilo 2003,stavio sam nov akumulator i radio je do jesenas odlično.Zadnjih dana vršidbe suncokreta primetio sam da napon ponovo počinje da pada ,tako da opet sumnjam u akumulator, pošto je verno služio punih 6 godina.
 
E ovako, kais je dobro zateknut, akumulator kupljen nov jesenas,sklopku na masi nemam, kleme i masa na sasiji osmirglana i ociscena.


MILOS90 obrtaji doba mi rade odlicno...

danger ako upalim samo jedna svetla napon paden istog momenta na 12V, a ako upalim kombinaciju gornja, donja i rotacija napon istog momenta pada ispod 10V i svetla odmah malo uckilje, dok kada rade zasebno sijaju lepo. Kada pogasim svetla napon se opet penje na 14V...
 
Jel imaš neki drugi alternator da staviš samo za probu? Ja mislim da alternator slabo puni, da nema dovoljnu snagu. Ima napon dok se ne optereti, a onda padne. Trebalo bi ga ispitati ampermetrom.
Saberi koliko vati su ti sve sijalice koje upališ. Alternator ako je iskrin od 28 ampera, onda ima snagu od oko 320 vati (volt x amper = wat ,ima tu i neki koeficijent, nisam siguran koliki je). Ta snaga je verovatno merena na nekim većim obrtajima. :sta:
 
da al ako alternator nije kako treba,cas puni ili ne nemoze napon najednom da padne na 10v,moze na 12v pa vremenom da pada nadole,cim okine naglo nesto je drugo u pitanju
 
Nazad
Vrh