ZMAJ kombajni

dal neko ima telefon od coveka sto pravi spirale,bude u rumi na vasaru sa punim kamionom spirala,neznam odakle je.....zrenjanin :sta:........hvala :cao:
@dobrincan
verovatno ti probila diodna ploca cim je tako padao napon naglo,ili ti uopste nije ni punio,nije ni bitno,resio si problem
 
blagodarim,jeste,subotica :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1275600983[/time]
_________________________________________________
kako je lepo imati drugove koji sve znaju :ppozdrav:
 
ma vec sam kupovao kod njega al mi se zagubio broj negde,losa mi spirala za kipovanje gde se sastavlja cev i bunker,pola metra ka bunkeru i pola ka cevi,pa hocu da uzmem 1 meter pa da pojacam na vec postojecu
 
kiraj je napisao(la):
I kod mene je jedne godine brljo sa strujom , ispostavilo se da je akumulator u pitanju.To je bilo 2003,stavio sam nov akumulator i radio je do jesenas odlično.Zadnjih dana vršidbe suncokreta primetio sam da napon ponovo počinje da pada ,tako da opet sumnjam u akumulator, pošto je verno služio punih 6 godina.
Jutros nije hteo ni da zavergla iako je akumulator punjen celu noć.Kupio sam nov akumulator i sad napon nepada .
 
Kod kombajnskih akumulatora je problem što dugo stoje, pa se ne dopunjavaju redovno,,,, Ja sam problem rešio tako što skinem posle sezone akumulator sa kombajna i stavim ga u ursusa... On fabrički ima dva akumulatora, ali sasvim fino pali i sa jednim.... Jedino zimi, kad je jako hladno, mu je malo jedan akumulator a kombajn se onda ionako ne vozi! U to vreme dojajem kombajnov akumulator u pomoć ursusovom, pa zimi vozim sa dva akku. u traktoru a leti sa jednim....
 
Mityoo dobro resenje :ppozdrav: ja planiram da kupim od 97 ampera zato sto bi trebalo na jesen da uzmem 539.
 
mityoo je napisao(la):
Kod kombajnskih akumulatora je problem što dugo stoje, pa se ne dopunjavaju redovno,,,, Ja sam problem rešio tako što skinem posle sezone akumulator sa kombajna i stavim ga u ursusa... On fabrički ima dva akumulatora, ali sasvim fino pali i sa jednim.... Jedino zimi, kad je jako hladno, mu je malo jedan akumulator a kombajn se onda ionako ne vozi! U to vreme dojajem kombajnov akumulator u pomoć ursusovom, pa zimi vozim sa dva akku. u traktoru a leti sa jednim....

Koliko amperi ti je akumulator na kombajnu:haha:
Ja stavljam od 180
 
Moj vala za nuzdu upali i sa 55 Ah.Inace dobije sa Rakovice 1 od 75 Ah i tako funkcionise vec 2 godine. :D
 
Dobrinčan je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
Kod kombajnskih akumulatora je problem što dugo stoje, pa se ne dopunjavaju redovno,,,, Ja sam problem rešio tako što skinem posle sezone akumulator sa kombajna i stavim ga u ursusa... On fabrički ima dva akumulatora, ali sasvim fino pali i sa jednim.... Jedino zimi, kad je jako hladno, mu je malo jedan akumulator a kombajn se onda ionako ne vozi! U to vreme dojajem kombajnov akumulator u pomoć ursusovom, pa zimi vozim sa dva akku. u traktoru a leti sa jednim....

Koliko amperi ti je akumulator na kombajnu:haha:
Ja stavljam od 180
120A jer veći nemože da stane u mesto za akumulator na ursusu... I sasvim je dovoljan.... Kad mi je otišao alternator(neki prekid je imao pa nije punio) tek posle 3 dana sam primetio da slabi akumulator!
 
Kupite ljudi mali suvi akumulator kao sto ja imam-negde sam i slike okacio. Pomenuti akumulator je jaci od najjaceg redovnog a velicine je kao 55Ah sto znaci da ima primenu od automobila do kombajna. . . :D
 
Bubu je napisao(la):
Kupite ljudi mali suvi akumulator kao sto ja imam-negde sam i slike okacio. Pomenuti akumulator je jaci od najjaceg redovnog a velicine je kao 55Ah sto znaci da ima primenu od automobila do kombajna. . . :D
kakav ti je to akumulator i koliko on kosta?i hoceli paliti zmaja 142?
 
da li zna neko koliko kostaju gume za sabirnu ravan za 143,pojeli su mi misevi pa moram da menjam,inace ima da sejem odmah zito........? :)
 
Nazad
Vrh